Domácí pohár

Teplice - Slavia 2:1

Tři penalty popravily Slavii v Teplicích. Tu první Vachoušek neproměnil, další dvě Verbíř už ano, tu poslední ve čtvrté minutě nastaveného času. Slavia trestuhodně neproměnila šance a do odvety půjde v horší pozici než Teplice.

Teplice - Slavia 2:1 (1:0)
45. a 90.+4. Verbíř (obě pen.) - 62. Vlček

Slavia: Zlámal - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Trubila - Koreš, Dembélé (87. Petrák), Milutinovič (60. Janda), Hora (54. M. Černý) - Pospěch, Vlček

Stejně jako na Letné měla i v Teplicích první šanci Slavia, ale Korešova rána byla sražena mimo. Soupeř pak byl lepší a po faulu Zlámala kopal penaltu, kterou Vachoušek zazdil dva metry vedle brány. Pak tragicky chyboval Vomáčka, ale Mareš lobem přes Zlámala netrefil bránu. V posledních deseti minutách poločasu měla Slavia velkou šanci, ale Vlček trefil jen Grigara. Na druhé straně zahrál Čelůstka ve vápně rukou a domácí kopali druhou penaltu, Verbíř se nemýlil a poslal Teplice do poločasového vedení.

Druhý poločas patřil Slavii, Pospěch ještě neuspěl, ale Vlček po Trubilově centru v 62. minutě už ano. Další velké šance ovšem zůstaly trestuhodně neproměněny, neuspěli postupně Koreš ani střídající Janda. V 85. minutě byl vyloučen domácí Libor Došek a slávisté si následně v tlaku vytvořili další šance, ale ani Pospěch ani Vlček míč do brány nedostali. Ve čtvrté minutě nastavení pláchl domácí Mahmutovič, ve vápně jej fauloval Trubila a třetí penaltu pro domácí Verbíř proměnil - zápas tak skončil 2:1. K postupu musí Slavia doma za týden vyhrát buď 1:0 nebo o dvě branky.

Komentáře (15)

1. Re: Teplice - Slavia 2:1

rek     před 13 lety 14.04.2011 20:00 |
    0 0

Domácí pohár v týhle zkorumpovaný zemi zrušit.

2. Re: Teplice - Slavia 2:1

Wommi     před 13 lety 14.04.2011 20:32 |
    0 0

..nevidel jsem, nevim, ale at mi nekdo vysvetli, jak muze rozhodci v cechach odpiskat 3 penalty,..samozrejme vim, vzdy si je obhaji, ale to jsem snad jeste nevidel,...kdyt kolikrat prochazi takovy fauly a tady,....asi se odpiskalo vse co slo,....

..na druhou stranu, pokud meli v druhym polocase prevahu, je jedno jestli penalt bylo deset

• Re: Teplice - Slavia 2:1

jzajko     před 13 lety 14.04.2011 20:45 |
      0 0

Vzpomínám, že kdysi Slavia taky kopala tři penalty, ale to je tak rok 1993. Mimochodem ani jednu nedala. Aspoň jednu tenkrát kopal i soupeř ale taky nedal :-) Myslím, že to byl zápas doma s Budějovicema, ale to už bych kecal.

harry     před 13 lety 14.04.2011 21:00 |
        0 0

95/96 s Chebem za který chytal na hostování Radek Černý.-)

Ravik     před 13 lety 14.04.2011 21:31 |
          0 0

postupně selhali myslím Suchopárek, Bejbl a Pavel Novotný... za tři dny se hrálo v Římě.

Wommi     před 13 lety 14.04.2011 22:04 |
            0 0

..co je proste ale hrozny, ze faulu v pokutovym uzemi je kazdej zapas x......a nikdy z toho temer nic neni,..holt si clovek musi uvedomit, ze to stesticko s rozhodcima uz taky neni co bejvalo:)

rikam si ale, treba tam prohrali, tak snad v edenu neprohrajou a ten fotbal si trochu uzijem!!!

Fallen (přítel SN)     před 13 lety 14.04.2011 23:27 |
        0 0

Já si teda pamatuju jeden novější zápas, ale nepamatuju s kym. Dvě pencle myslim kopal Tavares a jednu Kalič. Nicméně jsme myslim dali jen 1 a skončilo to nějak remízou. Zklamání.

