Evropská liga

Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

Neuvěřitelné se stává skutkem, chce se říci. Takřka 79 dlouhých měsíců čekali slávističtí příznivci na zápas svého milovaného klubu v evropských pohárech a již zítra se konečně opět dočkají. Slavii by papírově neměl v Tallinu čekat až tak těžký úkol, ale znáte to o tom, že v Evropě dnes není slabých soupeřů... Zápas nenabízí žádná televize, zápas bude možné pravděpodobně sledovat leda přes internetový stream. Aktualizováno: V článku naleznete krátké video z předzápasového tréninku.

Tyto předzápasové články pro vás píši již několik let a vždy si říkám, že nejhorší jsou ty první po přípravě. Vzhledem k tomu, že se nehrají žádné soutěžní zápasy, vše je v diskuzích probráno do posledního morku debatní kosti a není tak úplně snadné přijít s něčím novým, osvěžujícím, co by pro čtenáře vlastně nebylo ztrátou času. Přesto, dovolme si krátké resumé. Slavia posílila každou řadu, znovu tak drobně rozšířila kádr a zvýšila konkurenci. Pozitivní je, že se minimálně u půlky příchodů jedná o posily evidentně minimálně na pomezí základní sestavy, není to tak jen pouhá výplň kádru. Někteří z nově příchozích hráčů se i dobře uvedli v přípravných zápasech, které však Slavii na rozdíl od zimy až tak nevycházely (což vzhledem k tomu, jak po povedené přípravě vypadal jarní start nic neznamená...), nakonec sešívaní zakončili přípravu bilancí 4 výhry, 2 remízy a 3 porážky. Jako generálku posloužilo utkání ve Splitu proti spřátelenému Hajduku. Pokud nás to mělo navnadit na sezónu, moc se to pravda nepovedlo. Přesto, i v tomto zápase bylo k vidění několik zajímavých momentů, na kterých se dá v budoucnu jistě stavět - nezapomeňme na to, že kádr si stále sedá. Jó a kdyby Muris nebyl takový plašan v zakončení, taky to mohlo být úplně o něčem jiném že...

Pojďme rychle od Slavie odskočit k našemu nadcházejícímu soupeři. Jistě se najdou tací, kteří si pamatují na jeho střetnutí s tím nějakým druhým klubem, co má dresy podle Arsenalu. Já na svoji paměť prozradím, že si pamatuje maximálně tak nějaké kýčovité nadpisy ve Sportu. Avšak právě ta skutečnost, že ty nadpisy vůbec mohly vzniknout, dává jasný obrázek, jakou kvalitu měla Levadia před dvěma lety. Těžko samozřejmě porovnávat, jak a zda vůbec se kvalita týmu změnila. Vypomoci si můžeme bilancí v domácí, tedy estonské lize. Ta se hraje systémem jaro - podzim a v letech 2013 a 2014, tedy dvou relevantních pro poslední jejich střetnutí s českým týmem, se stala Levadia mistrem. Rok na to již skončila o osm bodů druhá a letos je po polovině soutěže na místě třetím, na první Infonet však ztrácí pouhé dva body.

Při pohledu na statistiky člověka možná lehce překvapí, že pro Levadii v domácí lize prakticky není rozdíl mezi zápasy doma a venku, bilance je takřka totožná. Při bližším zkoumání však zjistí, že takto to mají všechny (tedy 3) týmy ze špičky a dospěje k názoru, že jednoduše ten rozdíl v kvalitě týmů je až příliš markantní. Evidentně k podobnému dospěli i kluboví šéfové, neboť když poslední neděli Levadia prohrála 1:0 s pátým týmem, který na ni před zápasem ztrácel 18 bodů (za 17 zápasů), musel se bez milosti balit trenér a Levadia tak na Slavii vyrukuje s pověstným "novým koštětem".

Nejde však velmi pravděpodobně jen o tento jeden ligový zápas. Estonský tým se totiž také, jak jistě víte, až příliš překvapivě trápil v prvním předkole proti outsiderům z Faerských ostrovů. Nejprve domácí remíza 1:1 a poté ve venkovní odvětě strachování se vlastně až do téměř poslední minuty, kdy padl pojišťující gól na 2:0. Mno, co si budem povídat, nic suverénního. Možná se na našem soupeři i projevuje, že již vlastně od začátku března hraje neustále soutěžní zápasy - pauza mezi jarem a podzimem byla v estonské soutěži opravdu velmi krátká, vlastně jen nějaké tři týdny. To máte tak pár dní dovolenou, navštívit babičky a jednu tetičku a už hybaj zpátky do přípravy. No nic moc.

