Rozhovory

Milan Škoda: Remíza je ztráta

Milan Škoda, který se opět po roce trefil do sítě svého bývalého klubu, poskytl pozápasový rozhovor po remízovém utkání s Bohemians.

Jak moc velkou ztrátou je dnešní remíza, když včera Mladá Boleslav prohrála a dnes Zlín vyhrál?

Samozřejmě je to pro nás velká ztráta. Momentálně není důležité, jestli jsme druzí nebo třetí, ale chtěli jsme mít 28 bodů a bohužel nám to nevyšlo.

Sledujete tabulku?

Ano, sleduji zápasy a jak se to vyvíjí.

Za posledních šest zápasů jste Bohemians porazili jen jednou, nezačíná se z toho stávat blok?

Je to těžký soupeř. Bohemka má dobře poskládaný tým a trenér Koubek je dobře vede. I tak bychom se s tím měli porvat, ale dnes nám něco k tomu, abychom dali rozhodující gól, chybělo.

Měl jste nějakou speciální motivaci proti svému bývalému klubu?

V Bohemce jsem působil, ale do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát a pomoci týmu. Že jsem dal góla, je super, ale potřebovali jsme vyhrát.

Asi byste ten gól za výhru vyměnil, že?

Určitě.

Berete to tak, že jste trenéru Koubkovi ukázal, že jste platnější v útoku?

(smích) My už jsme s ním o tom několikrát mluvili, takže jsem si to už řekli. V té době to bylo potřeba udělat.

Ta střela se vám hodně povedla, věřil jste, že tam může spadnout?

Samozřejmě jsem věřil, že to tam takhle zapadne. Viděl jsem, že gólman na ni ani nějak nereagoval, tak jsem rád, že to tam spadlo.

Ve druhé půli jste měli velký tlak, ale vítězný gól nakonec nepřidali.

Je to tak, tlak byl velký, ale Bohemka dobře bránila. Do plných nám to úplně nešlo, něco tomu chybělo a musíme to zlepšit.

Neříkáte si, že byste se v reprezentaci mohl potkat s bratrem, který aktuálně střílí hodně gólů?

To by bylo moc hezké, kdyby se to povedlo.

Řešíte případnou pozvánku s bratrem?

Zatím jsme to neřešili.

Teď jste remizovali podruhé v řadě, cítíte trochu pokles formy?

Těžko říct. Vyhráli jsme šest zápasů v řadě. Někdy se nám hodně dařilo, jindy to ale bylo na 1:0. Dnes jsme dostali první gól a špatně vstoupili do zápasu. Pak je těžké to otáčet. Škoda, že se nám to nepovedlo.

Ukazuje se, že ve vaší hře jsou ještě rezervy?

Určitě jsou v ní rezervy. Vždycky můžete hrát líp.

V závěru jste se zlobili kvůli neodpískané penaltě, jak jste to viděl?

Muris byl v souboji na zadní. Nevím, jestli to byla vyloženě penalta, ale byl tam hodně tísněný a neměl to lehké v zakončení.

Utkání bylo hodně kouskované, překvapilo vás, že rozhodčí nastavil jen dvě minuty?

Já se přiznám, že jsem ani nevěděl, kolik se nastavovalo. Ale je pravda, že hra se hodně kouskovala.

Není těch chyb rozhodčích ve váš neprospěch až příliš mnoho?

Je to nepříjemné, jsou to momenty, které rozhodují. Ale vymlouvat se na to nebudeme.

V čem byli Bohemians silnější než Slovácko a Karviná, které jste tu porazili?

Těžko říct, já si myslím, že to jsou podobné týmy. Tentokrát byl rozdíl, že jsme inkasovali první.

Komentáře (15)

1. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

Petr9608     před 7 lety 06.11.2016 07:36 |
    4 1

Před časem tu někdo napsal, že remíza doma je prohra. Je. (vyjímky můžou existovat)

2. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

Sracken     před 7 lety 06.11.2016 09:29 |
    13 1

Prohlédl jsem si sestřih na sportu a: gól z offside, Mešanovič penalta, ale co hůř: na stadionu jsem si všiml taktického stažení hráče Jiráskem, myslím těsně před půlí, měla být druhá žlutá a červená a dále velice tvrdý zákrok do Bořila ve druhé půli, nepotrestáno nijak. Přesto jsme mohli vyhrát, tentokrát stačilo štěstíčko, zejména u šancí Baráka. Chyby rozhodčích zmiňuji ne proto, že bych si myslel, že nás připravily o vítězství, ale proto, že Sparta a Plzeň by penaltu kopaly a Jirásek by tam šel ven. Vedení Slavie by s tím mělo něco dělat, protože nás začínají tendenčně poškozovat tak, abychom nebyli nebezpeční. Dříve jsme byli poškozováni z jedné strany, nyní v tom je i Plzeň. Takže pane Krobe, pane Syrovátko, už se ozvěte, tohle není normální, takto nás krouhli nyní, na Spartě i v Jablonci.

• Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

Sedrousek     před 7 lety 06.11.2016 10:15 |
      1 2

Ja sem si ten zapas pustil ze zaznamu dneska rano chtel sem se taky podivat jestli to nahodou nebyl ofsajd a nebyl Frydrych byl v nepravou chvili bohuzel rychlejsi a pak kdyz mel byt rychly tak byl u hrace pozde. Tim ale nechci rict ze je to jen Frydrychuv gol. Pak sem se jeste koukl na Skodovu peknou branku a pak sem to vypnul

Sracken     před 7 lety 06.11.2016 10:32 |
        2 0

Já si myslím, že přesně v momentu přihrávky právě byl. Gól Škody top! Teď sleduji ze záznamu Neapol a rozdíl tamních hráčů oproti našim značný: Zpracování přihrávky přímo do sprintu, vetšinou dopředu, jeden dotek navíc a přihrávka, nebo zakončení. Naši kluci by se měli studijně dívat.

Sracken     před 7 lety 06.11.2016 11:13 |
        1 0

Holenda to tečoval, takže jasný ofsajd a zásadní ovlivnění výsledku, stejně jako vyloučení hráče Jiráska (tuším, že ve 45. minutě), tam bylo dle pravidel povinné. O penaltě se radši nebavím. Nastavení 2 minuty při střídáních, ošetřování? Opět je jasné, komu to tak mohlo prospět nastavovat tak málo.

Travinho     před 7 lety 06.11.2016 18:01 |
        1 0

Já na to koukal několikrát a ofside to podle mého byl. Nicméně nadávat na sudího kvůli tomu, že jsme dostali branku tak z dvaceticentimetrového ofsajdu fakt nemá smysl. Mnohem víc mi vadil styl jeho rozhodování. Ale Jílek je hrozný skoro vždy.

Travinho     před 7 lety 06.11.2016 15:53 |
      2 2

Já bych to tak jasně neviděl. Dneska vidíš za co dostal Dočkal červenou. To bylo zřejmě v pořádku, ale chvíli na to měl jít jasně ven i Sýkora a sudí červenou už netasil.

huhu     před 7 lety 06.11.2016 16:40 |
        0 0

Byl tam jeden zákrok uprostřed hřiště zezadu na Hušbauera, když si tělem pokrýval příjem delší přihrávky (pokud si to cely dobře pamatuju). Zdálo se mi to dost na kartu... prosim vás nevíte kdo to byl?

3. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

malan (přítel SN)     před 7 lety 06.11.2016 12:14 |
    8 0

Sudí Slavii nikdy nepůjdou na ruku, za těch desítky let jste si na to už mohli zvyknout...
    Podle sestřihů jsme měli dát vačnatci 3-4 goly a byl by klid. Remíza je bohužel pouze naše chyba. Pokud uděláme ve zbývajících zápasech 7 bodů, můžeme stále myslet na titul.

Novi.sks     před 7 lety 06.11.2016 16:38 |
      0 0

Přesně tak. V Jablonci jsme si nezasloužili bod, s klokanem zase dva ztratit... Celkově jsme z těchto dvou zápasů tedy -1 bod, což není zase tak špatný. Pokud to na Dukle uděláme za tři a případně se ještě obere Plíseň s Bolkou, tak není důvod lámat si tím hlavu.

zeleznik2     před 7 lety 07.11.2016 17:00 |
        0 0

Kéž by si měl pravdu, na Dukle se obávám, že nevyhrajeme, zatím jsme to dokázali jen jednou, jinak je to vždy boj a remíza. A když si vezmu, že s tabulkově horšími týmy se trápíme, tak mi to na plichtu vychází...Bohužel ty dva body s Bohemkou, jako před tím v Jihlavě by mohly chybět.

4. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

belmis (přítel SN)     před 7 lety 06.11.2016 17:53 |
    1 0

Vždycky jsem koulel očima, když při rozhovorech hráčů, především sparty, slýchávál, jak nesledují tabulku :-) Škoďák je naštěstí normální.

no-nick     před 7 lety 06.11.2016 18:02 |
      0 0

Jo, taky se mi líbil. Prý samozřejmě že víme jak to je!:)

5. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

slamacek (přítel SN)     před 7 lety 06.11.2016 22:00 |
    0 0

podle meho nazoru gol bohemky regulerni. v okemziky hlavicky je tam frydrych a jediny otaznik je tedy jestli doslo k posunuti mice dalsim hracem bohemky na strilejiciho a k tomu dle mne nedoslo, nebo to alespon neni videt... a v tomto pripade bych rozhodciho nevinil.
    Zlute karty? Barak mel dosta kartu uz mnohem drive, stejna jako nektere dalsi zakroky na druhe strane, to bych neresil.
    Jedine co bych resil, je tedy neodpiskana penalta a uz treti v rade! to je skandalni! minule to komise posvetila (zajimave za co kopal penaltu juventus, ale tam to bylo dle komentatoru ok... , proto jsem zvedav jak to dopadne tentokrat... ale hlavni je ze body nam to nevrati. Jen to je presne ten duvod, proc nevyhrajeme titul! V jablonci by to nakonec treba nedopadlo, ale tady to bylo tesne pred koncem...a predpokladu, ze by se promenilo. bojujeme o evropu a je to rozehrano tak, ze muzeme bojovat o druhy flek!

6. Re: Milan Škoda: Remíza je ztráta

zeleznik2     před 7 lety 07.11.2016 16:57 |
    0 0

Dva body ztráta. Nemá cenu více rozebírat, zda bychom vyhráli, kdybychom kopali penaltu...V druhé půli jsme jasně Bohemku přehrávali a jenom selhání v koncovce nás připravilo o vítězství, šance tam byly Barák určitě jednu měl dát a Muris taky. Věřím, že kdyby výkon v druhé půli byl celý zápas, tak jsme vyhráli v klidu 3:1, ale když si necháme dát gól ve čtvrté minutě a pak dáme opět jen jeden, nemůžeme uspět.