Soutěž

Tipovačka 2021/22 - osmé shrnutí

Závěr podzimní části sezóny 2021/22 se nesl ve znamení rychlého sledu zápasů a tak ani nebyl čas pořádně se nadechnout, natož nějak shrnout dění v Tipovačce. Během zimní pauzy konečně nastal čas podívat se, co nám s pořadím naší soutěže provedlo hned osm posledních zápasů.

Slavia – Jablonec 5:0 (3:0), branky: Lingr 2, Olayinka, Kuchta, Bah

Jablonec v této sezóně není silným protivníkem a výhru v domácím utkání očekávala drtivá většina z 210 tipujících. Tři z nich dokonce přesně určili její výši, byť tedy s poločasem 2:0. Vikac a Lukavo si připsali 11,2 bodu za tento tip a dva střelce. Nad nimi skončila trojice Vozumaho, A.Lima a SmrtSpartě1892, kteří správně určili druhý poločas jednoho střelce a tip podpořili žolíkem, což vyneslo  12,6 bodu. Ještě o dva body více brala dvojice 12061965 a Domino 7, jež posílila žolíkem přesně určený druhý poločas a dva střelce. Králem kola se stal Jaroslav Kratochvíl st. Jeho přesný tip na konečný výsledek a dva střelce podepřený žolíkem vynesl nádherných 22,4 bodu.

Slavia – Feyenoord 2:2 (1:1), branky SKS: Olayinka, Kuchta

Remízu v důležitém souboji EKL tipovalo 15 z 212 uživatelů. Devět borců trefilo i výši remízy, šest tipovalo konečný výsledek 1:1. Slavista Raf, krasa, arro a Harry R správně určili i poločasový výsledek, což znamenalo 17,3 bodu. Ještě úspěšnější byl Pakoll, jenž k tomuto tipu správně určil i oba střelce, což mu přineslo do tabulky 19,3 bodu.

Slavia – Teplice 3:0 (2:0), branky: Stanciu, Kuchta, Ousou

Domácí utkání s Teplicemi bylo dalším zápasem, který byl pro tipéry rájem. Hned patnáct uživatelů přesně určilo konečný i poločasový výsledek! Dva si odnesli 15,1 bodu, dalších sedm borců mělo v tipu správně určeného jednoho střelce, což jim zajistilo 16,1 bodu. Další tři uživatelé si připsali 17,1 bodu za dva střelce, ale to jsme pořád ještě mimo stupně vítězů. Faris dokázal určit všechny tři slávistické střelce (což tedy zvláště v případě Ousoua znamená mimořádný odhad) a do tabulky mu tak přibylo 18,1 bodu. O jednu desetinu bodu více zapsal Pepino44, který měl správně pouze konečný výsledek, ale použil žolíka. Na třetím místě v tomto kole skončil jurakodes, který žolíkem okořenil správný konečný výsledek a dva střelce, to mu přineslo 22,2 bodu. Stříbrnou pozici obsadil dejff, jehož tip obsahoval správný konečný i poločasový výsledek a žolíka – 30,2 bodu. Zlatý věnec si pověsil na krk punx. Konečný i poločasový výsledek, dva střelci a žolík, což znamenalo 34,2 bodu. O moc více se z tohoto kola vydolovat nedalo. Jako určitou zajímavost můžeme brát, že pouze tři tipující z celého pelotonu 210 tipujících nevěřili tomu, že Slavia zápas vyhraje.

Olomouc – Slavia 0:1 (0:0), branka: Kuchta

Slavia pokračovala ve výsledcích, které dělaly tipujícím radost. Přesný konečný výsledek i s poločasovou bezbrankovou remízou tipovalo dokonce 22 uživatelů z celkového počtu 212 tipujících. Třináct z nich si odnesli 15,45 bodu, osm dokázalo správně odhadnout i střelce, takže si do tabulky připsali 16,45 bodu. Král kola byl pouze jeden. Palavan přesný tip podpořil žolíkem a výsledkem byl zisk 30,9 bodu.

Union Berlín – Slavia 1:1 (0:0), branka SKS: Schranz

K poslednímu zápasu základní skupiny EKL jeli červenobílí s tím, že k postupu stačí remíza. Tipovalo jí tedy 70 uživatelů z celkového počtu 220. Pět z nich si za tip 2:2 odneslo 8,55 bodu. 30 borců k remíze 1:1 nepřidalo správný poločasový výsledek, což znamenalo 11,55 bodu. Další dva správně určili i střelce branky, takže si připsali do tabulky 12,55 bodu. Jeden tipér svůj tip 2:2 podpořil žolíkem – 15,1 bodu. A jsme u borců, kteří trefili oba poločasy – 27 borců bylo bohatších o 17,55 bodu. 18,55 za oba poločasy i střelce bylo nejlepším výsledkem tohoto kola. Připsali si je: klofi, Qope, benny231, Dawe82 a savio.