Kádr Levadie obsahuje takřka výhradně domácí hráče, přesto reprezentantů moc nenajdeme. Z poslední nominace jen tři. Krom Estonců jsou součástí týmu také dva mladí Kamerunci a několik Rusů, přičemž Miranchuk, střední záložník, patří alespoň dle statistik mezi opory - 6 gólů za 12 zápasů z této pozice, to už je slušné.

Dějištěm utkání bude poté skromný stadión, který pojme 5000 návštěvníků.

Slavii budou chybět zranění Jasmin Ščuk a Dušan Švento a také Milan Škoda, o jehož odchodu se stále jedná.

Co si o zápasu myslí trenér Dušan Uhrin a hráči Josef Hušbauer a Muris Mešanovič, si můžete poslechnout na videích v předchozím článku.

Cokoliv jiného než vítězství by bylo považováno za zklamání. Věřme, že hráči vezmou svoji úlohu poctivě, nic nepodcení a připraví pohodový výsledek do odvety. Podzim bude dlouhý, a tedy čím více se nyní ušetří sil a nervů, tím lépe.

Tip na sestavu: Berkovec - Holík, Ngadeu Ngadjui, Deli, Bořil - Souček - Mingazov, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Mešanovič

kurzy Fortuna: 6.30 - 4.50 - 1.50

Krátké video z předzápasového tréninku:

2. předkolo - Čtvrtek 14. 07. 2016 18:00

Evropská liga, 2016/2017
3 - 1
1 - 0
FC Levadia Tallinn
FC Levadia Tallinn

35. Hunt
67. Gando
90. Antonov

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

63. Muris Mešanovič

Komentáře (46)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. TV?

  T(r)enky     před 4 lety 13.07.2016 12:32 |  
  0 0

  Zápas nebude v televizi? A jak to tedy je s tím Tvrdíkovým tvrzením, že má dohodu s ČT a ta bude naše předkola vysílat? Bude aspoň stream na SlaviaTV?

  • Re: TV?

   afro     před 4 lety 13.07.2016 12:40 |  
   0 0

   Že ty sis nepřečetl článek, nezbedníku...

   "Zápas nenabízí žádná televize, zápas bude možné pravděpodobně sledovat leda přes internetový stream."

   • Re: TV?

    kalex     před 4 lety 13.07.2016 12:46 |  
    0 0

    No ale to co píše, jsem registroval taky.

    • Re: TV?

     afro     před 4 lety 13.07.2016 13:03 |  
     0 0

     Ano, moje reakce byla zkratkovitá a reagovala pouze na první část otázky. ČT to asi vysílat nechce...

     • Re: TV?

      jindra7 (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 13:29 |  
      0 0

      Ja si myslím, že ČT bude vysílat jen naše domácí zápasy

  • Re: TV?

   Luckyduck (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 13:18 |  
   1 0

   Na ofiko facebooku SKS na podobný dotaz odpovídal admin stránek následovně: "Domaci tym by měl dělat stream, budeme informovat."

   • Re: TV?

    T(r)enky     před 4 lety 13.07.2016 14:09 |  
    0 0

    Díky za info

  • Re: TV?

   Borgetti     před 4 lety 13.07.2016 13:21 |  
   0 0

   Neplatí to s ČT jen pro území ČR? Jestli tam nemá přednostní právo Estonsko. Co já vím :)
   Jinak je mi to divné, protože po 7-mi letech v pohárech, by ČT sledovalo hodně lidí v dobe zápasu.

   • Re: TV?

    Panda     před 4 lety 13.07.2016 13:29 |  
    0 0

    Tady jde hlavně asi o to, že žádná místní televize nevyrábí přenos a ČT logicky z Estonska ho sama dělat nebude. :)

    • Re: TV?

     Kara (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 14:24 |  
     0 0

     To je odst pravděpodobné, koneckonců si pamatuju, že když hrála předkola pohárů v posledních letech jiná mužstva, přenos zvenčí taky nebyl pravidlem.

  • Re: TV?

   Kiko     před 4 lety 14.07.2016 12:54 |  
   0 0

   Škoda, že se nerozhodla udělat vlastní yt slavia TV, když to šlo v přípravě mohlo by to fungovat i teď, ale hádám že to zase neumožňuje UEFA vzhledem k licencím. :/

 2. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  knl66 (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 12:32 |  
  0 0

  Už aby to začalo, nemůžu se dočkat...

