Slavia - Olomouc 1:0

Další tři vydřené bodíky, které nám dosti pomohly v honbě za Spartou, která doma prohrála! Zápas to nebyl lehký, ale střídající T.Došek pět minut před koncem rozhodl!

Sestava: R. černý - L. Došek, M. Müller, A. Petrouš, T. Hrdlička (46. Š. Vachoušek) - T. Kuchař, R. Dostálek, P. Gedeon, R. Skácel - P. Kuka (64. K. Piták), E. Adauto da Silva (72. T. Došek) Branka: 85. T.Došek Trenér Beránek po náročném pohárovém zápasu proti Partizanu šetřil tři hráče základní sestavy, od začátku se tedy představila útočná dvojice Kuka-Adauto. První poločas nebyl ze strany příliš výrazný, příčinou mohla být i únava. Přesto se hráči ale snažili. Druhý poločas byl přeci jen lepší, ale soupeř byl velmi dobrý ve své šestnáctce a nepouštěl nás příliš na dostřel. Několik náznaků šancí jsme si vypracovali, ale gól z toho nebyl. Vše ale zařídil T.Došek pět minut před koncem po rohovém kopu, kdy se hlavou nemýlil. Zápas to nebyl tak pohledný jako ve čtvrtek, ale nejdůležitější bylo získat tři body, navíc, kdy o dvě a půl hodiny Sparta doma prohrála se Zlínem! Tím na první místo ztrácíme už jen dva body! Info ze Sportovních novin: Po střeleckých hodech fotbalistů Slavie Praha v posledních zápasech se tentokrát její hráči trápili. Téměř z toho vytěžila bod Sigma Olomouc, ale pět minut před koncem jí naději na remízu vzal střídající Tomáš Došek. Hosté dali hned po prá vteřinách jasně najevo, že nehodlají v Praze jen bránit. Reiter unikl po pravém křídle, ale Urbánek svou hlavičku nasměroval jen do náruče brankáře černého. čtvrthodinu se hrálo prakticky pouze ve středu hřiště, diváci se pohledným fotbalem rozhodně nerozehřáli. Slabé střely Kuky, Kuchaře a Dostálka příliš hostujícího kapitána Vaniaka neprověřily. Až ve 21. minutě dvojice "náhradníků" v útoku Kuka - Adauto o sobě dala vědět. Prvně jmenovaný našel volného Brazilce, ale ten namířil jen do nohou padajícího Vaniaka. Slavistická ofenzíva nabrala na obrátkách, ale i když akce byly na pohled hezké, chybělo jim to hlavní - zakončení. Ke gólu nevedla ani akce Adauta, který vybídl ke střele Kuchaře, ovšem jeho pokus šel hodně vysoko. Do druhého poločasu poslal domácí trenér Beránek na trávník místo obránce Hrdličky třetího útočníka Vachouška a hře Slavie to prospělo. Soupeře zatlačila na jeho polovinu, ale pozor si musela dávat na rychlé brejky, při nichž dlouhými pasy hledali olomoučtí hráči především nebezpečného Vlčka. Ke gólu měli nakonec blíže hosté. Po nepřesném odkopu jednoho z obránců Slavie v 63. minutě pálil Reiter, ale již překonaného gólmana černého zastoupil na brankové čáře Müller a zachránil svůj tým od pohromy. Dvacet minut před koncem poslal Petrouš ideálně do uličky Dostálka, ovšem ten místo střely hledal ještě Vachouška, který byl v postavení mimo hru. V závěru se snažili domácí rozhodnout, ale hostující obrana pracovala dlouho spolehlivě. Dvanáct minut před koncem se Vachoušek dožadoval penalty, ovšem rozhdočí Beneš mu naopak ukázal žlutou kartu za filmování. A když Vaniak vyškrábl Tomáši Doškovi konečky prstů střelu na roh a totéž poté provedl s pokusem jeho bratra Lukáše, zdálo se, že se Hanáci budou radovat z nečekaného zisku bodu. Z následného rohu, který kopal Skácel však vyskočil nejvýše právě Tomáš Došek a pátou brankou sezóny jim radost zkazil. Olomouc tak pod novým koučem Jiřím Kotrbou nebodovala ani na třetí pokus. Až v závěru střetnutí s Olomoucí si trenér Slavie Miroslav Beránek oddechl. "Pro mě je to velice cenné vítězství. Někdy se na vítězství 1:0 nadřete víc jak na 5:1," řekl spokojený kouč, který šetřil několik hráčů ze základní sestavy. "Chtěli jsme rozložit síly na více hráčů, protože jsme měli v nohách těžký čtvrteční pohárový zápas. Nabádali jsme hráče, aby byli trpěliví a šli za výhrou s větším zápalem a nakonec jsme byli odměněni," řekl Beránek. "Vachouška s Tomášem Doškem čeká v týdnu navíc reprezentační zápas, od střídajících Adauta a Kuky jsem čekal, že se prosadí," vysvětlil Beránek změny v sestavě. Naopak smutný byl olomoucký kouč Jiří Kotrba. "Dostat čtyři minuty před koncem gól ze standardní situace, to je vždy mrzuté," posteskl si. "Ty tři zápasy, co jsem v Olomouci, mají podobný scénář a pokaždé se dostaneme do situace, kdy jsme potrestáni. Slavia nás ve středu hřiště přehrávala, ale do šancí jsme ji nepustili a věřil jsem, že bod získáme," přiznal Kotrba.