Liga mistryň: Slavia - Hibernian 5:1

Slávistky usilovaly o postup do osmifinále Ligy mistryň, když si ze Skotska přivezly výborný výsledek 4:1. V odvetě v Edenu ho dokázaly ještě překonat, když v povedeném zápase zvítězily dokonce 5:1! Naše děvčata se tak mohou těšit na dalšího evropského soupeře!

V prvním zápase sice soupeř dobře začal, když vstřelil úvodní branku po rohu hned ve třetí minutě, Slavia ale postupně přebrala otěže a zamkla Skotky před jejich pokutovým územím. Houževnatý Hibernian zvládl vzdorovat půl hodiny, pak však přišly tři slepené branky v jejich síti, když se postupně prosadily dvakrát Kožárová a pak výstavní střelou Jarchovská. Ve druhé půli pak dovršila hattrick Kožárová, a slávistky si tak přivezly z ostrovů do odvety velice slibnou výhru 4:1.

A slávistky nechtěly o postupujícím nechat nikoho na pochybách od prvních minut. V 6. minutě se po pohledné narážečce uvolnila na křídle Blackwood a její centr s malou tečí prošel až na Divišovou, která na zadní tyči poslala míč do sítě - 1:0! V 11. minutě o sobě daly vědět hráčky soupeře, když po rohovém kopu musela dvakrát zasahovat Lukášová. V obou případech byla ale dostatečně důrazná a s nepříjemnými centry si poradila. Skotky brzký gól v jejich síti nerozhodil a ve 20. minutě se dočkaly vyrovnání, když odraženého míče ve vápně využila Gallacher. Proti její přesné střele do horního rohu branky neměla Lukášová šanci zasáhnout - 1:1. O pár minut později si mohly slávistky vzít ztracené vedení zpět. Nehlídaná Divišová si ale ve vápně nezpracovala balon ideálně a pak byla již příliš blízko hostující gólmance. Další náznak slávistcké šance přišel ve 28. minutě, kdy Khýrová přečetla rozehrávku Skotek. Míč pak na hranici vápna přenechala lépe postavené Kožárové, ta ale levou nohou střílela z první nedůrazně i nepřesně. Na druhé straně pak tvrdou ránu z úhlu vyrážela Lukášová. O něco fotbalovější slávistky se přeci jen dostaly do vedení jež v první půli. Svitková skvěle vybojovala míč a dostala se do úniku za obranu. Tváří v tvář brankářce Fife se neukvapila a přihrála Kožárové, která už snadno dostala míč do odkryté branky - 2:1! A do přestávky mohlo být ještě veseleji! Kožárová se probojovala k hlavičce po dalekonosném centru a orazítkovala tyč! Sešívané dámy závěr prvního dějství opanovaly, když po další pěkné akci Svitkové pálila z voleje nad Persson!

Hibernian provedl výkop do druhé půle a ukázal bleskurychlou akci, když se jeho hráčka prohnala na křídle kolem Jarchovské a odcentrovala McGregor před branku. Ta nakonec nedokázala míč zkrotit a před odkrytou brankou hlavičkovala nad! V 50. minutě opět vybojovala na obránkyni hostů míč Svitková a vyslala za obranu Kožárová. Ta po kontaktu ve vápně s vracející se obránkyní upadla, podle švýcarské rozhodčí se ale o nedovolený zákrok nejednalo. Druhý poločas začal ve velkém stylu, když hned o minutu později hlavičkovala po rohu těsně nad Hunter! Další skvělou akci založila po hodině hry Svitková, když vyslala do přečíslení dvě na jednu Divišovou s Kožárovou. Následně první jmenovaná přihrála druhé a Slavia se mohla radovat z dvoubrankového vedení - 3:1! Slávistky pak byly k nezastavení. Po krásné akci po ose Szewieczková - Divišová - Svitková zakončovala do sítě nekompromisně hlavou poslední jmenovaná - 4:1! Popáté dostala míč do sítě Szewieczková v 85. minutě, když v samostatném nájezdu udělala bez problémů brankářce kličku. Branka ale nakonec nebyla pro ofsajd uznána. V závěru ještě kouzlila s míčem u nohy nejlepší hráčka na hřišti Svitková, ale pohledný slalom přes několik soupeřek brankou završit nedokázala, když jí byla střela zablokována. V nastaveném čase se Eden kýžené páté branky dočkal, když si Szewieczková zaběhla za obranu a prostřelila Fife - 5:1!

Slávistky tak zvládly i domácí odvedu s Hibernian Ladies. Dámy v červenobílém zvítězily vysoko 5:1, když zvláště ve druhé půli podaly skvělé výkon!