Slavia - Blšany 3:1

Proti slabému soupeři se slávisté dlouho trápili, ale nakonec vyválčili tři body...

sestava: R. černý - L. Došek (89. G. Sankovič), T. Šilhavý, A. Petrouš, T. Hrdlička - K. Piták (76. T. Kuchař), P. Gedeon, R. Dostálek, R. Skácel - T. Došek (56. P. Švancara), Š. Vachoušek góly: 2x Dostálek, Vachoušek V dnešním slunečném odpoledni se 2500 věrných slávistů vypravilo na Strahov s očekáváním bezproblémového vítězství, měli jsme hrát proti soupeři, který bojuje o samotné ligové přežití. Avšak realita byla jiná, domácí opět zaspali začátek a hráli jakoby bez zájmu. To se vymstilo hned v 13. minutě, kdy Radek černý jen marně zasahoval. Slávisté v té chvíli vůbec nevypadali, že by měli na zvrat. Naštěstí po závaru ve 44. minutě Ríša Dostálek doklepl míč do sítě a vzkřísil naději. Do druhého poločasu nenastoupili kluci o moc lépe, ale skórovat soupeři se tentokrát nepodařilo. V 56. minutě byl střídán špatně hrající Tomáš Došek a hru oživil Petr Švancara. Hlavní postavou dalšího dění však byli jiní hráči - skvěle hrající Vachoušek roztočil ve vápně soupeře malý kolotoč, přihrál Dostálkovi a ten vsítil svůj druhý gól. Štěpán předvedl ještě několik technických kousků a svůj výborný výkon završil gólem v nastaveném čase. Jak řekl p. Beránek, toto vítězství je o to hodnotnější, že mužstvo vyhrálo i přesto, že se mu nedařilo. Blšany byly až do konce utkání nebezpečné a strachovali jsme se o výsledek. Info ze Sportovních novin: Fotbalisté Chmelu Blšany ještě svůj boj o záchranu v nejvyšší soutěži nevzdali a na Strahově potrápili Slavii. Hráli otevřený fotbal, dokonce se ujali vedení, ale kapitán domácích Richard Dostálek dvěma střelami rozhodl, že body zůstanou v Praze. Hosty pak v poslední minutě dorazil gólem na 3:1 Vachoušek. Předposlední tým tabulky si před utkáním vypůjčil z Třince Miroslava Tótha a útočník, který zatím hrál jen moravskoslezskou fotbalovou ligu a neuspěl na zkoušce v Opavě, potřeboval pouhých 24 minut na ligovém trávníku, než dal první gól. Domácí zadáci dovolili Šelichovi odcentrovat, Tóth zblízka vypálil a černý si v beznadějné pozici míč srazil do sítě. K domácí ofenzívě velel Dostálek jako správný kapitán. V jeho opakovaných soubojích s Chvalovským byl však dlouho úspěšnější blšanský gólman. Chladnokrevně zneškodnil svému protivníkovi nebezpečnou hlavičku i individuální průnik středem obrany. Poradil si také s táhlou střelou svého bývalého spoluhráče Gedeona. A když mu vypadl z ruky centrovaný míč, nebyli domácí útočníci dost pohotoví, aby toho využili. Až minutu před přestávkou byl Dostálek odměněn za vytrvalost, s níž se pouštěl na zteč. Pitákovu vyraženou střelu nasměroval do sítě. Ani po změně stran však Blšany nevypadaly jako tým, který kdekdo již odsoudil k sestupu, a svému bývalému trenérovi Beránkovi připravovaly horké chvilky na lavičce Slavie. Domácí brankář černý měl přinejmenším stejně práce jako jeho protějšek Chvalovský. Tomu úkol hodně usnadnili červenobílí střelci, kteří si v koncovce počínali hodně zbrkle. Až dvacet minut před koncem zamířil podruhé přesně Dostálek a Vachoušek po chybě obrany hostí výhru zpečetil.