Slavia - Jablonec 1:1

Po nepříliš vydařeném zápase jsme doma ztratili dva body a náskok Sparty na prvním místě je nyní čtyři body.

Sestava: R. černý - L. Došek, R. Bejbl (23. T. Hrdlička, 67. P. Kuka), A. Petrouš, M. Müller - K. Piták, R. Dostálek, P. Gedeon, R. Skácel - T. Došek (72. E. Adauto da Silva), Š. Vachoušek Branka: 12. Petrouš První poločas byl lepší než ten druhý. Velice brzy jsme se dostali do vedení, již ve 12. minutě nastala po rohu ve vápně Jablonce skrumáž a nejlépe se zorientoval Adam Petrouš, který dělovkou vsítil úvodní branku. Jenže první velká rána nastala o několik minut později, kdy byl faulován Radek Bejbl. Pak sice ještě chvíli hrál, ale ve 24. minutě musel být vystřídán Tomášem Hrdličkou. Jeho diagnóza není vůbec příjemná, vypadá to, že si letos již nezahraje. Zítra by měl jít na vyšetření. Tato ztráta se bohužel negativně projevila hned o dvě minuty později, kdy se po rohu hostů prosadil Vodehnal a vyrovnal na 1:1! Pak jsme sice tlačili, ale šance se nedostávaly. Druhé půle máme v této sezoně velmi kvalitní, získali jsme v nich nejvíce bodů. Dnes to ale rozhodně neplatilo, byl to asi jeden z nejhorších zápasů ve druhém poločase. Sice nelze odepřít snahu o vstřelení vítězné branky, jenže hráči až často chybovali, nedokázali si zpracovat míč, nevycházely útoky po křídlech, vše v pohodě řešili zadáci Jablonce. A když k tomu připočteme neúnosné zdržování a betonování v deseti hráčích, bylo jasné, že dnes už branku neuvidíme. I když jedna větší šance tam byla, jenže Vachouškovu střelu Lovásik vyrazil. Na dnešní zápas přišlo tristních 2007 diváků, což bylo ovlivněno velmi špatným časem na první pracovní den v týdnu. V tento den a čas se prostě v Praze fotbal nemůže hrát. Jenže to už je ohraná pohádka, jenže na čMFS a v televizi to stále nechápou. Mimochodem, Slavia odehrála 8 zápasů v televizi a kdyby se neodložilo utkání v Příbrami ve třetím kole, byli bychom v TV devětkrát. Vícekrát byla jen Sparta a to desetkrát! Info ze Sportovních novin: V dohrávaném zápasu čtvrtého kola fotbalové ligy uhrála Slavia Praha doma s Jabloncem jen remízu 1:1. V tabulce si tak sice upevnila před zimní přestávkou druhé místo, ale na vedoucí Spartu ztrácí čtyři body. Slavia nedokázala Jablonec na svém trávníku porazit už potřetí za sebou: v minulé sezóně týmy remizovaly 2:2 a rok předtím se hrálo bez branek. Domácí nastoupili již s uzdraveným Bejblem a začali s viditelnou chutí. Hostující kouč Vlastimil Palička překvapivě nechal jen na lavičce Maška, Webera, Herzána a Michálka, tedy čtyři hráče základní sestavy. V chladném podvečeru rozehřála Slavia diváky již ve dvanácté minutě, když po rohovém kopu vrátil míč před branku Dostálek, Bejbl jej sice dobře netrefil, ale Petroušova střela si už cestu do Lovásikovy sítě našla. Bejbl však na strahovském trávníku nepobyl příliš dlouho a v 23. minutě jej musel kvůli obnovenému zranění kotníku vystřídat Hrdlička. O minutu později měl šanci zvýšit vedení Piták, poradil si se dvěma protihráči, ale v koncovce mu chyběla přesnost. Míč si do sítě našel cestu za další dvě minuty, to ale skončil za zády domácího gólmana černého. Na Gulův rohový kop vyskočil nejvýše Vodehnal a po 457 minutách ukončil neprůstřelnost slávistického brankáře. Vyrovnání hráče Slavie viditelně zaskočilo a proti důrazně hrajícím soupeřům se náhle prosazovali podstatně méně než před inkasovanou brankou. Do poločasu se zmohli už jen na Gedeonovu střelu z dálky, ta však šla nad břevno hostující branky. Po přestávce se jablonecký celek ještě více stáhl do obrany, ale nevynechal žádnou příležitost k rychlému brejku; a těch bylo zásluhou nepřesností domácích fotbalistů poměrně dost. Trenér Beránek posílil ofenzívní sílu mužstva o Kuku a Adauta, ale soupeřova obrana odolávala. V závěru domácí svůj tlak přece jen vystupňovali, ale Vachoušek z voleje poslal míč jen do Lovásikovy náruče a Müllerova dalekonosná bomba prosvištěla těsně vedle tyče. Značně zklamán byl ze ztráty bodů na domácím trávníku trenér Slavie Miroslav Beránek. "čekali jsme těžké utkání a jsem nespokojen s tím, že jsme nevyhráli. Na druhou stranu nemohu hráčům nic vytknout, bojovali a usilovali o výhru. Dostali jsme gól ze standardní situace těsně po vystřídání," řekl Beránek. Kouč litoval zranění Radka Bejbla. "To je pro nás před souboji s PAOK Soluň možná větší ztráta než dva body," přiznal Beránek. "Před druhým poločasem jsem hráče nabádal, aby zlepšili pohyb, ale musím říci, že Jablonec dobře bránil a šikovně zdržoval," dodal. Naopak jeho protějšek Vlastimil Palička jen rozdával úsměvy na všechny strany. "Já jsem samozřejmě spokojen, že jsme získali bod. Měli jsme za sebou těžkou sérii čtyř zápasů venku a souboje doma se Spartou a výsledkově se příliš nedařilo. Věděli jsme, že nemáme co ztratit, Slavia byla favoritem," prohlásil. Výkon jabloneckého týmu označil kouč za poměrně slušný. "Snažili jsme se eliminovat přednosti Slavie a pokoušeli se o rychlé protiútoky. Po gólu byla Slavia lepší, po vyrovnání se hra srovnala. Při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, ale to by neopovídalo hře," dodal Palička. Trenér doufá, že získaný bod zvedne sebevědomí hráčům před posledním zápasem podzimu, v němž Jablonec nastoupí ve čtvrtek 28. listopadu doma proti Ostravě.