Slavia – Mladá Boleslav 2:0 (2:0), branky: Bah, Stanciu

Ani zápas s Boleslaví nevybočil z řady očekávaných výsledků. Výhru domácích 2:0 tipovalo šedesát z 210 tipujících. 9,27 bodu brali ti, co správně určili pouze konečný výsledek, což bylo třicet dva z nich. Dvacet tři tipujících správně odhadlo i jednoho ze střelců, což jim přineslo 10,27 bodu. Další dva borci správně určili pouze poločasový výsledek, leč podpořeno žolíkem to znamenalo 10,54 bodu. Další jedinec ke správnému poločasovému výsledku za použití žolíka přidal i jednoho střelce: 12,54 bodu. Nejlepším tipérem kola byl polipoli, který správně určil oba poločasy i jednoho ze střelců, leč se ziskem 16,27 se nedostal ani na stupně vítězů, tam byli tipéři, kteří trefili konečný výsledek a použili žolíka. Na druhé až čtvrtém místě se tak se ziskem 18,54 bodu seřadili: fabien, heftyje a jfunion. Králem kola se stal Krystof. Konečný výsledek plus střelec, vše se žolíkem, což znamenalo zisk 20,54 bodu.

Slavia – Zlín 3:1 (1:1), branky SKS: Horský, Madsen, Olayinka

Zápas čtvrtého kola MOL cupu nebyl z nejšťastnějších. Nejprve si v médiích do Slavie rýpl bývalý trenér, vzápětí se objevily úryvky z policejních odposlechů a do toho přišel zápas, v němž nezkušený sudí bez podpory VARu udělal tři osudové chyby ve prospěch domácích. Každopádně výsledek platil a opět byl tipujícími očekáván. Výsledek 3:1 tipovalo 28 účastníků. Třináct z nich si odneslo 9,1 bodu; devět správně určilo i jednoho ze střelců, což znamenalo 10,1 bodu. Před nimi v tomto kole skončil PETR7, který sice tipoval výsledek 3:0, ale správně určil výsledek druhé půle a ještě jednoho ze střelců, což celé podložil žolíkem – 12,2 bodu. Na prvních šest míst už měli nárok pouze ti, kteří přesně odhadli poločasový i konečný výsledek. Na čtvrtém až šestém místě se se ziskem 15,1 bodu seřadili slamacek, Dresco a drdly. O bod více za správně tipnutého střelce si odnesli ferous a Alky. Vítězem kola se stal Arro, který k přesnému tipu použil žolíka, což mu vyneslo nádherných 30,2 bodu.

Baník Ostrava – Slavia 3:3 (0:2), branky SKS: Holeš 2, Schranz

Poslední zápas kalendářního roku přinesl výsledek, který nikdo neočekával a po průběhu, co bral dech. Sedm tipérů odhadlo, že hosté během poločasové přestávky povedou 2:0, ti si odnesli čtyři body. 28 borců tipovalo, že zápas skončí remízou, ovšem do výše 3:3 nedohlédl nikdo, střelecky nejodvážnější tipy se zastavily na 2:2. Vzhledem k vysokému kursu na dělbu bodů to znamenalo 4,65 bodů pro 21 z nich. Čtyři borci správně odhadli jednoho střelce, což jim přineslo 5,65 bodu. Na bronzovém stupínku se umístil PUMAKING, který při tipu 2:2 správně určil dva střelce. Druhé místo uzmul Pinturichio, který remízu 0:0 podpořil žolíkem a získal tak 9,3 bodu. Králem kola se stal goofy38 s tipem 2:2, jedním správně odhadnutým střelcem a žolíkem, což vyneslo 11,3 bodu.

Shrnutí

Osm kol s pořadím naší soutěže samozřejmě pořádně zamávalo. Dauby se objevuje v našem souhrnu poprvé a hned se ziskem 185,59 bodu vyšvihl na první místo. Dosavadní premiant Cechynos nasbíral 181,95 a klesl na druhé místo. Víceméně tradičně jej pronásleduje Jarda66, který se zastavil na součtu 181,29 bodu. Pod stupni vítězů přezimují krasa (177,49), punx (175,89) a arro (173,64). Lehce přes 170 bodů se přehoupl ještě Peter24 na sedmém místě. Nejenom vedoucí závodník, ale i bojovníci od čtvrtého místa níže jsou nová jména v našich souhrnech. Jak je vidět, stačí pár správných tipů, pár správně použitých žolíků a kdokoliv může zamíchat pořadím v první desítce.

Redakce přeje všem tipujícím hodně správných tipů i v roce 2022.