 3. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Rottax (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 12:44 |  
  0 0

  Že to není v televizi mě mrzí, ale pro ČT asi není zápas moc atraktivní, ale dalo se to čekat! Další kolo už bude :)!

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   mabr     před 4 lety 13.07.2016 13:25 |  
   0 0

   V ČT se zřejmě domnívají, že záznam evropského šampionátu v tancování hip hop z Ostravy přitáhne více diváků.....

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    Jachym     před 4 lety 13.07.2016 13:30 |  
    0 0

    Ne že bych se chtěl naší na svých koncesionářích nezávislé veřejnoprávní televize zastávat, ale pokud třeba druhá strana chce "rejžovat" na takto atraktivním utkání, chápu, že to ČT odmítne a pustí raději nějaké hip hoppery nebo kuželkáře, kteří ji nic nestojí...

    • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

     mabr     před 4 lety 13.07.2016 14:15 |  
     0 0

     To máš asi pravdu :-) Nicméně si osobně nemyslím, že by Estonci chtěli na tomhle rejžovat, když poskytují i nějaký stream či co... Jen mě to trošku mrzí, doufal jsem, že to v TV bude.

 4. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Robinator     před 4 lety 13.07.2016 12:50 |  
  0 0

  Že si kádr sedá není žádná výmluva, to by se mohlo psát každých půl roku stále dokolečna..že si kádr sedá a že Dušan potřebuje čas, protože má nový hráče..atd atd atd..
  Zítra věřím ve výhru a proto si i vsadím

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   JS (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 12:58 |  
   0 1

   Doufám, že DU dokáže vtisknout Slavii nějakou "herní tvář". Zatím to za rok působení nedokázal. Tudíž nové posily nedoplňuje do svého herního předobrazu, ale mám z toho pocit, že čeká na to, co z hráčů samo vypadne. Pak je to trochu chaotické. Úplný opak KJ.

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    Robinator     před 4 lety 13.07.2016 14:41 |  
    0 0

    Hele, to se ukáže v lize hned ze startu, jak to umí a neumí poskládat, vtisknout tomu nějaký styl..Taky se toho trochu bojím, ale doufám, že nás všechny překvapí a že doplňuje mužstvo dle nějaké své koncepce a tak dál..a ne dle jmen

 5. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Voitechus     před 4 lety 13.07.2016 13:19 |  
  6 0

  Pro fanoušky, kteří do Tallinnu necestují, bude na internetu dostupný přímý přenos z utkání, který zařizuje místní klub. Více informací přineseme v průběhu čtvrtka. (www.slavia.cz)

 6. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  smely (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 14:08 |  
  1 0

  a je to doma #GVK !

 7. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Eluin (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 14:33 |  
  1 0

  A v odvetě i Van Kessel!;)

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   sadlos (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 14:38 |  
   1 0

   jj, po delší době přestup, od kterého se dá opravdu hoooodně slibovat :-)

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    jufoun (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 14:53 |  
    0 0

    Přesně tak, tak jsem zvědavý co nám ukáže.

 8. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  hamlo1 (přítel SN)     před 4 lety 13.07.2016 17:53 |  
  0 0

  já se tak těším

 9. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Berry1892     před 4 lety 13.07.2016 18:46 |  
  0 0

  Dneska na tiskovce s trenérem byl Bořil, že by to byl nový kapitán? Upřímně, mě ze stávajícího kádru nenapadá žádný vyloženě vůdcovský typ jako byl Latka. Jsem zvědav kdo Slavii povede s kapitánskou páskou.

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   Panda     před 4 lety 13.07.2016 20:39 |  
   0 0

   Když jsem ty fotky viděl, tak mně napadlo to samé. :)
   Navíc myslím, že v Bolce byl i zástupce kapitána a párkrát tam tu pásku měl, takže to asi opravdu bude on.

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    Berry1892     před 4 lety 13.07.2016 20:53 |  
    0 0

    Tak byl i kapitánem v generálce s Hajdukem. Tak je to asi pravděpodobné, že to bude on. Ze starších hráčů pravidelně hrajících v základní sestavě mě napadá Hušbauer, ale vzhledem k jeho rudé minulosti, by to asi moc nedělalo dobrotu.

