Slavia - Sparta 1:1

Slavia v těžkém a důležitém utkání dokázala v derby vybojovat alespoň jeden bod.

Slavia - Sparta 1:1 (0:1)

Sestava:
M. Kozáčik - L. Došek, R. Bejbl, M. Latka, M. Zbončák - S. Vlček, P. Gedeon, M. Švec, K. Piták - P. Fořt (55. L. Sedláček), P. Kuka (71. P. Munster)

Gól: 85. Piták

Slavii dnes na Strahově čekalo 261. derby se Spartou. Tentokrát mělo utkání zásadně jiný význam, než býváme zvyklí. Nebojovalo se o titul, ten má již tradiční protivník nejspíše jistý, šlo hlavně o prestiž a slávistickou šanci na Ligu mistrů. Nesnadný to úkol pro nového trenéra domácích Karla Jarolíma.

Právě nový trenér poslal na hřiště pozměněnou sestavu. Piták se postavil na levý kraj obrany, Vlček se vrátil svůj tradiční post pravého záložníka a do útoku vyběhla dvojice Fořt, Kuka. Zraněného Holeňáka v obraně nahradil Latka.

Slavia začala aktivně, ale ke stoprocentnímu ohrožení branky chráněné Blažkem nedocházelo, šanci ne vedoucí gól zahodil Piták i Vlček. Když se nedařilo nám, tak přišla řada na soupeře. Piták nedokázal odkopnout míč z vlastního vápna, což byl začátek akce, která vedla až ke gólu Poborského. Psala se 22. minuta.

Do druhého poločasu nastoupili slávisté s evidentní chutí vyrovnat, ale dlouho se nedařilo. Naopak jak se stále více domácí nadechovali k ofensivnímu tlaku, tak vznikala okénka v obraně a nebezpečný prostor pro brejky. Naštěstí spar?ané dokázali zahodit i vyložené šance, naděje na body stále žila. Po zranění přišel pomoci i Sedláček, který se postavil na levý kraj zálohy a Piták se vrátil na své tradiční místo. Velkou šanci na vyrovnání stihl spálit ještě Vlček, ale v 85. minutě jsme se konečně dočkali, Karel Piták se ve vápně dostal k míči a napodruhé i rozvlnil sí? a odčinil tak svou chybu při prvním gólu. O spravedlivou remízu jsme v závěru ještě málem přišli, ale poslední horké minuty se i díky skvělému zákroku Kozáčika podařilo přežít.

Doufejme, že dnešní bod bude odrazem k lepším výsledkům a vysněné druhé ligové příčce. Po dlouhé době totiž hráči v druhém poločase bojovali o úspěch, na to jsme v poslední době nebyli zvyklí, spíše v závěru sešívaní body ztrácely. Necháme se překvapit.