3. Re: Teplice - Slavia 2:1

japhy     před 13 lety 14.04.2011 21:22 |
    0 0

Byl jsem přítomen, ale psát rozsáhlý report snad ani nemá v naší situaci cenu, tudíž pouze zkratkovitě.
    Do střídání neuvěřitelně slabá, diletantská a nás ohrožující hra stř. záložníků, stř. obránců a brankáře. Po střídání jsme hráli fakt pěkně, ale diletantismus se přesunul na nohy zakončujících hráčů, hl. Pospěch tam toho měl hodně.
    Před první penclí jsem byl v klidu, nechápu, jak z toho souboje mohl udělat penaltu.
    Moc pěkně zahrál Trubila, dopředu se hrálo v podstatě pouze přes něj a Koreše. Po střídání se začalo hrát i napravo, MČ ukázal Horovi, jak se hraje u lajny.

janko (přítel SN)     před 13 lety 15.04.2011 09:50 |
      0 0

Byl jsem tam, viděl jsem to a plně souhlasím. Ty Tři krále (Vomáčka, Koubský, Zlámal) už v nešem dresu nechci nikdy více vidět. Po přestávce a střídání byly tepláky zralý na čtyřku, kdyby ti naši kouzelníci s těmi šancemi lépe naložili... Nejlepší od nás Koreš a Trubila, jde jim to.. Jo a červená po ca.15 minutách Liborkovi také potěší..:-)

martyni (přítel SN)     před 13 lety 15.04.2011 10:47 |
      0 0

Nevidel, jsem ovsem nechapu stokrat, proc MC nehraje pravyho zaloznika, proc ho treneri stavi do utoku a proc hraje na "jeho" miste neuveritelne slaby Hora..

4. Re: Teplice - Slavia 2:1

DrFe1     před 13 lety 14.04.2011 22:35 |
    0 0

Tohle mi zase náladu nezvedlo.

Sledoval jsem on-line:
    89. minuta - Pospěch přestřelil z malého vápna
    90. minuta - Verbíř z penalty 2:1

Když se to sere, tak všechno. Snad alespoň to Slovácko porazíme. Nemluvě o té licenci, majitelích atd. :-/

5. Re: Teplice - Slavia 2:1

PetCC     před 13 lety 14.04.2011 23:40 |
    0 0

Tak jsem to teď viděl v TV.
    První penalta - klasicky jeliman Zlámal skočí v rohu vápna pod hráče. I kdyby to faul nebyl, rozhodčí to vídí a odpíská jako penaltu.
    Druhá penalta - ze dvo metrů trefí obránce do ruky, směrem mimo bránu, všechno ve stoje. Obránce nemá žádnou šanci něco udělat, to se dneska většinou (spíš skoro nikdy) nepíská.
    Třetí penalta - Trubila beží bok po boku na straně vápna, najednou se protihráč trochu předehne tělem a bez nějakého dalšího dotyku upadne. To by nebyl faul ani mimo vápno, natož penalta.
    Takže rozhodčí se dneska předved. Nadruhou stranu, před zápasem bych takový výsledek bral. Mrzí ale, že jsme zdá se měli na konci jasnou převahu a mohli jsme i vyhrát.
    Teplice hrozí jenom Mahmutovičem, nikdo další nebezpečný tam není. Pokud dostane Došek trest i na odvetu, tak bychom se měli být schopni připravit na Teplické brajky a zavísí na tom, jestli budem schopni dávat góly.

6. Re: Teplice - Slavia 2:1

dArtagnan     před 13 lety 15.04.2011 03:33 |
    0 0

Tady se na tu frašku můžete podívat, v čase 22:10

Ještě jeden sestřih je tady, kde uvidíte neskutečnou minelu Vomáčky:

První dvě penalty celkem v pořádku, ale ta třetí, to je teda síla. Tohle odpískat, navíc v nastaveném čase za nerozhodného stavu, to chce pěknou porci kapříků. Na druhou stranu, běžná realita českého fotbalu, vzpomeňte, jak sudí tlačili vloni pohárem nás...
    Potěšil mě opět Standa, našel si místo a zavěsil jako "zamlada".
    Zklamal mě opět Petrouš. Derby pro něj není důležité, pohár taky ne... je pro něj důležitá Slavia? Nevypadá to. Snad mu ale konečně alespoň došlo, že může nasadit DVA ÚTOČNÍKY.

DrFe1     před 13 lety 15.04.2011 08:55 |
      0 0

V poslední minutě v situaci kdy už dvě penalty pro domácí odpískal tohle písknout, to je opravdu extrém. Taky to ten ňouma Zlámal mohl chytit a napravit chybu při první penaltě. Škoda slov.