 10. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Ladislav (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 00:36 |  
  1 0

  Podle našeho trenéra: "Oproti generálce ve Splitu budou pravděpodobně dvě změny". Jedna změna je jasná a vynucená (Jasmin), ale která bude ta druhá ? Osobně mám obavy z naší pravé strany, kde se celou přípravu moc "nehonil" Jaro Mihalík. Pravidelně DU vytáčel, zažil jsem to v Benešově, Kolíně i Čelákovicích (v Čáslaví nevím, tam jsem nebyl) a bylo to slyšet i ze Splitu. A když si k tomu přičteme, že pod Jarem nám na beku hraje 18-letý kluk, který spíš potřebuje podpořit a ne naopak a plus další důležitá věc, Levadia má silnější levou stranu, tak mi vychází, že druhá změna bude napravo (Mingazov, Mikula). Ale koho konkrétně se bude týkat, toť otázka ?

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   MichalM (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 07:10 |  
   0 0

   Zajímavá úvaha, docela to dává smysl. Uvidíme, nechme se překvapit, jak to trenér poskládá, každopádně ať s Jarem nebo Ruslanem, už aby to bylo. Ta léta bez Evropy byly dlouhý, ale tyhle poslední hodiny jsou snad ještě delší :-)

 11. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Petr9608     před 4 lety 14.07.2016 05:48 |  
  0 1

  Venku bude vidět na týmu nesehranost a i přes několik šancí se neprosadíme - 0:0

  Doma dáme brzy gól, avšak místo snahy o navýšení náskoku se budem sousdředit na udržení hubeného náskoku.

  V 92. minutě v našem vápně se Hušbauerovi nepovede odkopnout jednoduchý balón....

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   jindra7 (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 07:43 |  
   0 0

   To mi tak trochu připomíná jiný zápas, se Šerifem, jen to tenkrát zahrál jiný hráč. Já si myslím že to skončí 0:2 :)

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    koudys2 (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 08:31 |  
    1 0

    Myslím si, že to měla být právě jaká si narážka na onen památný zápas ..

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   Gino     před 4 lety 14.07.2016 10:09 |  
   0 0

   Nevím co tě vede k potřebě sdílet s ostatními takovou negaci, ale vidím, že už máš žlutou, tak je třeba tě brát s rezervou.

   Můj tip: venku 1:2 a doma 3:1

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    jufoun (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 10:25 |  
    0 0

    Tipuju taky dneska 1:2 a myslím že gól dá naše nová posila Ngadeu Ngadjui.

    • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

     Vici     před 4 lety 14.07.2016 14:15 |  
     0 0

     Hehe. V tipovačce mám 1:2 dnes a 4:0 doma. Jen ti strelci. Michael je jasnej. Taky ho mam. Ale druhej banan jasmin. To asi neprojde

 12. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Yester     před 4 lety 14.07.2016 11:16 |  
  0 0

  Asi blba otazka, ale od kdy se hraje? 18:00 SELC nebo 19:00 SELC? Nekde je uvadeno 18, jinde 19 bez udani casoveho pasma. Dekuji.

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   Jachym     před 4 lety 14.07.2016 11:19 |  
   0 0

   Od šesti našeho SELČ.

   • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

    Yester     před 4 lety 14.07.2016 11:31 |  
    0 0

    Dekuji.

 13. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  martyni (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 11:35 |  
  0 0

  Tak dnes bude kapitán Bořil. Když si člověk projde sestavu, tak ho vlastně nenapadá jasný kapitán. Vypadá to na největší slabinu novýho tymu, kterej byl fakt moc pěkně doplněn, ale chybí 2 - 3 zkušení hráči, osobnosti. Může to být problém, snad se s tím tým vyrovná. Snad nebude Latka chybět.

  • Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

   japhy     před 4 lety 14.07.2016 15:13 |  
   1 0

   Já si myslím, že největší předpoklady na pásku má Hušby - zkušenosti, možná už i nějaký respekt u rozhodčích a navíc to vypadá, že jako jeden z mála má jistotu základu. Zároveň ho ale diskvalifikuje nejasná podpora fanoušků a tím pádem to nechtějí riskovat. Pokdu bude zdravej a usadí se v sestavě, dal bych to Duškovi.

 14. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Yester     před 4 lety 14.07.2016 17:02 |  
  0 0

  Jsem neskutečně natěšený a pln očekávání! Slavia do toho!

 15. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Kara (přítel SN)     před 4 lety 14.07.2016 17:11 |  
  0 0

  Sestava poměrně očekávaná...Berkovec - Holík, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Mingazov, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Mešanović

 16. Re: Slavia se ve čtvrtek zápasem proti Levadii vrátí do Evropy

  Yester     před 4 lety 14.07.2016 17:12 |  
  0 0

  Berkovec - Holík, Ngadeu, Deli, Bořil - Mingazov, Souček, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Mašanovič.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen