Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 21. kolo

Slavii se šlágr na půdě Plzně vůbec nevydařil a svému soupeři zaslouženě podlehla 0:2. Co víc, troufnu si tvrdit, že šlo dost možná o nejhorší výkon pod trenérem Trpišovským.

Bohužel, fotbal není jen o radosti a vítězstvích, kterých si v posledních měsících a letech užíváme docela dost. Tentokrát jsme v důležitém zápase tahali za kratší konec a musíme skousnout hořkou porážku. Plzeň působila hladovějším dojmem a my jsme ji vlastním slabým výkonem a první inkasovanou brankou posadili na koně. Vstup do druhé půle nám sice vyšel, ale vyrovnat jsme nedokázali a soupeř posléze našel půdu pod nohama a závěr zápasu si zkušeně pohlídal.

Prohrát se může, horší je ale tristní výkon, který k porážce vedl. K panice samozřejmě není důvod. Sportovní úsek funguje výborně a jsme na dobré cestě. Zároveň si však nemyslím, že šlo jen o zápas blbec, kdy jsme ráno vstali levou nohou z postele a nic se nám pak ve zbytku dne nedařilo. Jde o třetí jarní zápas a z tohoto počtu již lze vyvozovat nějaké závěry o tom, jak nám které taktické záměry vycházejí na hřišti. Takže co nefunguje a mělo by se dle mého názoru změnit?

1) O problému v útoku byla řeč minule. Při dlouhodobé absenci Tecla je to proti top ligové konkurenci naše slabina, což se ukázalo i v neděli, kdy Chorý a Beauguel zastínili duo Olayinka, Škoda. Teď už je ale pozdě to řešit. Doležal není výrazně lepší než Škoda a nespasí nás. Snad tedy až v létě Júsuf nebo uzdravený Standa... Bez výborného útočníka totiž bude Liga mistrů jen těžko, i kdyby zbytek týmu hrál velmi dobře. Ale to není až tak záležitost včerejšího zápasu a domácí soutěže. S tímto faktem už jsme se museli vyrovnat po většinu podzimu a v kontextu celé ligy má Škoda pořád svou kvalitu (která je ale na Evropu nedostatečná). Souhlasím s trenérem, že včerejší problém byl jinde a v Plzni by nás nespasil ani Kane.

2) Velice slabý výkon totiž podala zálohaZejména její srdce, tedy střed. A právě tady jde o problém opakovaný a navíc z větší části nový - jarní. I když se dá říct, že stejnou chybu už trenér dělal na podzim, když opakovaně zařazoval na pozici podhrota Traorého, tak nyní se zařazením nové posily Ševčíka do základu to bylo ještě zvýrazněno. Ševčík ani Traoré totiž nejsou podhrotoví hráči! Respektive Traoré určitě ne a Ševčík se jako podhrot v prvních třech jarních zápasech vůbec neprezentoval. Naopak se snažil hrát jako "druhý Hušbauer". Výsledný efekt? S Pepou si akorát lezli do zelí, na podhrotu nebyl nikdo, a vepředu tak zůstával jen odřízlý útočník. Řešením není ani nasazování jinak velmi dobře hrajícího Krále. To může fungovat maximálně na Genk, kde budeme pod tlakem, ale v běžných zápasech se potřebujeme prosadit směrem dopředu, kde pak prostě jeden hráč chybí.

Trpišovského styl nejlépe fungoval s ryze útočným podhrotem, ať už šlo o Sýkoru, který výborně trhal obranu náběhy (na druhou stranu však zahazoval šance), nebo na konci podzimu s produktivním Stochem, který stejně na hřišti potřebuje volnost a typickým křídlem není. Na podhrotu je navíc nebezpečnější a nemusí oproti kraji zálohy až tak zapínat směrem dozadu, což je jeho slabina, která se včera znovu potvrdila u první inkasované branky. Navíc se skutečným podhrotem můžeme i lépe presovat, což jde těžko když jsou všichni tři středoví hráči zalezlí vzadu.

Takže ideální varianta? K jistotě Součkovi postavit v roli středového hráče a (spolu)rozehrávače BUĎ Hušbauera, NEBO Ševčíka. A na podhrot dát útočného hráče, ne středopolaře. Ideálně za mě Stocha (a napravo dát ryzího krajního hráče). Možností je i Sýkora (otazníkem je slabá finální fáze) či Baluta (otazníkem je pohyb při presinku). Nebo ať Hušbauer se Ševčíkem hrají spolu, ale mají jasně rozdělené role.

Uf, trochu jsem se rozepsal, ale tento bod je podle mě stěžejní a zásadní - podhrot totiž Slavii v úvodu jara zoufale chybí.

3) Dílčím problémem, který není tak systémově zásadním jako předchozí bod, je naše slabší levá strana. Bořil je jistota a je to na ligu velká kvalita, oproti Coufalovi, který dosahuje evropské úrovně, mu ale něco chybí. Zejména centr. Honza sice hraje přes nohu, ale obávám se, že to není hlavní problém. On totiž nikdy tak dobré centry jako Coufal nebyl schopný dát, ani když hrál zprava. Zvýrazněno to je slabou formou Zmrhala a Olayinky z úvodu jara. Hlavně Zmrhal byl včera vyloženě neviditelný. Olayinka je pak dobrý pohybově, ale horší je to s míčem. A když hrál proti Teplicím nalevo, tak hrál Zmrhal přes nohu napravo, což nebylo ideální. Jarda sice má slušnou střelu, ale vše tahal do středu, čímž spíše akce kazil.

4) Malým otazníkem je pak i rotace hráčů. Za trenéra Šilhavého se hráči měnili až příliš, není to teď naopak? Nevím, osobně nemám nic proti důvěře kouče Trpišovského ve svou jedenáctku. Pokud ji ale opakovaně zvolí navzdory náročnějšímu programu v týdnu, tak si musí být jistý, že hráči mají dost sil, aby zápas odjezdili. A v Plzni to tak nevypadalo. Výkon byl mdlý, mátožný. Což je prostě vzhledem k nabušenému kádru asi 24 hráčů neakceptovatelné.

Na závěr si neodpustím pochvalu videa, jehož jsem dlouhodobým zastáncem. Zrovna včerejší zápas byl typickým příkladem, proč je tak dobře, že video bylo do fotbalu zavedeno. Velký šlágr mohl být hrubě ovlivněn umávnutím asistenta při brance Plzně. Přitom šlo o jasnou situaci, která byla hned opravena ve prospěch férovosti a fotbalu.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Ondřej Kolář - 4 - Práce paradoxně až tolik neměl. Vyrazil jednu dalekonosnou střelu, s brankami Plzně pak nemohl nic dělat. Co ale ty výkopy? Zrovna v tu dobu začali domácí přitápět pod kotlem a Kolář pomohl jejich tlak stupňovat dvěma nesmyslně odevzdanými míči.

Vladimír Coufal - 5 - Jeden z mála hráčů, kteří zvládli utkání se ctí a podali standardní výkon. U první inkasované branky sice chyběl na pravé straně obrany, ale krajního beka soupeře měl přebraného Stoch, takže to bylo asi v pořádku.

Ondřej Kúdela - 5 - Obrana - s výjimkou slabšího Bořila - zápas podle mě zvládla a nevyhořela. Problém byl v jejím přetížení kvůli slabé hře zálohy. Kúdela odehrál průměrný zápas.

Michael Ngadeu Ngadjui - 5 - Z obrany byl nejviditelnější, těžké souboje s Chorým ještě zvládl jakž takž. U druhé inkasované branky chyběl na svém místě, ale to už bych nepovažoval za tak hrubou chybu, protože Slavia s blížícím se koncem zápasu svou hru více otevřela. Jednou se dobře prosadil k hlavičce při standardce, byl ale tísněný a nedokázal zakončit razantněji.

Jan Bořil - 4 - V předzápasovém rozhovoru tvrdil, že Kayambu zvládne, ale moc to nevyplnil. Nedá se sice říci, že by hořel, ale byl nejslabším článkem naší obrany. To se potvrdilo i v tom, že nemohl mít čisté svědomí u obou inkasovaných branek. Při té první se zapomněl vzadu, čímž zrušil ofsajd, u druhé ho zase obešel Petržela. Na druhou stranu hezkou přihrávkou našel Součka, ten si při gólu ale nepohlídal ofsajdovou lajnu.

Miroslav Stoch - 4 - Patřil k mála hráčům ze zálohy, kteří měli alespoň nějaký akceptovatelný přínos. Se střídavými úspěchy se snažil, na druhou stranu právě on chyboval u vítězné trefy Plzně. Je ale otázkou, jestli by se v takové situaci vůbec měl ocitnout a v roli klíčového posledního hráče. Podle mě by mu to víc sedělo na podhrotu, což prokázal i na konci podzimu.

Tomáš Souček - 4 - Herně zatím na jaře není v nijak oslnivé formě. Vidět je to hlavně při rozehrávce, ve které je Tomáš až příliš nepřesný. Byl ale jediným hráčem zálohy, který se zvládl obstojně účastnit osobních soubojů. Byť i v nich bývá obvykle úspěšnější. Měl to ale těžké, protože mu Hušbauer se Ševčíkem moc nepomohli.

Josef Hušbauer - 3 - Špatný, nevýrazný výkon. Se Ševčíkem jako by se pletli pod nohama. Rozehrávku neřídí ani jeden, útok pak nedoplňuje také ani jeden z nich. Pepa se včera příliš nedostal do hry a nebyl cítit dopředu, ani dozadu. Hodně podprůměrný výkon.

Petr Ševčík - 3 - Souhra Ševčíka s Hušbauerem nefunguje od začátku jara. Proti Genku to ještě nebylo tolik vidět, když se uplatnila Petrova pohyblivost. Včera se ale tento problém ukázal v plné nahotě. Ševčík se opět snažil být všude, reálně ale nebyl nikde. V soubojích byl slabý, s míčem se také nepředvedl. Tato situace by se měla řešit, viz nejobsáhlejší bod v mém úvodním hodnocení.

Jaromír Zmrhal - 3 - První dvě jarní kola odehrál jakž takž průměrně a trochu jsem ho hájil, že mu velké zápasy jdou a dobrý výkon třeba předvede v Plzni. Bylo tomu bohužel naopak a jen tím vygradovala Zmrhalova nepříliš dobrá forma z úvodu jara. Všiml jsem si ho snad jen v momentě, kdy jeho průnik zastavila neodpískaná ruka domácích, jinak na hřišti téměř neexistoval.

Peter Olayinka - 3 - Měl to těžké, protože nebyl doplňován a na hrotu napadal hlavně sám. Nedá se mu vyčítat, že by zápas neodmakal, ale jen to je málo. S míčem ukázal hodně málo kvality, což platí zvláště o zakončení. Musí přidat, a to ať už na hrotu, nebo na kraji zálohy. Na konci podzimu ukázal potenciál, teď zůstává za očekáváním.

Alex Král - 5 - Naši hru oživil, na rozdíl od Ševčíka se nebál chodit do soubojů a hrát. Koncepční řešení to ale není. Nemůžeme hrát na dva defenzivní záložníky Součka s Králem (ač mají přínos i směrem dopředu) a na zalezlého Hušbauera, tak prostě góly dávat nebudeme.

Mick van Buren - 5 - Když přišel na hřiště, tak už byl zápas bohužel ve fázi, kdy byl náš tlak otupen a Plzeň si v poklidu hlídala vedení. Mick se snažil to rozhýbat, ale moc s tím nesvedl a asi to reálně při výkonu našeho týmu ani nešlo. Když už se mu jednou povedla akce po křídle, tak pak následoval špatný centr.

Milan Škoda není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

21. - Neděle 17. 02. 2019 17:00

Fortuna liga, 2018/2019
2 - 0
1 - 0
FC Viktoria Plzeň
FC Viktoria Plzeň

45. Chorý
82. Beauguel

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

Komentáře (252)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 12:41 |  
  4 5

  Tak co, udelame jeste Komlicenka? :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 12:51 |  
   5 7

   Nemyslím si, že by to mělo smysl. Komličenko má výborné zakončení, v tom by byl určitě platný. Ale při našem způsobu hry potřebujeme pohyblivého útočníka a on je líný na krok.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    ervin     před 2 lety 18.02.2019 13:37 |  
    1 0

    A co Petkovič z D. Zahřeb třeba do budoucna ?

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:39 |  
     7 0

     To se mělo řešit s předstihem v zimě. Ne teď tahat nějakého cizince jako králíka z klobouku na poslední chvíli bez sehrání s týmem.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 13:42 |  
      6 0

      Hlavně by to asi byl "drahej špás". Ten půjde na západ, buďme realisté, z Chorvatska se chodí ven za raketu.

 2. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  mis3     před 2 lety 18.02.2019 12:45 |  
  7 11

  nejhorší výkon pod trenérem Trpišovským? Já tedy to všeobecné nadávání nechápu. 1. Plzni to prostě sedlo, hrála výborně 2. V prvním polčase jsem ta měli fázi, kdy jsme byli mírně lepší, kdyby tam v té době padl gól bylo by to o něčem jiné, stejně tak ten Sukův ofsajd. Ano, většina první poloviny byla strašná. Ve druhém poločase zase dobrý a pak už nám docházely síly, protoéže prostě Plzeň hrála účelněji. Celkově ale to by dobrý zápas, bojovný a z naší strany bohužel horší, ovšem opravdu to nebyla taková hrůza!

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 12:49 |  
   24 0

   Můj názor je, že Plzeň hrála dobře. Ale skvěle? To si nemyslím. Ten rozdíl byl dán spíš tím, že my jsme byli fakt špatní, než že by domácí předvedli nějaký uragán.

   Navíc, jak píšu v článku, tak to podle mě nebyl den blbec, ale opakovaná strategická chyba. To, co teď společně hrají Ševčík s Hušbauerem, je hrůza. Se Součkem jsou všichni vzadu, dopředu nechodí nikdo.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Jachym     před 2 lety 18.02.2019 13:02 |  
    7 0

    S tím bídným včerejším výkonem zdatně soupeřila blamáž v Ostravě, kde jsme měli dlouhou přesilovku a přesto v ní zápas ztratili proti horšímu soupeři než je Plzeň.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:08 |  
     11 0

     To je jeden pohled, i když samozřejmě souhlasím, že to tam byla taky velká bída. Ten druhý je, že Ostrava byla nahecovaná a podávala svůj maximální výkon podpořený fanatickými fanoušky. My jsme navíc zahazovali šance, viz třeba Baluta. Včera nebyly ani ty šance.

     Navíc je pro mě nepochopitelné, že tak zbabělý výkon podáme v maximálně očekávaném boji se soupeřem o titul, kdy by měla být motivace na nejvyšší úrovni.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Jachym     před 2 lety 18.02.2019 13:16 |  
      5 0

      Samozřejmě je to subjektivní a není to důležité. Já byl ale naštvaný stejně kvůli porážce s chachary hrajícími v deseti jako po tom bezkrevném výkonu včera. Když už jsme ale u těch nezdarů v letošní sezóně, vzpomněl jsem si na zápas v Bordeaux, kde jsme také byli podobně mdlí... Vzpomínám si, že jsem byl podobně natěšený jako včera, neboť jsme si mohli pojistit postup do další fáze EL. Včera jsme mohli udělat zásadní krok za titulem.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Martin 58     před 2 lety 18.02.2019 13:51 |  
      3 0

      Ten výraz zbabělost mě také, zejména po první půli, napadnul. Když jsem měl neustále před očima tu hru na trojúhelník na drkotajícím trávníku mezi Kúdelou, MNN a Kolářem, tak jsem se slušně vytáčel, jakou úctu, až bojácnost, jsme tímto způsobem soupeři vyjadřovali. Nakonec to ještě přetrumfli ti dva komentátoři od O2, kteří nezavřeli ty svoje až hýkající klapačky, jako bychom neměli k dispozici obraz, takže jsem je utnul, abych mohl v tichosti sledovat fotbal, jakkoliv se tento vymknul mé předzápasové představě.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Gino     před 2 lety 18.02.2019 15:27 |  
    7 2

    My jsme fakt hrozní... když vyhrajeme, je to proto, že soupeř hrál špatně (a ne proto, že my jsme hráli skvěle, prostě líp), když prohrajeme, je to proto, že jsme hráli špatně (a ne proto, že by soupeř hrál skvěle, prostě líp). Tohle umíme snad jenom my, slávisti.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   VanDel     před 2 lety 18.02.2019 13:00 |  
   4 8

   Ve druhém poločase že to bylo dobrý ? To si snad děláš srandu ? V čem jako byla ta druhá půle dobrá ? Vždyť mimo toho neuznanýho golu, jsme nijak plzeňskou bránu neohrozily ! Ano, byly jsme častěji na míči, ale ta hra byla naprosto zoufale impotentní, s žádnou reálnou šancí na gól !

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 13:26 |  
    2 0

    Včera nás Plzeň porazila naší vlastní zbraní: obrovskou agresivitou, nasazením, až na hranici sebeobětování a kopaktním kolektivním výkonem. A ono to bohužel stačilo.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Boss82     před 2 lety 18.02.2019 13:34 |  
    12 7

    Olayinka byl ve dvou šancích, ta první byla obrovská, bohužel obě zakončil tristně. A dále u našeho vstřeleného gólu rozhodovaly decimetry, že to byl ofsajd. To už je také trochu smůla. Držení míče ve druhé půli bylo 73:27. Plzeň se dostala během druhé půle do jediné šance a hned dala gól.

    Ano, výkon nebyl ani zdaleka ideální. Ale ve druhé půli jsme se opravdu výrazně zvedli. Bohužel to nebylo vyjádřeno výsledkově.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     VanDel     před 2 lety 18.02.2019 13:45 |  
     4 5

     Ano pravda, na tu první Olayinkovo ze začátku druhé půle jsme zapoměl, to byla velká šance. Ale i přesto nemůžu tvrdit, že ten druhý poločas byl nějaký dobrý. Nebyl. Byla to křeč. Plzeň si zkušeně a bohužel celkem i v klidu hlídala vedení a my jsme nebyli schopni, se nějak víc prosadit a z toho většího držení míče si vypracovat nějaké větší šance na gol. V drtivé většině to byla hra po jejich vápno, dál už ne.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Boss82     před 2 lety 18.02.2019 14:04 |  
      1 2

      Bohužel zhruba od nějaké 70. minuty jsme začali šlapat vodu a byla to opravdu křeč. A šancí bylo vzhledem k té územní převaze skutečně málo, to máš pravdu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   zeleznik2     před 2 lety 18.02.2019 17:35 |  
   3 4

   Plzni to rozhodně nesedlo!! Byla tragická jako ostatně skoro celou sezónu, my jsme jí svými chybami bohužel darovali vítězství..co si sama vytvořila? možná ten trestnak z 6.minuty.

 3. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  JS (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 12:46 |  
  6 4

  Trefné. (y)

 4. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  honza304     před 2 lety 18.02.2019 12:59 |  
  3 3

  Asi jako většina, jsem si myslel, že Plzeň tentokrát přejedeme. O to větší zklamání a hlavně zklamání ze hry. Přemýšlel jsem o případném střídání při našem širokém kádru. Mám pocit, že si není z čeho vybrat. Takže trochu více pokory a makat. Jo, posledně jsem tady psal, že Kolář vykopává balóny soupeři, hned se mi tam množily palce dolu, to jsem zvědav, jak budete hodnotit Alanora, píše to stejné ;-)

 5. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Ferguss     před 2 lety 18.02.2019 13:01 |  
  28 0

  Výborně napsané. Myslím, že už jsem to psal jinde, ale překopat to co funguje, jen aby mohl hrát Ševčík a zároveň Pepa je prostě nesmysl. Nejsme zaopatřovací ústav, hrát musí nejlepší a hlavně na pozicích kde jsou nejsilnější.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:11 |  
   10 1

   Přesně tak. Ta snaha dát mermomocí Ševčíka s Hušbauerem dohromady bije do očí. V Ševčíkovi asi vidí velký potenciál a Hušbauer je zase jedním z vůdců kabiny, který i přes své nedostatky stále patřil k top ligovým hráčům na svém postu. Dohromady to ale takto nefunguje! Buď musí hrát jen jeden, nebo musí mít přesně určené role. Ostatně třeba Pepa podhrot ve Spartě hrát uměl výborně.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    VanDel     před 2 lety 18.02.2019 13:12 |  
    19 2

    Souhlas. Ale mam jednu připomínku - my na ten podhrot máme lepšího hráče než je Hušbauer -> Stocha !

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:18 |  
     5 1

     Však ano, píšu to v článku. Za mě ideál Stoch, případně Sýkora či Baluta. Kdyby ale trenér trval na tom, že bude stavět Ševčíka s Hušbauerem, tak jim musí jasně rozdělit role. Jinak to nebude vůbec dobré.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      VanDel     před 2 lety 18.02.2019 13:23 |  
      7 5

      V pořádku, já to pochopil. Já tim jenom taky chtěl malinko a jemně naznačit, že já osobně v téhle chvíli nevidim pro Hušbauera místo v základní 11. Píšeš správně, že jeho role na hřišti je stejná jako Ševčíkovo a když bych měl mezi těma dvěma vybrat já toho jednoho, kdo bude mít přednost, tak to bude Ševčík. Je rychlej, důraznej s výbornou fyzičkou a hned jak se pořádně sžije s týmem, tak to pro Slávii bude možná větší zlatý důl než Souček.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:29 |  
       7 2

       Za mě Ševčík lepší do fyzicky náročných komplexních zápasů, jako byl ten s Genkem. Hušbauer zase lepší při dobývání zatažené obrany nebo při hře na brejky, kdy může dávat kolmice za obranu.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:14 |  
     2 2

     Nevím,proč Miňo nepokračuje v tom,v čem z něj šel na podzim strach.Na podhrotu.Protože když přihraje není to sice geniální,ale velmi dobré.A když vystřelí,mají všichni soupeři hnědý trenýrky.Je schopen dát góla snad v každém zápase.Na křídlo nemá tu úplně správnou rychlost,ani návyky.

 6. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Edenjejenjeden     před 2 lety 18.02.2019 13:05 |  
  15 0

  S tím nelze než souhlasit.Já bych se dokonce nebál citovat slova klasika,v tomto případě s malou změnou..."Hušbauer a Sevčík nemůžou hrát spolu...

 7. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  VanDel     před 2 lety 18.02.2019 13:07 |  
  4 3

  S tím celkovým shrnutím, nejen toho včerejšího zápasu, naprostý souhlas. Ta Trpišovského nerotace hráčů je opravdu vzhledem k velké šíři kádru opravdu špatná. A je ironie, že já osobně jsem právě na tu velkou možnost rotace hráčů sázel, jako na naši největší zbraň oprati Plzni. Doufejme, že ta včerejší facka byla opravdu tak velká, že Trpišovský svůj postoj v tomhle směru hodně přehodnotí.
  Jinak co se týče známek, tak také souhlas, jenom Hušbauer a Zmrhal dle mě ještě o jeden stupeň míň. Tihle dva byli včera opravdu tragičtí.

 8. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 13:17 |  
  10 10

  Po zhlédnutí téměř všech přípravných duelů (až na ty mladé Angličany), prvních tří mistráků a s přihlédnutím ke skutečnosti, že Stoch patří na podhrot, Deli (při vší úctě k Ondrovi) do základu a faktu, že musí hrát kluci s aktuálně nejlepší formou - mi krystalizuje tato sestava: Kolář - Coufal, MNN, Deli, Bořil, Souček, Král - MvB, Stoch, Olayinka - Škoda. P.S. Anebo Mick na hrot a na pravý kraj pak Masopust, ať se také ukáže nebo klidně Sýkora, Baluta. Hušbauer, Zmrhal, Ševčík - momentálně na lavičku. Můj osobní pohled, zajímá mě váš názor, díky!

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:21 |  
   10 3

   Posadit Hušbauera i Ševčíka je zase opačný extrém. Kdo pak bude dávat hře myšlenku? Král? Ten kluk je super, ale chtít po něm tohle je asi to samé, jako cpát Frydrycha na hrot.

   Z Alexe bude skvělá náhrada za Suka, spolu ale ať hrají max v Genku.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    JS (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 13:28 |  
    9 4

    Přesně tak, jako Ševčík je alternace za Hušbauera (nebo naopak), tak Alex za Suka. Nikde není psáno, že pokud bude hrát v Genku dvojice Souček, Ševčík, v lize nemůže nastoupit Alex s Hušbauerem. A na podhrot patří Stoch, popř. Syky. Otázka je, jestli hráči přežijí své usazení na lavičku, a co si budeme povídat, nejspíš se to týká právě Hušbauera, kolem kterého všichni našlapují po špičkách. Když ho naposledy Šilhavý „opomenul“, bylo z toho haló v novinách.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 13:31 |  
    8 4

    Myšlenku bude dávat podhrot Stoch. Když hraje střed Hušbauer se Součkem, stejně hrajeme vlastně na dva štíty, rotože JH se pořád pohybuje mezi stopery. To zvládne Král taky, ale v mnohem větším tempu a rychlosti. Ale ještě jednou, hru tvoří Stoch (pokud je v těžišti hry, ne na křídle).

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:34 |  
     5 4

     Jasně, hru bude tvořit Stoch. A kdo bude teda vepředu, když má hrát podhrota? Těžko bude rozehrávat sám na sebe. To tam opět zbyde samotný útočník a Zmrhal.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 13:49 |  
      6 3

      Tak já si pod tvorbou hry nepředstavuji Pepův dlouhý nákop vzduchem od našich stoperů, ale předfinální přihrávku po zemi do křídla, nebo finálku, průnikovku, kterou podhrot obstará. Většinou na soupeři sedíme, hrajeme na malém hřišti, když bude Stoch pod hrotem, dostat k němu po zemi míč můžeme i se Součkem a Králem. Mě se prostě líbí Králův elán (stejně jako Mickův), když už dostane těch pár minut na hřišti, doslova se rve o triko a hraje rychle. Jaký kontrast oproti některým našim hráčům na začátku jara. Souček - Král a nad nima Stoch, by mohlo fungovat.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Pepino44     před 2 lety 19.02.2019 11:31 |  
    1 1

    A víš, že to není špatná myšlenka dát Frydrycha na hrot ? Když mohl hrát dobře Škoda jako útočník stopera, proč by nemohl hrát Frydrych jako bývalý stoper hrát hroťáka ? Golů dal z prostoru před brankou jako bek taky pár a podle mého by na tomto místě byl lepší a platnější než Olinka.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Boss82     před 2 lety 19.02.2019 13:48 |  
     0 2

     Mám M. Frydrycha rád, ale na hrotu si ho vážně představit nedovedu. Nevymýšlejme tu hlouposti.

 9. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:33 |  
  14 4

  Když už tu Jáchym zmínil Baník a Bordeaux... Nepřijde vám, že těch výbuchů je už celkem dost, na to jak dobře v sezoně hrajeme? Tedy že když už nám zápas nesedne, tak s plnou parádou vybouchneme. Že moc neumíme nějakou taktickou vyspělostí urvat i zápas, kde nám to vůbec nejde. Snad jedinou výjimkou je zápas v Jablonci, kde jsme byli v první půli ještě víc příšerní než v Plzni.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   JS (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 13:36 |  
   1 5

   Nás vždycky rozloží první obdržený gól. V kombinaci s vlastní tristní koncovkou ty zápasy pak moc nejdou otáčet.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 13:37 |  
   3 1

   Prostě že nemáme žádný plán B. V tom je Plzeň o dost před námi, ač my máme lepší plán A, když se daří. :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Merlinus (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 14:56 |  
   5 0

   Já si myslím, že je to hodně o psychice. Na té je potřeba zapracovat. Vždy jsme vybouchli v zápasech, kde jsme byli "favorité" a druhému týmu šlo o vše nebo byli mimořádně motivovaní. Mě to přijde, že prostě když úplně nemusíme nebo si myslíme, že se to udělá samo, tak je z toho výbuch.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   amon     před 2 lety 18.02.2019 15:19 |  
   9 0

   za mě byl propadák Baník, Bordeaux hrálo skvěle a ne náhodou pak vyhrálo v Kodani a Plzen včera na nás byla dobře nachystaná (oba goly byly krásné, rychlé akce). Baník v 10, pořád se váleli na zemi a my jak tukani s nima pořád chodili do soubojů a oni padali.. Plzen jsme dali 4:0 a ted 0:2. Ve čtvrtek uhrajeme 1:1 a na plzen se zapomene. Není od věci občas dostat facku, ale pak je třeba si to zanalyzovat, vyhodnotit a přijmout řešení a já věřím, že se tak stane.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Gino     před 2 lety 18.02.2019 15:30 |  
   7 0

   Tak to je pěkná kravina. Pár zápasů, kdy nám to moc nešlo, jsme už vyhrát (i otočit) dokázali.

 10. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Mimoň     před 2 lety 18.02.2019 13:36 |  
  3 4

  Já se prostě divím, že udělali trenéři 3x stejnou chybu s tím Ševčíkem, pak se podívám na to o kolik kilometrů jsme preběhali Plzeň a vůbec to k ničemu nevedlo... statistika koneckonců ukazuje, že by jsme měli více kombinovat a hrát chytřeji...to neustále centrovani vede jen k takovým pološancím viz Genk, Plzeň na nás byla výborně nachystaná, všechny centry v pohodě sebrali.I když toho nabehame mnohem víc, tak držení míče v minutách máme slabší než Plzeň. Ta se nemusí hnát, šetří síly do sezóny, nepotřebuje 2 jedenáctky, mají za sebou lm a přitom jsou od nás pouhe 3 body zpátky. Nic jistého nemáme a ty předčasně řeči o titulu nepomohli ani Plzni loni. Proto to chce se vrátit zase k tomu co nás zdobilo na začátku sezóny. Věřím že takhle kouč hrát nechce a tak doufám, že především kluci se s pokorou vrátí do starých dobrých koleji

 11. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  DF007     před 2 lety 18.02.2019 14:23 |  
  3 7

  Utkání nám všem přineslo velké zklamání. Plně souhlasím s Alanorem a dalšími diskutujícími v tom, že hráči musí hrát na svých pozicích, tedy tam, kde jsou nejlepší. Souhlasím i se Stochem na podhrotu. Divím se úplnému odstavení Baluty.
  A malá poznámka k hodnocení jednotlivců. Jsem přesvědčený, že prohra jde za celým mužstvem, ale já dal Kolářovi trojku. Jak Ondra chytal ve čtvrtek bylo super, ale konstatovat, že s ani jedním gólem nemohl nic dělat je nesmysl. Podívejte se odkud hlavičkoval JDB. Tam to mohl sbírat ze vzduchu. A první branka jde jednoznačně za jinými hráči, ale i tady mohl udělat věci jinak. Vyběhl totiž jen napůl cesty. Slovo do pranice, obhájci O.Koláře mě rozcupují.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 15:04 |  
   2 0

   Ne, ten Havluv centr opravdu nemohl mit..byla to skvela akce.

 12. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Steevee     před 2 lety 18.02.2019 14:37 |  
  6 2

  Hodnocení na SN mám dlouhodobe za to nejlepší dostupné. Teď už tomu ale druhý zápas za sebou moc nerozumím. Ngadeu, který reálne chyboval jednou za zapas (a to spíš víc než chyba byl souběh x faktorů) o stupeň lepší než včera naprosto tragicky Boril? Totéž platí pro Krále. Ten BY snad i fungoval, kdyby měl s kým. Pořád ale o třídu lepší nez Boril, Ševčík, Husbauer, Zmrhal.
  Samostatnou kapitolou potom je legenda o geniální hře Koláře nohama. Ano, možná je nadprůměrný. Ale jenon u nás. A být v tomhle směru nadprůměrný v lize není zas taková dřina. Jinak na to, jak se o té jeho schopnosti mluví, těch balonu ze hřiště na můj vkus vyhaze hrozně moc.
  Olayinkovi bych ten včerejšek i odpustil. Měl hrát na křídle, nehrál. Měla ho podporovat silná záloha, nebylo to tak ani omylem. Že skoro neudržel balon (z toho mala, co dostal), to je zas jiny příběh.
  Ale není důvod k zatracovani. Prostě se jaro nezačlo herně úplně dobře, viděl bych to na Zmrhala na lavičce, pevné místo na křídle pro Olayinku, podhrot Stoch, vepředu MvB, posadit (to je u mě bez preference) někoho z dvojice Husbauer/Ševčík a jsem přesvědčený, že se naše herní tvar vrátí.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 14:39 |  
   1 12

   Ja bych dal sanci Masopustovi na kridlo a misto Stocha bych postavil Balutu.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 14:55 |  
    0 12

    Proc mi davate palce dolu? :) Masopust se preci kupoval na kridlo, kvalitu ma. A Baluta by si sanci zaslouzil, naopak Stoch je ted totalne z formy a prospelo by mu, kdyz si chvilku odpocne.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Steevee     před 2 lety 18.02.2019 15:20 |  
     11 1

     Nevím odkud máš, že speciálně Stoch je z formy. Pokud on je z formy, jmenuj mi kohokoliv od zálohy po utok, kdo ve formě je...

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 15:30 |  
      1 13

      Stoch je totalne z formy..to prece muzu rict bez toho, abych se odkazoval na nekoho dalsiho.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       bramburek (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 16:51 |  
       6 2

       Ntvl... ty ses fakt nejspíš trochu pomátl... prakticky jedinej z našich ofenzivních hráčů, co jakous takous formu má, a ty napíšeš tohle... na tohle označení jsou opravdu úplně jiný adepti...

       • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

        Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 18:49 |  
        2 3

        Nepomatl..jen na to asi mam jinej pohlef jak ty a na ty fotbaly se divam. V cem je nejlepsi? Ztrari jednoznacne nejvic balonu uplne naivnima klickama, do souboju je nejslabsi z tymu, proserny centry a kazdej balon vystreli. Kolikrat mohl nahrat lepe postavenymu spoluhraci..vzdy vystreli. Ale chce, je to na nem videt, ale je proste totalne z formy..proto rikam, potrebuje z toho na chvilku ven, srovnat si hlavu a bude to zase dobry.

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         Pepino44     před 2 lety 19.02.2019 11:21 |  
         2 0

         Já chápu, že někdo může mít odlišný názor než jiní, každý to vidíme jinak. Nerozumím však tomu, že mnozí vehementně obhajují svůj názor, čímž vlastně negují názor ostatních a to v několika po sobě jdoucích vyjádřeních. Ostatně potom již se začínají počítat mínusy a stížnosti, že mu tady nikdo nerozumí. To vše již tady bylo. Já také někdy napíši názor, se kterým někdo nesouhlasí, svůj názor jsem napsal, je to můj názor a když s ním někdo nesouhlasí, je to jeho věc. Já nemám potřebu jej přesvědčovat, vždyť každý může mít svůj názor. Jsme přeci lidé a ne papoušci.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       kapitan.pisoar     před 2 lety 18.02.2019 17:39 |  
       3 5

       Stochovi to tam ted mozna nepada, ale s prehledem je nas nejlepsi zaloznik za posledni 3 zapasy. Ale Baluta a Syky by si urcite zaslouzil se dostat na plac.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:22 |  
    1 2

    A místo Koláře bys postavil Matouška ne?

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:23 |  
     0 1

     To patřilo k Marcelovi.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 21:44 |  
      1 1

      Bongore, to nerikam..vzdyt jsem nerekl nic spatnyho. Baluta i Masopust jsou kvalitnimi hraci, prostor by dostat meli. Pokud budeme mit v kadru 30 hracu, ale hrat bude 12, tak se bam ten kolektiv rozosdne.

 13. ad Alanor

  Mike     před 2 lety 18.02.2019 15:12 |  
  17 1

  Hodnocení tentokrát pominu, asi je správné, tentokrát je mnohem důležitější ten úvodník. Naprosto skvěle napsané. Já bych začal ten tým ,,stavět" od toho podhrota, jasný tam je Stoch a zbytek nabalovat. Tím pádem se nám uvolňují pozice na obou křídlech, kde potřebujeme tzv. tahové hráče, schopné přejít 1 na 1, odcentrovat a spolupracovat s bekem, vpravo jsou 2 možnosti- Mick van Buren- Trpišovský ho vidí jako křídlo, ne jako hrot, a Lukáš Masopust. Ten v lize v Jablonci hrál tuto pozici dobře, na krok líný není, byl by rád za šanci a nechat by tam všechno. Otázkou je, zda mu trenér věří, když je s mužstvem 2 měsíce. Nalevo je volbou Peter, protože zde podával nejlepší výkony u nás, hrot to není určitě a samozřejmě Zmrhal. Má to po noze, je rychlý, má střelu pracuje dobře do defenzívy. Otázkou je, že je to spíše brejkový hráč a do zavřené obrany jeho přínos moc není. Ale určitě bych Stocha na křído nestavěl. Stejně tam moc nepobývá, musí si plnit i obranné úkoly, v nich extra silný není a eliminuje to jeho nejsilnější zbraň- střelbu z dálky.
  Otázkou je, proč to tak vidíme tady my amatéři, ale vysoce erudovaný trenér to staví úplně jinak. On je na rozdíl od nás profesionál, který tomu rozumí asi 100x víc než my všichni tady, asi za tím budou i věci taktické, které my vůbec nevidíme.
  Za mě středová záloha v lize určitě Souček, Hušbauer. Mají toho spolu spoustu odkopáno, vědí jeden o druhém a nelezou si do revíru.
  Na hrot pak Milan, jiného a lepšího nemáme.
  Posadil bych Ševčíka, šanci by si zasloužil spíše Král, otázkou je post. Ve dvojici se Součkem je to v lize blbost, to by nám zbyl jediný tvořivý střední záložník, takže jedině místo něj. Jenže Trpišovský ani já bych si nedovolil luxus nepostavit Součka do každého utkání.
  Otázka rotace- za mě spíše krajní hráči- jak záložníci, tak levý bek- proč se kupoval Zelený ?, vpravo asi Coufal to zvládne.
  Ale nikdy jsem trenér nebyl, jsou to jenom moje postřehy.
  K Plzni- zápas zvládli takticky výborně, otázkou je, zda budou ztrácet. Podle mě ztrácet dál budou všichni. Teď jim vypadl před Opavou Hubník, zbyl jim jeden stoper, ještě několik zápasů pak pojedou na 2 stopery. Třeba se pletu, ale tak jako se týmy chtějí vytáhnout na pražská ,,S", tak se chtějí vytáhnout i na Plzeň. Nevěřím, že teď nastartovali nějakou vítěznou sérii. Jejich výkony až na výjimky jako včera už nejsou, co bývaly. Nelze se divit, opory stárnou, řekl bych, že my podáváme takové konzistentnější výkony, pokud si promítnu celou sezonu.
  Důležité bude neztrácet body s týmy ze spodních pater tabulky. To se nám zatím nepovedlo a to dělá ten rozdíl na čele /Plzeň ztráty s Bohemians a s Příbramí/.
  Teď nás čeká příjemnější ligová série, i když jak jsem psal, ztratit se může kdekoliv. Ale titul se prohrává ztrátami s outsidery, tak doufám, že si to nevybereme v nějakých příštích zápasech. Los je slušný, musíme potvrzovat výhry v domácím prostředí, venku vlastně cestujeme jenom do Příbrami a do Zlína, který snad potvrdí své minulé jarní formy.
  Máme vše dobře rozehrané, není důvod po jedné prohře věšet hlavy. Vše si dobře zanalyzovat, poučit se a jít dále za titulem. Vše ostatní by s tímto ziskem bodů a silou a šířkou kádru byl určitě neúspěch.

  • Re: ad Alanor

   Jachym     před 2 lety 18.02.2019 15:43 |  
   1 5

   Vidím to velmi podobně, ale rovněž pouze jako laik, který nemá každodenní kontakt s týmem a ani taktickou erudici trenéra. I já bych třeba rád viděl větší vytížení např. pro Masopusta. Možná bych polemizoval jen s poslední větou. Nemám to postavené absolutisticky ve stylu titul nebo nic. Za určitých okolností by mohla být sezóna úspěšná i bez titulu, pokud bychom zaznamenali parádní úspěch v EL (srovnatelný s tažením v Poháru UEFA za Poborského a Šmicera) doplněný obhajobou v domácím poháru. Ale tím si nechci dopředu dělat alibi. Ligu máme stále rozjetou výborně. Rozhodující bude hlava a udržet psychickou pohodu v týmu, kde by si základ vysloužilo klidně 20 hráčů.

 14. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  amon     před 2 lety 18.02.2019 15:13 |  
  2 2

  Jak hrajeme bez klasickýho hroťáka (Škody), nejsme ani poloviční. Potřebujeme někoho silného, kdo sklepne balon, zaměstnává obranu. Já bych Doležala klidně na ten půlrok přivedl- hned! Jak Peter, tak Matoušek to není ono, alespon ne na tenhle styl. Největší zklamání pro mě ale asi Ševčík, už proti Genku byl jeden z nejslabších v našem mančaftu, ale je to mladý kluk a půjde nahoru. Jednoznačně do základu patří Alex. Myslel jsem, že jejich obranu s Hubníkem a Limbou utavýme a ono houno.. Trpišovi nesedla sestava a až na Alexe nepodal nikdo standardní/nadstandardní výkon, ale tragédii bych z toho nedělal. Doma jsme jim dali čtyřku, u nich dostali 2 kousky, vedem o 3b, titul uděláme a jestli to byla potřebná facka, kterou jsme před Genkem potřebovali a ve čtvrtek to zúročíme, pak říkám díky a tento zápas mažu z paměti. Chci vidět Sýkoru, Balutu, Zelenýho, Frýdase, prostě dát klukům z lávky šanci, at se o to porvou..

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 15:21 |  
   3 2

   Ono je to tezky..Sevcik nehraje svoji pozici. Ja myslel, ze prichazi jako alternativa k Husbymu..mu ta 10 proste nesvedci, oba se stahuji a pod hrotwm nikdo neni. Jinak je skoda, ze nase kridla nehraji jako Plzensky..ta akce na 2:0 byla skvela..nacovanej tandem. To my nedelame..i kdyz Coufal se takhle nabizi, ale nahravku nedostane..pak hrajem to, ze jsme vsichni nalezli tak vysoko, ze se hra po steanach neda! Neni tam pohyb, tim nasim postavenim tam nemuze byt ani nabeh..

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    amon     před 2 lety 18.02.2019 15:36 |  
    4 0

    hodně změn, je potřeba to vyladit. Paradoxně si myslím, že nám můžou pomoci karty,zranění, únava, jen se nesmí zranit Milan, za toho jedinýho opravdu náhradu nemáme. Oba goly plzně byly hezký a hráli dobře a nám to nesedlo. Lepší facka z Plzní než v derby doma se Spartou, to bych mávnutím ruky nepřešel

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:30 |  
     2 0

     Hadráři už se vidí,jak nás dohánějí.Dneska udělali Duklu,vrací se jim Flusák a sebevědomí jim jde nahoru.To se nesmí stát,musíme jim ukázat,kdo tady velí.

 15. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  vlk30 (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 15:19 |  
  1 0

  Tentokrát s hodnocením souhlasím asi bez výhrad.Mrknul jsem na záznam ca musím konstatovat,že chybná taktika spolu se špatným výkonem většiny hráčů jsou spojené nádoby ,které nás stojí tři body.Samo tomu vévodí první poločas.Tudíž je to fifty fifty,nemá cenu někomu něco vycitat více či méně.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:34 |  
   0 1

   Mně se zdálo,že prádelna šla do toho tvrději než my.Není v tom nějaká podpráhová obava z rozhodčích?Vždyť máme v mužstvu pár pořádných ranařů,Míša,Bořa a další.

 16. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  mudrc     před 2 lety 18.02.2019 15:24 |  
  3 6

  Tak a Maty je fuc. Vedl jsem zde s mnohymi debaty, kdyz mi bylo tvrzeno, ze muj koment neni pravdivy. Konkretne z 21.12.
  “Maty by na hostování odešel rád, v Příbrami ho rádi vezmou zpět, Slavia je rovněž pro, ale zástupci Čínské strany požadují, aby se hráč rozvíjel pod rukama Trpiše. Možnost k opětovnému projednání situace bude až po přípravě”
  V situaci kdy u nas hrac nechce byt je opravdu nejlepsi cesta odchod. V lete muze byt situace jinaa treba bude Maty posilou.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 15:33 |  
   2 3

   Hraci to prosoeje..v soucasne dobe na Slavii proste nema, to je fakt. Jen skoda, ze nesel na gostovani do vuc technickyho druzstva..brejky umi, to vime, ale ve Slavii musi hrat fotbal a stim mel problem :/

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Radek097 (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 16:17 |  
    1 0

    Nemůže během jedné sezóny nastoupit za tři různé týmy.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Marcelo10     před 2 lety 18.02.2019 16:20 |  
     0 1

     Vim, vim :)

 17. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Rooney     před 2 lety 18.02.2019 15:25 |  
  10 3

  Mnohe uz po zapase zaznelo a mnohe bylo doufam ovlivneno nevydarenym zapasem. V nasi pozici totiz cist plky o tom, ze trener ci nekteri hraci (zamerne radeji nebudu jmenovat) na Slavii nemaji je opravdu zarazejici. Zajimalo by me, kde tito kritici byli cely podzim. Nebo mate opravdu tak kratkou pamet???

  Puvodne jsem chtel napsat obsahlejsi rozbor na zaklade 3 odehranych zapasu, ale Alanor to uz vesmes vystihl za me. Takze dodam jen par postrehu:
  1. Naprosty souhlas s tim, ze dvojce Husbauer-Sevcik spolu hrube nefunguje a je potreba hrat pouze s jednim z nich. Proti extremne behavemu Genku to smysl jeste melo, ale v lize uz prosim ne (minimalne do doby, nez se nauci nelest si do zeli). Velmi trefna je u Sevcika poznamka, ze je vsude, ale vlastne nikde. Potencial v nem je veliky a na Husbyho miste by mohl dat nasi hre tolik potrebnou rychlost, ale nejsem si jisty, jak by to zatim zvladal smerem dozadu.

  2. Castecne to souvisi s bodem jedna a jde o nasi hru po kridlech, at uz v podani beka ci kridla. Nase hra je zalozena na kridelni hre a pokud nam ji souper precte, nemame nyni plan B. Na podzim jsme si dokazali pomoci stredem, at uz prunikovou prihravkou ci narazeckou. Nyni ale tohle odpadlo prave kvuli bodu 1. Teplice i Plzen maji trenery, kteri se dokazou takticky velmi dobre na soupere pripravit a nasi hru po kridlech vyborne eliminovaly. Genk nas tak prectene nemel a proto byl ten zapas z nasi strany herne nejlepsi. Je potreba zapracovat na vice hernich variantach, nicmene verim, ze s fungujicim stredem se dokazeme prosadit i jinak.

  3. Hodne toho bylo napsano o tom, ze jsme Stocha odsunuli na kridlo a tim nam chybi na podhrotu produktivita... Co to je proboha za blbost? Vzdyt Stoch tam odehral na podzim asi 3 zapasy. Ze se tam casto stahoval je sice pravda, ale nase hra jako celek presto fungovala, tak proc by to nemohlo jit ted. Zase jen keci od tech, co si potrebuji do nekoho kopnout, jak smutne... Ja treba taky uvitam, kdyz bude hrat Stoch podhrot, kor kdyz mame oproti podzimu dostatek kridel, ale tahle argumentace je s ohledem na podzim tezce mimo...

  4. Rotace. Sam sem tu pred jarem psal, ze nas naslapany kadr bude vyzvou pro trenera a ze bude potreba hrace tocit i s hlediska pohody a rozehranosti vsech. Reakce byly spise nesouhlasne a nejednou je to opacne. Za me je potreba takovy kadr naplno vyuzivat i s ohledem na typologii zapasu, nicmene nesmi to prerust v extrem, jako byl za JS. Nadruhou stranu, ikdyz byl Genk velmi narocny souper, tak je potreba rict, ze 3 zapasy v tydnu proste musi vetsina nasich hracu dat, kor na zacatku jara. Beru to treba u krajnich beku, kteri toho nabehaji mraky ve vysoke intenzite, ale neni mozne, aby bylo zatavenych 2/3 hracu. Ostatne JiT jeste v Liberci nebo Plzen taky odehrali podzim vc. EL se 14-15 hraci vcelku bez problemu. Takze ja bych problem nehledal az tolik ve fyzicce, jako v hlavach hracu.

  Tak jsem se zase trochu rozepsal, ikdyz to nebylo v planu. Na zaver tedy jen napisu, ze prohra me nastvala, vykon tymu zklamal, ale presto verim tomu, ze si to vsichni poctive rozeberou a nakonec mozna bude tento zapas odrazovym mustkem k jeste lepsi Slavii. Ukazal nam totiz v plne nahote nase slaba mista a dal tu povestnou facku, kterou obcas kazdy potrebuje (vcetne nekterych diskutujicich, u kterych to ale bohuzel nejde).

 18. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 15:55 |  
  4 0

  Jinak - někteří fans rudých už po naší včerejší prohře opět věří v titul. Prý je to jen o 14 bodů a s nadstavbou to není nic nereálného... No ještě toho trochu, snad je dneska Dukla uzemní.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 18.02.2019 16:35 |  
   0 6

   hm... první co by měli udělat je porazit prádelnu doma. dneska asi vyhrají, Dukla je nemohoucí. ale mám vsazeno na neprohru domácích :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Edenjejenjeden     před 2 lety 18.02.2019 16:44 |  
   3 0

   No tak před RudouBídou je stále ještě jablonec a Baník,ale at si sní....

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 16:47 |  
    3 0

    Vtipný je, že mluví o ztrátě čtrnácti bodů, i když je to o 17. :-) U dnešního zápasu na Julisce, už mají evidentně odškrtnutou vítěznou fajfku. :-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Edenjejenjeden     před 2 lety 18.02.2019 16:50 |  
     1 0

     No ta Dukla je marná,bohužel :-(

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 16:54 |  
      2 0

      Já vím, ale ten arogantní přístup rudokožců, by se jim mohl zase jednou vymstít.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:37 |  
   1 0

   Neuzemnila,ale strach nemám.Na to platí jediná formule:Uměj úplný hovno!

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Crispo     před 2 lety 18.02.2019 20:45 |  
    0 0

    Na remízu s námi jim to hovno bohužel stačí.

 19. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  slamacek (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 16:05 |  
  6 0

  Tak se nam nepovedl zapas a vsichni jsme treneri. Ja smozrejme taky. Docela jsem rad, ze se celkem shodujeme v nekterych postrezich. Myslim a doufam, ze i trener, spravne vyhodnoti, nektere vykony a vzhuru do Belgie pro postup! jeste ason jedno kolo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 18.02.2019 16:33 |  
   2 9

   hlavně doufám že to čte, v některých oblastech je shoda taková, že to už není náhoda, neb většina zda má celkem přehled a solidní názory, byť kontaminované svým subjektivním pohledem.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   bongor     před 2 lety 18.02.2019 20:43 |  
   1 0

   Něco jiného je říct svůj názor,což můžu udělat i jako úplný amatér a urážet hráče a vedení.Bez ohledu na včerejší problematickou hru a výsledek bysme měli zachovat loajální přístup a podržet je!

 20. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  bemji     před 2 lety 18.02.2019 17:09 |  
  4 1

  Za mě trefné a hlavně naprosto věcné hodnocení. Obsazení podhrotu a křídel nás teď vedle útočníka trápí nejvíc.
  Zatímco o útočníka je nouze, v záloze je naopak velký přetlak. Kak ostatně sám JT několikrát zdůraznil, post křídla je pro něj první post i u MvB a Olayinky, historicky tam navíc hrál i Sýkora (má dobrý centr).
  Stoch za mě na podhrotu jednoznačně platnější než na křídle a lépe si tam vyhoví i s Hušbym, což se zatím naopak nedaří Ševčíkovi. Nneříkám, že ti dva vedle sebe nemohou hrát, ale jak správně zdůraznil Alanor, úlohy musí být jasně rozdělené a zejména podhrot musí být opravdu podhrot - tj. pomáhat trhat náběhy obranu a ne hrát zataženějšího druhého tvůrce hry. Navíc musí být schopný kvalitní střely ze střední vzdálenosti. Náběhy a trhání obrany mluví pro Sýkoru, jeho slabší střela a prodkutivita naopak pro jiné hráče.
  Je třeba zachovat chladnou hlavu - na Plzeň máme fakticky 4 body, po Genku nás čeká Slovácko, zatímco oni jedou na horkou opavskou půdu. Bude to chtít 3 body doma a doufat, že Opava Plzeň o nějaký ten bodík obere.

 21. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  kapitan.pisoar     před 2 lety 18.02.2019 17:24 |  
  7 15

  1) Skoda, mam ho rad ve Slavii je dlohou a byl tu od dob boju o zachranu az po titul. ALE Skoda nikdy nebyl opravdovy utocnik ze ktereho by sel strach, ktery by byl technicky, nebezpecny na balonu a me osobne nikdy nebyla jeho hra sympaticka. Ale goly daval a obcas i umel krasne prekvapit (lob proti zlinu). Ale v soucasne situaci je to utocnik, ktery nedal 6 mesicu gol ze hry a nemuzem ho nasazovat jen za zasluhy (to same Husby)! A to ze jsme v zime neprivedli opravdu kvalitniho utocnika je asi nejvetsi chyba pripravy.

  2) Vedle Suka, podle me patri Kral. Hlavne v zapasech proti silnym souperum. Muze se pohybovat mezi DF (kde si sve krasne odbrani) a CM (kde on je technicky vybaveny a ma dobrou prihravku a mysli konstruktivne)
  U Husbyho je na case zacit premyslet o jeho pomalem upozadeni a pomalu zapracovavat nekoho na jeho pozici (Sevcik?)

  Jinak je asi na case zacit zestihlovat kadr, neni prace mozne mit zaloznik tolik, ze z nich muzem poskladat celou jedenactku...

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   kapitan.pisoar     před 2 lety 18.02.2019 17:45 |  
   1 3

   *DM ne DF....

 22. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  deny91     před 2 lety 18.02.2019 17:28 |  
  7 2

  Alanore, s tvým popisem naprosto souhlasím. Tím, že to podobně vidí čím dál tím více lidí, si myslím, že to už nemůže být neobjektivní zaujatost, kterou se to někteří diskutující snaží zastřít.
  Prostě ať hrají ti s nejlepší aktuální formou a hlavně na svých pozicích. To je podle mě něco, co nepotřebuje dlouhý čas, jde jen o to najít k tomu odvahu.

 23. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  zeleznik2     před 2 lety 18.02.2019 17:49 |  
  2 2

  Objektivní hodnocení.. až na vyjímky (Van Buren, Král, Coufal). Spravedlivě nízké.. že by kritika Bořila? Pouze u Kúdely bych dal nižší známku za tu chybu u druhé ho gólu. Bořil a Zmrhal neměli být v základu a střed v současném složení nefunguje...tolik šancí za dva zápasy a nedáme gól..Olayinka nebo Škoda oba spalují nemožné..no pokud to napraví hráči s Genkem ve čtvrtek určitě jim odpustìme..ale hořkost že zbytečné prohry chvíli potrvá

 24. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  mig52     před 2 lety 18.02.2019 17:53 |  
  8 2

  Alanore, precizní analýza. Klobouček!!!! Přiznej, jakou máš trenérskou třídu? To nešlo napsat líp.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 18:08 |  
   8 0

   Jsem jen laik. Jedna věc je analyzovat fotbal, úplně jiná trénovat. Na to potřebuješ znát i psychologii a být charismatickou osobností. Ale s články si dávám docela práci a každý takový komentář je tou nejlepší odměnou a pobídkou pro další práci. :)

 25. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Dennis     před 2 lety 18.02.2019 18:23 |  
  2 0

  Dám to sem, protože se tady hodně píše o tom, kdo by měl/neměl hrát, i na základě Alanorovy analýzy. Zápas v Plzni bych už hodil za hlavu, nemá cenu se v tom více pitvat, to je práce pro náš realizační tým. Jistě+ si to velmi dob;ř

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Dennis     před 2 lety 18.02.2019 18:41 |  
   14 1

   Sorry, dítě mi odeslalo komentář v půlce... :-/
   Dám to sem, protože se tady hodně píše o tom, kdo by měl/neměl hrát, i na základě Alanorovy analýzy. Zápas v Plzni bych už hodil za hlavu, nemá cenu se v tom více pitvat, to je práce pro náš realizační tým. Jistě si to velmi dobře vyhodnotí. Zaměřil bych se na nadcházející důležité utkání v Genku.

   Postavil bych sestavu Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Stoch, Olayinka - van Buren. Doplním proč.

   Kolář a stopeři jsou asi jasní, Bořila bych postavil, pokud nebude unavený. Jinak bych tam dal Zeleného, od toho tu je. Ale proti Petrohradu byl ze začátku dost nervózní. Obávám se, že zápas v Genku by nemusel zvládnout v hlavě. Měl by se nejdřív rozehrát v lize. Coufal napravo je asi jasný.

   Souček je pro nás hodně důležitý hráč, základní stavební kámen. navíc umí kromě bránění být nebezpečný i v soupeřově šestnáctce. Střed bych v Genku zpevnil dvěma defenzivními štíty, proti kreativním středopolařům Genku by to mohlo být užitečné. Lépe tak pokryjeme střed pole a budeme mít navrch v soubojích. Získáme tím také výhodu na standardky. Obranné i útočné. ty by klidně mohly rozhodnout.

   Na podhrotu jednoznačně Stoch. na krajích za mě Olayinka a Masopust. Masopust je rychlostní typ hráče, bude se chtít ukázat, zároveň umí i bránit a může zaskočit za hodně ofenzivního Coufala. Že je s týmem jen chvíli? No a co, koupili jsme ho z Jablonce jako hotového hráče, není mu dvacet, aby byl z toho vyplašenej. EL hrál i v Jablonci. Olayinka patří na křídlo a jemu by tenhle zápas mohl sednout. Na hrot bych dal běhavého Burena. Oběhá tam toho spoustu, je to rváč a je hladový. Porve se o svou šanci.

   Spoléhal bych na poctivé bránění, standardky, střelecký potenciál Stocha a přihrávky do náběhu na rychlé krajní hráče nebo Burena. Po zisku míče jít rychle nahoru, hrát jednoduše a snažit se jít rychle do zakončení. Genk nemá nijak extrémně silnou obranu, věřím, že gól jim dát dokážeme.

   Rizikem může být to, že budeme hrát bez klasického tvůrce hry. Budeme ale potřebovat tvořit hru? Předpokládám, že hrát bude spíše Genk. My budeme asi spoléhat spíše na brejky. Další riziko vidím v tom, že bude Bořil zatavený, ale to si musí společně s hráčem vyhodnotit trenérský tým.

   Hušbauera a Škodu bych pošetřil na Slovácko, to bude s ohledem na jeho aktuální formu pod Svědíkem hodně nepříjemným soupeřem. Zmrhal ve formě by byl ideální hráč do zápasu v Genku - spolehlivý dozadu, rychlý, výborný do brejků, jenže formu nemá. Než riskovat, že bude neviditelný, tak bych raději postavil Masopusta.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Rhu-rhu     před 2 lety 18.02.2019 19:25 |  
    3 0

    Přesně o takové nějaké sestavě jsem taky přemýšlel. Jak říkáš, defenziva je vesměs jasná, jediný Bořil je trochu s otazníkem, ale zase kdo místo něj? Jedině Zelený, nemá cenu tam zkoušet hráče jiných pozic, ale Zelený teď ještě nehrál ani v lize, no. Ševčík a Hušbauer teď pořád hráli oba, i když to tak nefungovalo, a možná i kvůli tomu, že mě to docela iritovalo, bych nepostavil ani jednoho z nich. Místo toho Krále, který neustále ukazuje, že na to má, a na podhrot už konečně zase Stocha!!! To je jeho pozice, tam hrál na konci podzimu tak dobře, obzvlášť oproti Ševčíkovi by to bylo významné vylepšení. Vedle něj nalevo Olayinka, to je výborný plejer, když nehraje na hrotu (!!!!!!) a na pravo asi van Buren nebo Masopust. Tak vidím dvě možnosti: buď bude van Buren na křídle a na hrotu Škoda (to bych asi preferoval), nebo je ta možnost, cos psal ty.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    deny91     před 2 lety 18.02.2019 20:58 |  
    1 0

    + - taková sestava by se mi na Genk hodně líbila. Jediný otazník bych měl asi u Masopusta, že nebude sehraný s týmem. Na druhou stranu jak jsi psal, je to hotový hráč a EL na podzim už taky hrál, tak by se z toho nemusel sesypat. Navíc by proti Genku mohl mít víc prostoru, což je něco, co přesně potřebuje. Tak uvidíme. Realisticky si myslím, že taková sestava vůbec nevyběhne, ale byl bych rád, pokud se budu mýlit.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     JS (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 22:30 |  
     0 1

     Já bych tam viděl buď jeho nebo Sýkoru.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      deny91     před 2 lety 19.02.2019 08:57 |  
      0 0

      Myslel jsem, že je zraněný

 26. Hra bez útočníka

  vršek     před 2 lety 18.02.2019 18:27 |  
  6 12

  Nesouhlasím s Vaším a trenérovým hodnocením, že to nebylo o našem útoku.
  Právě hra bez Škody byla jedním z důvodů jakou hrou se Slavia v Plzni prezentovala.
  Zápas hraje 11 hráčů a jestliže na hrot proti výborným hlavičkářům a zkušeným silovým stoperům postavím na hrot krajního halva, navíc nezkušeného a silově ne zcela disponovaného, a na lavičce nechám zkušeného a vynikajícího hlavičkáře hrajícího v posledních třech zápasech po dlouhé době opět velmi dobře je to trenérský přešlap a pokud tuto chybu nejsem schopen v průběhu zápasu korigovat je to chyba na druhou. Věta Chorý s Beaugelem zastínili duo Olayinka Škoda je nesmysl - Škoda nastoupil na posledních 14min. zatímco Beaugeul hrál minut 33. Navíc Škoda v nesrovnatelně složitější pozici k prosazení proti semknuté a v deseti lidech bránicí Plzni. To by měl opravdu těžké i Vámi zmiňovaný Kane...
  Je zvláštní jak rychle lze odepsat hráče po jedné nevydařené sezóně zapříčiněné zraněním, neustále opakovat kliše o nákopech, za které snad může právě on? a nevidět jeho velmi dobré výkony ve posledních dvou zápasech. To, že se gólově neprosadil je pravda, ale o tom rozhodovali v obou zápasech a při obou tyčích opravdu centimetry a faul Jeřábka právě na Škodu, který skvěle zareagoval ve vápně vlastně rozhodl utkání s Teplicemi. Přidal bych i to, že byl nejčastěji zakončujícím hráčem Slavie v obou zápasech - no, jak jednoduché...
  Nepostavit v Plzni Škodu, nevyužít jeho síly v osobních soubojích s Pernicou a Hubníkem, nevyužít jeho kombinační schopnosti a zkušenosti, kterými se v posledních třech zápasech prezentoval a nevyužít jej ani alespoň na půl hodinu hry, aby se mohl "dostat do hry" je pro mně stejná trenérská chyba, jakých se dopustil trenér Trpišovský už vloni v případech Stocha a Ngadeua. Proč nedostane příležitost stoperská dvojice Ngadeu Deli je pro mne stejně nepochopitelné. Hra Slavie i hra Plzně by vypadala s přítomností Škody na hřišti zcela odlišně.


  • Re: Hra bez útočníka

   Alanor (admin)     před 2 lety 18.02.2019 18:32 |  
   4 2

   Škoda platný ještě bude, ale nějaký spasitel nebo rozdílový hráč? Co říkáš na fakt, že dal s Evropou za cca 1000 minut 2 góly ze hry?

   • Re: Hra bez útočníka

    vršek     před 2 lety 18.02.2019 18:54 |  
    6 5

    Mám to tam napsané - loňská sezona a jeho výkony, které dobré nebyly byly zapříčiněny jeho zraněním a je podpásovkou argumentovat tímto způsobem. Navíc u hráče , který Slavii držel v dobách zlých.
    Tento argument nemá z jeho současnou dobrou hrou nic společného a navíc podstatou mého příspěvku je naprosto nesmyslná hra bez jediného skutečného útočníka. K tomu opět zopakuji - proč nemohl náš jediný klasický útočník naskočit do zápasu místo bídného Olayinky alespoň kolem 6O minuty?
    Velmi zarážející prvek současného týmu Slavie je, že v této chvíli je k dispozici jen jeden klasický útočník!
    V případě odchodu Mešanoviče (navíc opět nerozehraný hráč) a případném zranění Škody budeme hrát bez útočníka ???? No, třeba nastoupíme se čtyřmi krajními halvy - někde je chyba!

   • Re: Hra bez útočníka

    vršek     před 2 lety 18.02.2019 18:58 |  
    2 8

    Také by mně zajímalo jak můžete vědět, že se Milan opět nedostane do formy a nestane se opět oním rozdílovým hráčem, kterým byl právě před svým zraněním....Vaše jasnozřivost je obdivuhodná.

    • Re: Hra bez útočníka

     Radek097 (přítel SN)     před 2 lety 18.02.2019 19:39 |  
     3 2

     Nejsme doufám v pozici, že budeme tvrdošíjně tlačit do základní sestavy hráče, kterým to aktuálně nejde, pokud na Trpišovského nejsou tlaky z vnějšku. Před lety se to dalo tolerovat, protože lavička nebyla tak kvalitní, ale teď musí dostávat prostor hráči ve formě a ne hráči za zásluhy, jinak se nikdy neposuneme. Už jen z psychologického hlediska, když máme 25 vyrovnaných hráčů je potřeba rotovat, nejen v základní sestavě, ale i na lavičce, aby všichni viděli, že je nepřehazujeme přes palubu. Budeme tak i pro soupeře méně čitelní.
     Máme poměrně široký kádr, neřekl bych, že by se někdo vezl na chvostu, ale prostor na hřišti v prvních jarních 3 zápasech dostalo 14 hráčů, další čtyři hráči proseděli třetí zápas jen na lavičce a zbylá třetina hráčů se nevešla ani do nominace. Vůbec tak netěžíme ze šíře kádru.
     Všichni ví, že Tecl bude fit až v příští sezóně, Mešanovič v přípravě těžce zklamal, k tomu nemá zájem o prodloužení smlouvy a ještě se zranil. Všem (minimálně po zimní přípravě) muselo být ze sportovního vedení jasné, že na hrot moc hráčů není.
     Pokud nastoupíme bez klasického hrotového útočníka, tak to nemusí hned znamenat problém, je to vždy o daných rolích pro jednotlivé hráče.

  • Re: Hra bez útočníka

   Rooney     před 2 lety 18.02.2019 19:11 |  
   7 2

   Problem ale nebyla absence Skody, problem byl v doplnovani Olayinky na hrotu a take v tom, jake prihravky dostal. S ohledem na to jak jsme hrali tak souhlasim, ze by byl Skoda platnejsi. Ale jsem si jisty tim, ze v planu bylo hrat uplne neco jineho - rychly prechod s nabehovym utocnikem, ktery vyuzije pomalosti stoperu, zejmena Hubnika. To, ze jsme se k teto hre nedostali, uz je vec jina. Aneb po bitve je kazdy general...

   A jeste jedna vec. Proc se tu zacina dokola omylat, ze JiT odepsal Stocha s MNN a az kdyz to neslo, tak je vzal namilost??? Stoch byl pod JS zvykli hrat jen dopredu tak, jako skoro celou svoji dosavadni karieru. On nikdy nebyl hrac, co by se chtel vracet a makat pro tym, jako nyni. Jen si vzpomente, jak se drive choval po ztrate mice, to je s fotbalem pod JiT neslucitelne. Proto byl tehdy odstaven a vratil se, az kdyz pochopil, ze pro tym se musi makat. Ostatne sam priznal, ze az kdyz mu to vsechno ukazali na videu, tak mu to "seplo". U MNN byla ta situace podobna, akorat se jednalo o takticke prvky a obcasne spatne vystupovani Ngadea. V te dobe po nastupu JiT hrala nase obrana na extremni riziko, protoze jeste uplne nefungovalo vzajemne zastupovani a navazovani hracu a MNN byl zkratka dalsi rizikovy faktor. Tam opravdu neslo o to, ze je cizinec a podobne nesmysly, ktere uz byly tolikrat vyvraceny...

   • Re: Hra bez útočníka

    vršek     před 2 lety 18.02.2019 19:32 |  
    3 5

    A není problém v tom, že tenhle záměr jaksi nevyšel a je v podstatě jedno proč, a že to trenér netrefil a nebo chtěl něco co naši hráči nebyli schopni proti týmu jakým je Plzeň realizovat... A jak je možné, že již poněkolikáté hra, a včera již skutečně všech hráčů, nesnesla delší časový úsek přísnější měřítko. A byla to první půle, kdy snad naši hráči měli mít ještě dostatek sil, i po zde často zmiňovaném náročném zápasu s Genkem. A proč trenér nereagoval na vývoj hry dvojím střídáním již před začátkem druhé půle - hráčů k vystřídání tam bylo opravdu dost...proč neposlal na hřiště alespoň v 70. minutě van Burena i Škodu ve snaze zápas otočit či alespoň vyrovnat stav 1:0?
    A k těm "generálům po bitvě"- můžu Vás ujistit, že již před výkopem jsme s kamarádem řešili naši sestavu a shodli jsme se na tom, že hra bez Škody je omyl trenéra - pokud tedy není Škoda zdravotně indisponován...

    • Re: Hra bez útočníka

     Rooney     před 2 lety 18.02.2019 19:52 |  
     7 3

     Ano, problem byl v tom, proc ten zamer nevysel. Tech duvodu muze byt vice, za me to bylo nefunkcnim stredem hriste + souperem dokonale prectena nase kridelni hra. Vice jsem se rozepsal vyse (ci nize), takze opakovat uz se nebudu.

     Ze nase hra ponekolikate nesnesla meritko? Ja bych rekl, ze nas ctvrtecni vykon meritko snesl... Genk opravdu nejsou zadni nazdarci a jen bidna koncovka (a Kolar) nas stala vyhru.

     A dvoji stridani v polocase? To je ohromny risk, ktery se muze vymstit. Staci jedna hloupa karta, spatne doslapnuti, krece nebo cokoliv jineho a razem jsi bez moznosti reagovat na vyvoj, pripadne dohravas v deseti... Polocasove stazeni Sevcika bylo spravne a dostatecne. Druhy polocas zacal pro nas dobre, byl tam "tlak" ale Plzen to bohuzel prezila. Skoda mozna mohl naskocit o neco drive, ale to uz je detail.

     Ja treba take Skodu cekal v zakladu a zmenu spise az v Genku, ale treba to bylo tak, ze cely zapas v potrebnem tempu po tom ctvrtku neda. Proto nemam rad tuto kritiku, kdyz vime kulovy, proc opravdu nehral. Ale hlavne, problem byl vcera opravdu hlavne v zaloze a ne v postu utocnika, byt ja Olayinku take vidim radeji na kridle.

     • Re: Hra bez útočníka

      vršek     před 2 lety 18.02.2019 20:14 |  
      1 3

      Někde pod našimi příspěvky je rozbor zápasu - zde je rozebrána taktická stránka hry obou soupeřů a jeden z bodů, který ovlivnil hru v druhé půli byla změna hry Plzně při vedení 1:0 a její zatažení do hlubšího obranného bloku, tím došlo k změně hry . A právě v té době měl náš trenér reagovat a poslat do hry našeho jediného hrotového útočníka a vynikajícího hlavičkáře, proč se tak stalo až 14 minut před koncem????

      • Re: Hra bez útočníka

       Rooney     před 2 lety 19.02.2019 00:22 |  
       0 0

       Ja nerikam, ze tam nemel jit Skoda driv. Treba k tomu byl duvod zdravotni, nebo tam chtel proste jen dat driv dynamickeho Burena, to netusim. Ja jen rikam, ze stridat dva hrace o polocase, popr. si vyplacat v 70. minute vsechny 3 stridani je pri skore 0:1 nesmysl. Kdybychom prohravali 0:3, tak nereknu, protoze tam uz defacto neni co ztratit...

    • Re: Hra bez útočníka

     o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 20:24 |  
     0 0

     Je fakt, že jsem si včera o poločase říkal, že je škoda, že se může střídat jen 3x.

  • Re: Hra bez útočníka

   Martin 58     před 2 lety 19.02.2019 07:05 |  
   5 1

   Pro mě vcelku konstruktivní názor. Kritika Škody byla neúměrná. I jiní mistři mají střelecké půsty. Schytal kritiku i za to, že se po centru ze strany protlačí před kvalitního stopera Genku, vyšle dělovku k tyči a vychytá ho brankář. Olayinka má sám balon na noze blízko branky a zakončí jak školák, co má hodinu tělocviku týdně, ale má podivnou omluvenku, protože "není hrot". Naše hezky české "ode zdi ke zdi" v kritice i jásotu mě občas vytáčí.

 27. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Pert     před 2 lety 18.02.2019 18:58 |  
  3 1

  Tak jo, zahráli jsme špatně, ale snad to bude vyjímka potvrzující pravidlo. Teď sleduji Duklu s letenskými a to je opravdu festival fotbalového neumětelství na obou stranách. Vypadá to, jako by oba týmy chtěly prohrát! Zatím mě zaujal jen ten španěl ve službách Dukly a posila sparty Karlsson svou vizáží ala d'Artagnan :) Snad ta plichta vydrží a kluci obou týmů zahrají stejně "kvalitně" i proti nám!

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Martin 58     před 2 lety 19.02.2019 06:58 |  
   6 0

   Prohlídnul jsem to zběžně, ale je to výstižné. Myslím, že z naší hry se vytratil takový řád týmového pohybu po hřišti, který má Plzeň zažitý, proto se oproti nám ani tolik nenaběhala. My jsme to poslední dobou, možná nevědomky, dost opustili. Nejspíš tomu neprospěly výměny postů (příklad Zmrhal, Olayinka, Hušbauer) a mírně chaotický pohyb Stocha a notně neurotický pohyb Ševčíka. Zároveň to ovlivnilo i naši rozehrávku, kdy Kúdela a MNN jakoby neměli komu míč dát, tak si hrajou s Kolářem tiky-taka, které mě připomíná dřívější šarády Brabce se Suchým, jestli si dobře vzpomínám.
   Překvapuje mě, že na jaře ztratil Kúdela svou odvážnou a rychlou rozehrávku křížnými pasy do křídel a začal hrát něco jako údržbu ve stylu "hlavně držet balon". Skoro všemi kritizovaný Jugas pro údajnou neschopnost právě v rozehrávce, se ve Slavii v lecčems přiučil, většinou se u balónu jakoby nešikovně zamotal, ale zjevně si našel správné místo pro velmi rychlou, v mužstvu nejrychlejší (žádné "drncátko"), přihrávku přímo na záložníky.
   Kdoví, jestli nenastává chvíle pro něj. V obraně je, myslím, lepší než Kúdela. Předpokládám, že v krizovém okamžiku před druhým gólem, by nevykrýval prostor, ale hleděl si Beauguela.
   No a když jsem u toho, tak, jak mám Koláře rád, tak měl jít do souboje, na čáře může čekat akorát, že útočník trefí jeho anebo mimo.

 28. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  jose01     před 2 lety 18.02.2019 19:42 |  
  10 2

  Prohrál první tým tabulky s druhým na jeho hřišti, což není nic divnýho ani v jiných ligách. Spíš mě překvapuje náš výkon na hřištích soupeřů, kde my jsme mohli, ale soupeř musel. Myslím na spartě, v Jablonci(i když tady výhra), Bordeax a nyní v Plzni, kde psychická výhoda měla být jasně na naší straně. Tady u té prohry mne snad mrzí nejvíc to, že kdybychom vyhráli, tak je ten Arogant Arogantovič Vrba na infarkt a vidět ten jeho kyselej obličej je k nezaplacení, i s tím jeho Šádkem, co kolovýmu transportéru říká tank. Zase upřimně nevím jak Vás, ale mně loňská liga nebavila, když někdo vede o moc bodů, aspoň bude trochu napětí. V Opavě Plzeň stejně nevyhraje, tak bych to zase nehrotil.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 07:42 |  
   2 4

   konejšení budoucími neúspěchy konkurentů nám žádný titul nepřinese

 29. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Pert     před 2 lety 18.02.2019 20:13 |  
  4 4

  Už vím jak to je - pravidla fotbalu platná od 1.7. 2016 včetně tajného paktu Berbr - Křetinský

  strana 105
  Úmyslné zahrání míče rukou
  O úmyslné hraní rukou se jedná, jestliže hráč se míče dotkne nebo jím zahraje rukou nebo paží, aby získal výhodu.
  Při posuzování, zda se jedná o úmyslnou hru rukou, musí být vzato v úvahu
  následující
  ● zda je hráč Sparťan
  ● pohyb ruky proti míči (nikoliv míče k ruce)
  ● vzdálenost mezi hráčem a soupeřem s míčem (neočekávaný kontakt
  s míčem)
  ● poloha ruky neznamená, že nutně se jedná o přestupek
  ● zahrání míče předmětem drženým v ruce (např. chráničem) je přestupkem
  ● zasažení míče hozeným předmětem (např. kopačkou) je přestupkem

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Pert     před 2 lety 18.02.2019 20:15 |  
   0 0

   Pardon, patří do off-topic únor :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Crispo     před 2 lety 18.02.2019 21:33 |  
   1 0

   Tam byl jiný problém. Neznám pravidla ve spolupráci s VAR dokonale, ale jestliže to VAR vyhodnotil jako ruku před vápnem, což není penalta, tak rozhodčí neupravuje a ani by neměl upravit svůj původní verdikt, tedy rohový kop. Proto se kopal roh. Viz. např. derby 3:3 na spartě, kde po ruce rozhodčí odpískal penaltu, šlo o ruku Jugase ve stejných místech jako dnes, ale VAR rozhodčího opravil, protože šlo o zákrok mimo vápno. V takovém případě rozhodčí své rozhodnutí změnit musí.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Pert     před 2 lety 19.02.2019 05:56 |  
    4 0

    Já netvrdím že to byla penalta, ale takhle očividnou ruku musel rozhodčí vidět. Vždyť rudoch ten míč z hřiště vyloženě vyhodil.

 30. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Jožin     před 2 lety 18.02.2019 20:25 |  
  7 11

  Alanore souhlasím že nebyl výkon hodný mistra ale dávat 3-4ku je blbost hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu a prohráli ale s takovým výkonem proti jiným vítězství 1:0 a známky minimálně 6-8 známkuješ podle výsledku?

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 09:23 |  
   2 4

   tvůj příspěvek je oxymoron

 31. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  SKEP     před 2 lety 18.02.2019 21:53 |  
  1 13

  Pouze doplním, že Alex Král byl včera jediným slavistou, který jako malý žáček ve Slavii začínal!

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   mudrc     před 2 lety 18.02.2019 22:16 |  
   6 3

   Coze? Brnensky Alex Kral?

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Harvey     před 2 lety 18.02.2019 22:18 |  
    4 1

    Taky jsem to nepobral. Král hraje od nějakých 14-15 ve Slavii a princ Jaromír myslím už od 10ti let. Od kolika hraje Suk?

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     o5aradecek     před 2 lety 18.02.2019 22:36 |  
     3 0

     SKEP to trošku popletl. Snad teď nenapíše, že Suk přišel loni z Liberce...

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     buri     před 2 lety 19.02.2019 08:38 |  
     0 3

     Král příšel ve 12-ti.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     SKEP     před 2 lety 18.02.2019 22:55 |  
     4 4

     Přesně tak, ve Slavii, byť Moravské, neboli Morendě. Suk začínal v Havlbrodu, Zmrhal snad v Žatci.

 32. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Aloha     před 2 lety 18.02.2019 22:41 |  
  1 0

  Jsem rád za tu část o tom, že si Ševčík s Pepou překážejí, říkal jsem to už po zapase s Genkem a souhlasím, že asi oba spolu hrát nemůžou

 33. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  ezechiel     před 2 lety 18.02.2019 22:54 |  
  1 3

  Jak Škoda nehodnocen? Vždy hrál 18 minut, to už se hodnotit dá!

 34. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Eskaes     před 2 lety 18.02.2019 23:17 |  
  3 5

  Říkal jsem si, že ten nedělní zápas byl špatný i v tom, že ukázal případným zvědům z Genku jak ještě na nás. O důvod víc, aby byl Trpiš ve čtvrtek odvážnější, jenže...to on moc nebývá.

 35. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Cross     před 2 lety 19.02.2019 02:14 |  
  11 12

  Zlatá slova. Zlatá. Pro mě nepochopitelné tahy. Koupí se Ševčík, kterého jsme nepotřebovali a kvůli nemu cele muzstvo rozvrtáme a výkon jde dolů. Za Balutu, Olayinku a Matouska jsme dali dohromady 200 miliónů, to je rozpočet Opavy na 3 roky, a kde ti hráči jsou? Co z toho máme? Co tohle je za koncepci? Mám rád ekonomický a racionální přístup.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 07:40 |  
   4 6

   jsem velkým kritikem, ale tady bych souhlasil jen částečně. overall s čím souhlasím je hledání typologicky a charakterově vhodných hráčů s potenciálem do budoucna a to alex, masopust i ševčík splňují, neboť hušby, suk nebo stoch nebudou u nás hrát věčně. matoušek, ten chlapec nech´t se ukáže znova na hostování. Speciální případ je baluta, tam musí být něco co nevíme mezi ním a JiT, protože jinak by naskočil aspoň na pár minut. Tohle je část kde naprosto souhlasím. Peter svoje místo má, i když byl předražený, ale je to kvalitní hráč - určitě ale ne hrotový. S čím mám fakt problém je útok, škoda jednoznačně za zenitem a není náhrada. to u klubu jako je Slavia prostě nemůže nastat. Pokud nebude JiT mít odvahu dát na hrot MvB, tak s Olayinkou to nepůjde, Muris nemá formu a chce pryč, Teclík je na můj vkus subtilní a navíc nepoužitelný pro jaro. chce to nějaký kladivo, všchni kolem jej mají a my ne. to považuji za největší chybu

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Faris (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 08:16 |  
   18 0

   Promiň, ale tento názor je jak na houpačce: Koupí se Ševčík, kterého nepotřebujeme. V rámci férovosti je potřeba říct, že se tu vždy nejvíc řešil útočník za Škodu a záložník za HUšbauera. Ze Ševčíka byli všichni nadšení, jak může alternovat Hušbyho, je rychlejší, dynamičtější. Takže Tvůj názor není fér. Druhá věc je, že Trpiš překvapil a začal ho stavět tam, kde jsme ho nikdo nečekal, tzn na podhrot.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    martas2019     před 2 lety 19.02.2019 09:01 |  
    5 8

    ševčík je stopro dobrý kup. jen potřebuje prostor a to s hušbym dokupy nepůjde... ten taky chce svůj prostor a ten je jen jeden. takže to vypadá jak to vypadalo, hzšby i ševčík hráli na 50% max, protože si sami sobě žrali prostor

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Cross     před 2 lety 19.02.2019 12:19 |  
    2 10

    Ševčíka jeste pred par týdny skoro nikdo neznal. Pak se nam zacal vnucovat jako hvězda. Tvrdil tady pred par měsíci nekdo, ze Ševčík je tak dobrý, ze ho prostě musíme mít? Podobne to bylo třeba se Zeleným. Připomíná mi to nákupy ve Spartě. Najednou se o někom začne mluvit, koupî se za velké peníze a ukáže se - nic. Podle mého smyslem celého podniku nenî Slavia, vybudování klubu na profesionalitě a pevných základech, ktere uz se proste nikdy nevyvrátí, ale vydojit z Číňana co nejrychleji co nejvíc peněz na pofiderní nákupy od Karla, Pelty a Starky. Za to někam asi chodí vratka. Prebyteční hráči uz se nam pomalu nevejdou na tribunu. Je to podobné jako kdyz se pustî stádo prasat do hromady pšenice. Sežerou rychle, co se dá a pak hromadu rozšlapou , pokálí, pozvracejí, az z obilí nebude nic. U těch nákupû musí být ekonom a osobni zodpovědnost. Upřímně: který z těch Nezmarovo nákupů se jeví jako perspektivní pro dobrý prodej ve správnou chvíli? No, tak možná Coufal a Kolář. Zbytek skončî asi stejně jako “hvězda Šural” ve Spartě...angažmá v subalternîm tureckèm klubu u syrských hranic... ve Sparte uz nemohl zůstat a nikdo jiný ani zadarmo nemel zájem....

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Boss82     před 2 lety 19.02.2019 13:54 |  
     4 0

     Z tvého příspěvku doslova sálá absolutní neznalost toho, jak náš sportovní úsek funguje, jak funguje výběr posil, jak majitelé schvalují investice do kádru atd... Nemám čas ani náladu ti to vysvětlovat, ale zkus si o tom něco zjistit, než tu začneš šířit podobné bludy.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Cross     před 2 lety 19.02.2019 19:06 |  
      2 4

      Bossi, napsal jsem to úmyslně docela provokativně. Zdaleka ne všichni nadějní hráči se potvrdí. Ok. Aspoň, že Král vypadá jako velká trefa.
      Ale jelikož jsem v Byznysu uz docela dlouho, vîm, že papír snese vsechno a i z absolutní “shit” dokáže průměrný kouzelník udelat “nadějnou investici s potenciálem”. Ten kdo platí se pak nestačí divit. Se ptej kdekterého fotbalového a hokejového reprezentantanta...investora...Od Hašana po Plekance.
      Nezmar je v oboru úplně stejný “jura”. A co víc, nejsou to jeho peníze! Nikdy nic sám nevydělal. Hraje si s čínskýma prachama jako v člověče nezlob se. Ale tady jde o skutecne penize! Tvrdý byznys. Karl, Pelta a Starka si ho Mažou na chleba. O Paclíkovi ani nemluvím. Prodávají nám hráče kvalitnî i věčně nemocné, občas i obojí zároveň. Tak hroznej úpadek středové řady, který přišel se Ševčíkem, to je uz sabotáž. Všichni tam běhají sem a tam jako kdyz kopnes do mraveniste. Usilovně, ale blbě. Stoch vzadu, Ševčík se uprostred plete pod nohy a Zmrhal není nikde. Olayinka z první netrefí ani správnou stranu. Koncepční Chlívek.
      Kupuje se moc a kupuje se lepší průměr . Kdyz budeme mít tri mančafty, ktere by mohly snad vyhrát ligu, furt ten součet bude stačit... na to co jsme předvedli v Yplzni. Všichni to přece viděli: Olayinka se mi líbí, ale po docela dlouhè době trenér stále nema jasno, ze nemá první dotyk, tedy nemůže být zabiják do vápna. A co víc: Baluta zase první dotyk má, ale vûbec nehraje. Asi se má vracet dozadu místo Bořila, který vpředu netrefí ani vrata od výrobní továrny Boeingu? Proc jsme ty dva + Matouska teda kupovali? Pred par lety by nam tech 200 mega muselo vydržet na tri sezóny. Ted rozhazujeme vidlema a kupujeme ty hráče pro tribunu a pro Starku....Válíme se v tech čínských penězích jako čuníci ve rži. Přestoze jsme minimalne dva z tech tri kupovali jako hotové hráče, znali jsme je, meli jsme je natrávené, a jsou ve věku kdy z nich má padat ovoce rajských stromů, vidíme co? Všichni tri jdou u nás dolů. Fotbslový byznys neumíme. Nakonec narazîme na pravidla fair play UEFA a poletíme rovnou do zdi.

      Na Nezmarovy/ Trpišovy “tabulky” v tomto kontextu s prominutím seru. Chci videt logicke nákupy a logicke kroky.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       Boss82     před 2 lety 20.02.2019 11:47 |  
       3 4

       Aha, takže podle tebe vodí Nezmar s Tvrdíkem naše čínské majitele za nos (tahají z nich peníze na hráče, kteří danou hodnotu nemají), nesvéprávní majitelé jim na všechno kývnou a na tyto předražené hráče ochotně uvolňují prostředky. Ovšem na druhou stranu ze sebe Nezmar s Tvrdíkem sami nechávají dělat pitomce Karlem, Peltou nebo Starkou a kupují od nich za nesmyslné peníze hráče, kteří jsou k ničemu. Vskutku zajímavá teorie.

       Poněkud opomíjíš, že naši majitelé jsou rovněž tvrdí byznysmeni, kteří navíc sami fotbal už léta dělají na nejvyšší úrovni, a opít rohlíkem se asi nenechají. Dále opomíjíš, že Nezmar nebo Trpišovský nejsou žádní diletanti, kteří kupují hráče chaoticky či nahodile, ale každá posila je podrobena důkladné analýze, je pečlivě vyhodnoceno, jakým bude přínosem, jaký je její zdravotní stav, potenciál atd… Ostatně práce dvojice Nezmar-Trpišovský v Liberci, kde museli fungovat s minimálním rozpočtem a každý půlrok budovali kádr téměř od nuly, je snad dostatečným důkazem, že jsou profesionály v oboru.

       Pokud jde o tvá vyjádření k jednotlivým hráčům, tak tam skutečně váhám, jestli to myslíš vážně, nebo si děláš legraci. Hovořit o Ševčíkovi jako o sabotérovi středové řady je úplně ujetý názor, je přece logické, že novému hráči nějaký čas trvá, než se s novými spoluhráči důkladně sehraje. A nikdy to není o jednotlivci, vždy jde o souhru všech hráčů na hřišti. Jistě sis všiml, že jeden z našich jarních problémů je ten, že naše podzimní opory Souček a Hušbauer mají zatím slabší formu, než jakou se prezentovali na podzim. Jsou to oni, kdo by nás měl táhnout a nováčkovi Ševčíkovi to ulehčit, ale zatím se jim to moc nedaří. Házet tady vinu na Ševčíka je nesmysl. Ale i přes tyto porodní bolesti, které sebou sehrávání nového středu zálohy nese, jsme podali výborný výkon se silným Genkem, za který jsme sklidili všeobecnou chválu ze všech stran. Takže zas taková sabotáž ten Ševčík nebude, co?

       Tvrdit o technicky dobře vybaveném Olayinkovi, že nemá první dotyk, je také odvážné tvrzení. Ano, čekal jsem, že na jaře bude lepší, ale to ještě neznamená, že je to nějaké kopyto, které nezpracuje balon. Vidím u něj stále přemíru snahy, přemotivovanost a z toho pramenící určitou splašenost, kvůli čemuž v mnoha situacích nevolí vhodná řešení. Ale on se srovná a bude výborný.

       U Baluty je problém s aklimatizací, to je snad dobře známá věc, ale odepisovat ho by bylo předčasné. A Matoušek je hlavně příslib do budoucna, to přece víš.

       Tvrzení, že u nás jdou někteří hráči dolů, také poněkud pokulhává. Možná se to zatím může zdát u Baluty nebo Olayinky, ale naopak třeba takový Stoch, Ngadeu, Souček a další hrají určitě lépe než za předchozích trenérů. Ostatně JiT je tím známý, že z průměrných hráčů dělá dobré a z dobrých vynikající. Jsem přesvědčen, že postupně se mu to podaří i u Baluty, Olayinky nebo Ševčíka.

       Ostatně teze J. Nezmara, že hráč může být objektivně hodnocen nejdříve po 6 měsících v novém klubu, ale ještě lépe až při jeho odchodu z klubu, je zcela správná.

       Jestli umíme nebo neumíme dělat fotbalový byznys, hodnoťme až v létě. Jestli se podaří za dobré peníze prodat Součka a Ngadeua a zároveň je v kádru adekvátně nahradit, tak se naopak ukáže, že fotbalový byznys dělat umíme a UEFA financial fair play nás rozhodně nebude muset trápit.

       Chceš vidět logické kroky? Jak víš, že logické kroky nečiníme, když nevidíš pod pokličku, neznáš všechny souvislosti, a nevíš, co Tvrdíka, Nezmara nebo Trpišovského k daným rozhodnutím vedlo? Dej si s Nezmarem schůzku a jsem si jist, že ti všechny své kroky dostatečně zdůvodní.

       Sorry, Crossi, ale ty tvé teorie prostě plavou všechny na vodě.

       • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

        Cross     před 2 lety 20.02.2019 22:18 |  
        3 0

        Bossi, jen krátce:
        1. Tvrdîk to dělá výborně a zatím neudělal vetsi chybu. Nejvíc si cením toho, ze se postavil dosavadnímu “osudu” českých týmů a už programově odmítá prodávat hráče za pár šupů do různých Udine, kde jejich cena teprve zázračné stoupne ... takhle se vylupuje liga uz dlouho a pak v ní chybí peníze. Bez téhle změny přístupu bychom nikdy nemohli aspirovat na budoucí pravidelné účasti v LM.
        2. Trpisovskeho s Nezmarem jsem od zacatku chtel. Je to cesta a ikdyz ani proti Silhavemu nic nemam, myslim jeho koncept se hodí pro týmy, které v konkurenci musí především betonovat, coz se pro Slavii ted nehodí. Ale pro konkurenčně slabší národní muzstvo ano a tam bude mit Šilhavka zase úspěch.
        3. Prestoze jsem Trpiše s Nezmarem chtel a chci, neznamená to, že by se nemeli kritizovat. Trpis opakovaně cpe hráče tam, kde to nefunguje. Ted na jaře svými experimenty skutecne středovou řadu rozložil. To vidí uz každý!!! Nezmar zase kupuje draze průměrně hráče ( Pokorný, Zelený, Ševčík). Máme příliš široký kádr a kdyz takových hráčů budeme mit čtyřicet, nic to nevyřeší. Vypadá to podivně. Radši jednoho pořádného útočníka úrovně aspon Sammaty, nez zbytečné ztrojování...
        4. To co mi zde dàle vytýkàš je podivně mimoběžné. Buď čteš rychle, anebo vyzobáváš stylem “Olayinka a Baluta se jeste uplatní”. No to doufám!!!! Kritizoval jsem, ze Olayinka hraje tam kde nemá, kvůli špatnému prvnímu dotyku, a Baluta zase nehraje vůbec, ikdyz právě mà výborný první dotyk, nejlepsi u nas pro kombinaci pres stred, a je to typický podhrot, zatímco na hřišti úplne mimobezně pobíhá zcela jalový “Zátopek” Ševčík, přičemž aStoch musí podivně běhat sž do vlastního vápna a bránit plzeňské gorily...
        5. S Nezmarem se scházet nebudu, mam sve pràce dost. A ikdyz do nej šiju, věřím mu. Jestli umîme dělat fotbalový byznys, vzhledem k relativnímu mládí a nezkušenosti Honzy Nezmara i Jardy Tvrdíka, se ukáže nikoli do léta, ale do dvou tří let. Tolik bych na ně nespěchal

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         Boss82     před 2 lety 21.02.2019 12:33 |  
         0 1

         Ale jo, s tímhle příspěvkem už se dá mnohem více souhlasit, než s tím, co si napsal původně.

         1. Naprostý souhlas.

         2. Rovněž v podstatě se vším souhlas.

         3. Jaké experimenty máš na mysli? Souček a Hušbauer nastupují tam, kde nastupovali vždycky. Zmrhal hraje kraj zálohy, tedy tam, kde hraje posledních několik let. Stoch hraje druhý kraj, kde také strávil většinu kariéry. Takže jediným novicem je Ševčík, který sám říká, že na podhrotu se cítí nejlépe. Nevidím v tom žádné strašné experimenty. Ano, zatím si to nesedlo. Ale to je jen otázka času a formy všech kluků ze zálohy.

         Hráči, které kupujeme, nejsou průměrní. To, že se neprosadí u nás do základu, je dáno tím, že máme prostě v kádru na většině postů vysoce nadprůměrné hráče. Nikdo z vedení snad nezamýšlí posty ztrojovat, ale mít je zdvojené je prostě nutnost.

         4. Ale já si nemyslím, že Olayinka má špatný dotek a dokonce si myslím, že i jako útočník by mohl být platný. To, že to zatím nepotvrdil, je věc druhá. U Baluty je problém s aklimatizací, jak jsme se bavili. Ševčík není žádný Zátopek (předpokládám, že narážíš na to, že akorát běhá, ale často zbytečně a na míči nic moc), fotbalista je to výborný, ale chybí souhra s ostatními. To se časem podá. Stoch, bude-li hrát kraj zálohy, tak holt musí také bránit, to se nedá nic dělat. Žádné gorily by na něj vycházet neměly, z pozice krajního záložníka by měl být obvykle zodpovědný za krajního obránce soupeře. Limberský přeci není žádná gorila, s tím by si měl poradit, bohužel si s ním v Plzni neporadil, což je Stochova chyba a nelze to nijak omlouvat.

         5. Tak do Nezmara a dalších nešij, když sám navrhuješ poskytnout jim prostor ještě 2-3 roky:-).

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          Cross     před 2 lety 21.02.2019 12:59 |  
          2 0

          O roli jednotlivých hráčů uz se nechci bavit. Na to je tady dost skutečných expertů. Co se tyce byznysu, věřím, ze si to sedne, Jarda Tvrdík se dokáže učit a sám opravovat, doufám navíc, ze to celé uhlîdá a nikdo mu tam nezačne krást. To - a následující šeptanda - by rozložila jakoukoli organizaci. Pokud duo Nezmar Trpiš bude fungovat, nikomu nebude vadit, kdyz budou u válu stejne dlouho jako dedek Madden.

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           Boss82     před 2 lety 21.02.2019 13:37 |  
           0 1

           Souhlas.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Papol     před 2 lety 19.02.2019 20:25 |  
    0 2

    Ale já si myslím, že se spíše předně řešil záložník za Součka, a ne za Hušbauera, co? Se Součkem se počítalo, že odejde.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Cross     před 2 lety 19.02.2019 23:12 |  
    0 0

    To souhlasím.

 36. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Rysavold     před 2 lety 19.02.2019 08:12 |  
  5 0

  Výkon se mi nelíbil, Plzeň vyhrála zaslouženě.Uvědome si ,že cesta na dlouhodobý vrchol je vroubena šlápnutími vedle a dílčími nezdary.Moudří se z nich poučí.Pánové Nezmar a Trpišovský dlouhdobě prokazují schopnost se poučit a najit správnou cestu k cíli.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 08:57 |  
   3 8

   souhlas, ale hrát vyrovnanou partii se soupeřem podobné kvality a prohrát, není ostuda. to co se předvedlo v neděli bylo hrozný. to mi nikdo nevymluví. plíseň průměrná a my podprůměr

 37. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Kzlo     před 2 lety 19.02.2019 08:31 |  
  2 3

  No tak se po dlouhé době prohrál zápas v lize. Někdy to přijít muselo. Snad to bude dostatečná facka pro tým. Ale zatím bych nedělal histerii ta bude na řadě pokud vypadneme s genkem a neporazime Slovácko. Tenhle týden může být dost zlomový pro zbytek sezony

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 08:42 |  
   2 7

   prohra není problém, je nesmysl si myslte ze vše vyhrajem. diskutuje se výkon a ten byl upřímně řečeno hrozný.

 38. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 09:03 |  
  14 5

  Dobré ráno přeji Vám všem.
  Abych pravdu řekl, tak se mi to celé nějak nezdá. Najednou se tu objevilo tolik sebemrskačství, tolik názorů o tom, že vlastně nic neumíme, nikdo nemůže hrát s nikým a tohle nemáme a tamto nám chybí.
  Šlo po dlouhé době o zápas, kde jsme prohráli prostě v dané chvilce s lepším.
  Pokud jste četli názor trenéra Koubka, tak to je přesně to, co je pravda. Prostě Plzeň hraje v úspornějším módu a proto nebyla tolik na nás "vycintaná" a hlavně, my jsme chtěli tak moc, až jsme se z toho trochu "pokakali".
  Souhlasím třeba s tím, že mohl nastoupit místo Kúdeli Deli, mohl být od začátku Král, mohl se zkusit Mick VanBuren a že Mino Stoch musí být na podhrotu.
  Prostě to sedlo Plzni líp. Pojďme dál. Tohle není o jednom zápase.
  Trenér Trpišovský si to určitě v hlavě už přebírá. My do kabiny nevidíme a na trénincích nejsme.
  Ano, můžeme si tu sdělovat co ano, co ne apod. Ale nemělo by to být v tom stylu, že vlastně jsme úplně ve srabu, nic nehrajeme a vůbec to neumíme.
  Čeká nás další důležitý špíl v Belgii. Také každý další ligový zápas bude důležitý a tak věřím, že si svůj styl najdeme a hráči se spolu najdou. Uvědomme si, že ti kluci neměli moc velkou přestávku. V 10 dnech jsou tu tři velmi těžké zápasy a já si cením toho, že se trenér neuchýlil v Plzni k nějakému "zanďourovi". Klidně mohl, nějak to v Plzni utemovat, možná bychom se ani tolik nenadřeli. Ne, šli jsme do toho naplno, v hlavách se to trochu nepotkalo a tak jsme rupli.
  Víte, rozumím i tomu, že budu zase poslán jinam.......
  Mám Slávii rád a tak těm klukům, co nás reprezentují, těm prostě věřím.
  S úctou
  Sokrates55


  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 09:16 |  
   8 8

   naprosto korektní názor, ačkoli stylizace Soktata se mi osobně nelíbí, přijde mi to umělé. Z půlky nesouhlasím ale to je fér.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    martas2019     před 2 lety 19.02.2019 09:20 |  
    1 10

    místo kudely deli je nesmysl, neb se to neda ve ctvrtek replikovat, koubka nesnáším od doby co dal škodu na stopera takže jeho názory ignoruji. ve srabu nejsme, jen to chce více přemýšlet. souhlasím ve 100% s tím že nevíme nic o tom, jaká je komunikace a náleda v týmu. ale věřím, že všem jde o upech

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Pepino44     před 2 lety 19.02.2019 10:12 |  
     4 0

     Tak nevím, proč bychom měli replikovat každé utkání, právě proto, že ve čtvrtek bude MNN stát, měl se trochu rozehrát Deli. S MNN několikrát spolu hráli a slušelo jim to spolu.Ono nejde jenom o čtvrtek, šlo i o Plzeň. Také se mi nelíbí, jak kritizuješ Koubka za to, že Škodu postavil na stopera. Milanovi se tam moc nelíbilo, ale hrál tam výborně. Nejspíše nám na tomto postu zachránil nějaké body a odvrátil tak hrozbu nad námi.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      martas2019     před 2 lety 19.02.2019 10:20 |  
      1 9

      sorry, ale nepochopils, jednoznačně měl hrát Deli, ale ne místo Kudely. pokud Koubaka chválíč za Škoda stopera, tak bez komentáře, to je úlet

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       Gillan     před 2 lety 19.02.2019 10:44 |  
       0 14

       Škoda byl vžcycky stoper, ale pak nějakého zoufalce ( Zbyněk Busta) napadlo z něj udělat útočníka.To je daleko větší úlet.Takže Koubka naprosto chápu v situaci, v jaké byl.

       • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

        vršek     před 2 lety 19.02.2019 10:58 |  
        8 0

        Tak to už je naprostý vrchol - " udělat ze Škody útočníka - to jedaleko větší úlet"
        Tenhle"útočný úlet" dal v Lize 87 gólů a z toho za naši Slavii 65!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         Wulfstan (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 11:22 |  
         6 1

         Trollové prostě trollí, no. :-) Moc Milanovi přeju, aby to na tu stovku dotáhl, pokud možno ještě letos.

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 12:23 |  
          4 1

          Až Milan tu stovku dotáhne, tak na jednoho zdejšího uživatele spadne na jevišti kulisa.

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           Gillan     před 2 lety 19.02.2019 14:57 |  
           0 10

           14 zápasů do konce.To je třináct penalt, to nedá.

           • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

            o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 14:58 |  
            5 0

            ... a už je tady! :-)))

            • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

             Gillan     před 2 lety 19.02.2019 15:18 |  
             1 8

             Co je tady pořád?Vždyť je to furt dokola.Každej čeká, až á gól a je akorát zklamanej.Góly od útočníků nám prostě chybí.Nikdo by neměl hrát za zásluhy, kor když ty zásluhy jsou 5 let staré.

           • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

            Papol     před 2 lety 19.02.2019 20:34 |  
            2 1

            A proč 14 zápasů? Ona ho Slavia prodává či co? Moc Ti teda nerozumím a jsem negativní.

            • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

             Papol     před 2 lety 19.02.2019 20:34 |  
             2 1

             Oprava, jseš negativní.

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 16:54 |  
          3 0

          Diskuze lukatom - ozzy2, to je virtuální porno.

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           Wulfstan (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 19:23 |  
           3 0

           To jo, ale fekální porno. :-)

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         Gillan     před 2 lety 19.02.2019 14:55 |  
         0 10

         No právě, jeho bilace je tragická, na to, ko!ik toho odehrál.To ale ty nikdy nepichopíš, dle tvých příspěvků.Tipuju že jsi Škoda starší.

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          vršek     před 2 lety 19.02.2019 15:01 |  
          7 0

          Být to tak, byl byl opravdu hodně pyšný otec!

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           Gillan     před 2 lety 19.02.2019 15:06 |  
           0 9

           Jsi nemocný člověk.Tohle už překračuje hranice fanouškovství

           • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

            Wulfstan (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 19:24 |  
            6 0

            Ano, Maruško, celý svět je nemocný, ty jediný zdravý! :-D

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 16:52 |  
           1 1

           Míra Bosák říkal, že proti "starému" Škoďákovi hrál a je to prej slušnej sniper! :-) Jako Milan!

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 20:48 |  
    3 1

    Ty tak mluv o stylizaci :-))

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Jachym     před 2 lety 19.02.2019 10:22 |  
   5 0

   Místo Kúdely Deli, hezká zvukomalba...:-) Jinak Sokrate, já osobně bych se nijak neošíval nad množstvím kritických rad a doporučení trenérovi, včetně toho kdo s kým hrát má, může nebo nemůže. Toto je diskusní fórum a každý se chce podělit o své postřehy, povětšinou určitě dobře míněné. Takže každý ať si analyzuje co uzná za vhodné včetně závěrů. Ačkoli s některými připomínkami i částečně souhlasím, přesto pevně doufám, že k nim Trpiš s kolegy ve svých analýzách nepřihlížejí:-) Koneckonců oni jsou placeni za tu zodpovědnost.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 13:57 |  
    2 1

    Zdravím příteli Jáchyme a děkuji za příspěvky a názory.
    Já se neošívám nad kritickou radou, která má logiku a řeší náš problém. Mrzí mne ta řada všelijakých osobních napadání trenéra a hráčů a jak je někdo nekopa, jiný pomalý apod.
    Dokonce jsem Jáchyme pochopil, že toto je disputační fórum........ a to i přesto, že jsou mé příspěvky umělé :-((.
    S úctou
    Sokrates55

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Jachym     před 2 lety 19.02.2019 14:23 |  
     2 0

     Jasně, ale jsou to jen názory, na které mají kritici právo stejně jako my je na tomto disputačním fóru můžeme snadno vyvracet. Pravda se stejně vždy ukáže a fakta (tedy třeba naše úspěchy v poslední době) mluví jasnou řečí. A hlavně, my tady těžko něco můžeme vyřešit. Barra, kterého jsem tu nedávno připomněl, by hned dodal, že se nemáme brát příliš vážně. A proto, Sokrate, příště dej tomu smajlíku na konci opačný směr:-)

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 14:38 |  
      1 0

      Ahojky Jáchyme.
      Vím, že tu nevyřešíme opravdu skoro nic.
      Tak asi tak.
      Sokrates55

 39. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Ados     před 2 lety 19.02.2019 10:03 |  
  4 2

  Za doby éry Nezmara + Trpišovského jsem zažil asi nejhorší pozápasové období, nálada na bodu mrazu a tak nějak obava, aby se nám naše Slavia nesesypala jak domeček z karet. Doteď jsme vcelku šlapali jako dobře namazaný stroj s občasnou chybou (Ostrava), ale podzim byl na jedničku. První jarní zápasy, ale nejsou od nás dobré. Ano, měli jsme těžké soupeře, ale jestli chceme vyhrát titul, tak si musíme s těmito zápasy poradit. Ve hře chybí lehkost, myšlenka. Všichni běhají sem a tam, ale výsledek žádnej.

  Před zápasem s Plzní jsem byl přesvědčen o tom, že si jdeme pro titul, ale realita je taková, že Plzeň je stále dost silná, i když se o ní tolik nepíše. Mají zkušený mužstvo se zkušeným trenérem. Tyto dva atributy nám chybí a můžou být rozhodující. Pro nás zase hraje, že máme širší kádr, ale ten jaksi není plně využíván.

  Pak tu máme nadstavbovou část, to bude hodně zajímavý. Pokud bychom po 30. kole měli minimální náskok nebo dokonce ztrátu, tak se obávám, že ty nejdůležitější zápasy prostě nezvládneme v hlavě (těch příkladů za poslední dobu je několik).

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   iwanowicz     před 2 lety 19.02.2019 10:13 |  
   4 2

   Podle me se snazime nacpat nove posily do sestavy trochu na silu, sehranost ze zaveru podzimu chybi. Ale jaro teprve zacalo, porad vedeme ligu a mame to ve svych rukou. Mozna i dobre, ze jsme tuhle facku dostali. Hlavne ted nic nepodcenit, potrebujeme naplno bodovat a Plzen drzet na distanc, jinak to budou jeste nervy.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Martin 58     před 2 lety 19.02.2019 10:47 |  
   9 0

   Real Madrid-Girona 1:2, ne -Barcelona
   Norimberk-Dortmund 0:0, ne Bayern,
   mám pokračovat?
   Jak se asi cítí jejich fanoušci?
   V tom je krása fotbalu, v jeho nevypočitetalnosti, která nám dokáže ukázat kompletní emoční stupnici.
   ..po výhře, po prohře..nejančeme.

 40. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  iwanowicz     před 2 lety 19.02.2019 10:05 |  
  10 2

  V nedeli jsem se vratil pozde, tak jsem to videl jen ze zaznamu. Prohrali jsme zaslouzene a nezbyva, nez dal tvrde makat a bodovat v kazdem zapase. Nastesti mame dobry jarni los a verim, ze to zvladnem. Moc jsem nechapal ty tipy jak jim dame naloz s nulou na konte. Asi si moc lidi neuvedomilo, ze dokazali doma porazit AS Rim, ted Dinamo Zagreb, ze proste sportovni kvalitu maji velkou a trener Vrba je jasne nejuspesnejsi trener posledni doby. Osobne jsem cekal, ze nam to na jare jen tak neodevzdaji. Jinak ke hre mam jen jednu pripominku, trenere prosim prestante experimentovat se Sevcikem na podhrotu a vratte tam Stocha. Byl to nas nejnebezpecnejsi hrac, s ohrome kvalitni strelou i predfinalni prihravkou a ted ho dusime na kraji a jestli vystrelil za 2,5 zapasu 4x na branu, tak je to hodne. Uplne dobrovolne jsme se tak pripravili o jednu z nasich nejvetsich zbrani.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 10:17 |  
   0 18

   kvalitu maji nulovou. jen my jsme jim k sebevědomí pomohli svým amaterizmem.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    iwanowicz     před 2 lety 19.02.2019 10:23 |  
    7 0

    Slavo neprovokuj..

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   bububu (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 11:29 |  
   9 0

   Naprostý souhlas, Plzeň je prostě pořád velmi silná, a to zvlášť doma. V letošní sezoně Plzeň v domácích zápase nevyhrála pouze ve třech případech: remíza s CSKA v LM, prohra s Realem v LM a překvapivě domácí remíze s Příbramí v 15. ligovém kole. Plzeň doma v lize ztrácet ani nadále nebude. Je to zkrátka pořád velmi dobře organizovaný, zkušení a nyní i zajímavě posílený tým, který je spolu se Slavií jasně o parník před zbytkem ligy. To je důležité si uvědomit.

   Jakkoliv nechci bagatelizovat náš nedobrý nedělní výkon, tak jsme prostě narazili na jasně nejlepšího soupeře z celé ligy na jeho hřišti, kde jsme nebodovali dlouhých 6 let. V tomto kontextu je třeba naší porážku hodnotit a neuchylovat se ke zde tolik oblíbené hysterii.

   Jedeme prostě dál, všechno máme ve svých rukou.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    bububu (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 11:30 |  
    1 0

    * remíza
    * zkušený

    Sorry, že píšu jak prase...

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Rooney     před 2 lety 19.02.2019 12:14 |  
   5 2

   Tak jeste jednou. Stoch na podzim odehral na postu podhrotoveho hrace 2 nebo 3 zapasy, ostatni odehral vzdy na kridle, takze produktivni byl i tam. Nekdo tu jednou napise, ze jsme Stocha odsunuli na kridlo a uz to jede dokola... Osobne ho take rad uvidim na podhrotu misto Sevcika, ale prosim bez techto mystifikaci...

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    vršek     před 2 lety 19.02.2019 14:12 |  
    2 0

    Jistě máte pravdu a bylo tomu tak, ale přesto si myslím, že by jeho pozice jakéhosi volného hráče pod hrotem byla pro efektivitu hry přínosnější.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Rooney     před 2 lety 19.02.2019 14:35 |  
     1 0

     V tom souhlasim, ze jako volny hrac pod hrotem muze byt pro tym nejvetsim prinosem. Kor ted, kdy mame oproti podzimu na kridlo vice variant. Ja jen ze jsem tuto myslenku o odsunuti Stocha na kridlo tady cetl uz ponekolikate, ikdyz to neni pravda. Zpravidla to bylo jeste spojeno s tim, ze chtel JiT vytvorit prostor pro Sevcika. Jestli jsem reagoval trochu ostreji, tak se omlouvam, nebylo to mysleno nijak zle.

 41. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  martyni (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 12:11 |  
  8 2

  Prijde mi hodnoceni hodne prisne, hrali jsme s dobrym tymem, je to neuspech, ale ne vybuch. A ještě jednu námitku bych si dovolil k tomu problemu s utocniky.. pokud se shodneme, ze utocnici nemaji zasadni vinu na nasich dvou zápasech bez golu, pak není spravny zaver, ze nasi utocnici jsou nase slabina. Navíc si nemyslim, ze Tecl, nakolik ho mam rad, by byl schopen podat vyrazne lepsi vykon, nez jaky podavaji nyni Milan s Peterem. Plzensti utocnici dvakrát davali do prazdne, protože jim to ostatní hraci pripravili jak na zlatem podnose. Nase zaloha takove tutovky poslední dva zapasy nevytvořila, proto jsme bez golu. Nekdy nam nefunguje, když na podhrotu hraje hrac sice hodne behavy, ale malo produktivni, at to byl na podzim Traore nebo ted Sevcik. Chapu trenéra, ze v tezkych zápasech chce posilit stred hriste, ale ma to zas negativni dopad na produktivitu. Uvidíme, jak to JiT priste vymysli..

 42. Milan Škoda

  vršek     před 2 lety 19.02.2019 14:09 |  
  17 5

  Budu se opakovat, ale rád bych všem doporučil znovu posoudit výkony Milana Škody ve třech doposud odehraných soutěžních zápasech, a také bych rád všem, kteří nepovažují Milana Škodu za excelentního útočníka a rozdílového hráče, a kteří jsou ochotni čerstvě 33letého fotbalistu posílat do "starého železa" připomenul, že se bavíme o jednom z nejlepších střelců českého ligového fotbalu, a doufám, že oněch 13 ligových gólů, které mu chybí do Klubu ligových kanonýrů pomůže Slavii k úspěchu a k dalšímu ligovému titulu ať letos či sezoně příští.
  Přiznávám, že jsem v průběhu loňské sezony také přemýšlel o tom, zda Škoda bude ještě schopen podávat výborné výkony jako před zraněním, ale jeho hra v prvním poločase zápasu s Trondheimem mně přesvědčila, že se vrací hráč, kterého Slavia na hrotu potřebuje. Že se vrací právě ten rozdílový hráč, který je pro hru Slavie platný nejen jako střelec a "bijec", ale i hráč do kombinace, i hráč, který je jedním z pilířů naší obrany při soupeřových standardkách, a v neposlední řadě i hráč, který svým "jménem" a zkušenostmi patří v zápasech české ligy k faktorům, které musí respektovat nejen soupeři, ale i rozhodčí.
  V zápasech s Teplicemi a Genkem opět prokázal návrat ke svým výborným výkonům a byl to on, kdo vlastně obstaral většinu střelecké produkce Slavie, a to s tím, že většina z jeho střeleckých pokusů "šla na branku", jeho tyč a břevno byla excelentní zakončení, kde o úspěšnosti rozhodovaly centimetry. Navíc zápas s Teplicemi Slavia dovedla k úspěchu díky jeho skvělé reakci ve vápně, po které následoval Jeřábkova "záchranná brzda" a penalta.
  Po těchto výkonech nedokážu pochopit jeho absenci v zápase v Plzni. Snad se můžeme dohadovat o taktické variantě, možná, ale to, že trenér našeho jediného klasického a ve velmi dobré formě hrajícího útočníka pošle na hřiště až v 76 minutě jako třetího střídajícího, navíc když soupeř celou druhou půli brání v devíti lidech výsledek 1:0, je velké pochybení našeho trenéra. Myslím si, že každý kdo fotbal hrál Vám potvrdí jak složité je se po vystřídání dostat do hry... i proto se většinou nedá vyjma zcela výjimečných výkonů hra na tak krátký časový úsek objektivně hodnotit a tak ani nelze hodnotit působení Škody ve třetím soutěžním zápase.
  Na odlišný způsob hry Plzně v druhé půli musí přece trenér zareagovat během čtvrthodiny, avšak pro mne nepochopitelně nereagoval - navíc pozápasové vyjádření, že by nám nepomohl ani Kane je jen výrazem jakési podivné rezignace. Kdy jindy by měl na hřiště přijít hráč, který je schopen "rozbít" hru soupeře v jeho vápně a donutit obranu k chybám či faulům, navíc když přesně takovým typem hráče náš kapitán je? Jsem přesvědčen o tom, že nepřítomnost Škody na hřišti významně omezila možnosti našeho týmu ve chvíli, kdy bylo potřeba si vypomoci zde tak často kritizovanými nákopy na hrotového hráče. To, že to je jeden z účelných prvků hry prokázal právě Škoda v zápasech s Teplicemi a Genkem i Chorý s Beaugelem v plzeňském zápase. Náš tým však tento taktický prvek hry v zápase využívat nemohl.
  Zápas a jeho průběh dostatečně prokázal, že hra bez skutečného hrotového útočníka je chybou.
  Milan Škoda patří do základní sestavy a snad, doufám, že to byl jen přešlap trenéra a pro závěr ligy doufám, že se Škoda nezraní a my nebudeme dohrávat ligu bez útočníka, neboť pro mne stejně nepochopitelně máme v současné chvíli v kádru jen jediného skutečného útočníka - Milana Škodu bez možnosti odpovídající alternace jak hráčské tak taktické - někdy je chyba!

  • Re: Milan Škoda

   Gillan     před 2 lety 19.02.2019 15:05 |  
   2 24

   Kolik ti za to Škoda p!atí?To je otřesnej blábol.Když je tak nepostradatelnej, proč dal letos ze hry dva góly a ještě před půl rokem???

   • Re: Milan Škoda

    SirCohen     před 2 lety 19.02.2019 15:08 |  
    5 0

    před půl rokem to bylo loni;-)

    • Re: Milan Škoda

     Wulfstan (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 15:11 |  
     5 1

     Počkej, nemůžeš na něj tak složitě. :-D

     • Re: Milan Škoda

      SirCohen     před 2 lety 19.02.2019 15:36 |  
      12 0

      Je to složitější, no. Letos (tedy v sezoně 2018/2019, takže i loni) dal v lize 3 góly ze hry + 2 z penalt (ano, i ty se počítají). V základu nastoupil do 8 utkání ligy z 21, má v ní cca 160 minut na gól. Skoro 2 měsíce v průběhu podzimu nehrál kvůli zranění, chvíli chyběl i kvůli nemoci (derby). Skoro všechny jeho góly byly vítězné. A teď co s tím, že?

      • Re: Milan Škoda

       vršek     před 2 lety 19.02.2019 16:05 |  
       3 0

       Cohen - "toť hudba mého srdce"....díky.

    • Re: Milan Škoda

     Gillan     před 2 lety 19.02.2019 15:15 |  
     1 14

     Přesně, loni! Když jsem viděl, jak bojuje na hrotu Chorý, což je podle všech kopyto a jak tam bojuje Škoda, tak se musím smát.Nebo spíš brečet.Škoda potřebuje změnu a Slavia taky.

     • Re: Milan Škoda

      o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 16:48 |  
      11 1

      Opravdu chceš srovnávat toho klátinohu a simulanta Chorého s kapitánm Slavie? Nemyslíš to vážně?

      • Re: Milan Škoda

       kalex     před 2 lety 19.02.2019 17:49 |  
       3 1

       Čeho se tu člověk nedočká, že? Nikdy bych si nedovolil tvrdit o hráči, který tu prožil dno i vrchol to, co ten borec napsal. To není Škutka, kurva.
       Na druhou stranu je fakt, že do budoucnosti je asi všem jasné, že se poohlédnout po nějakém sniperovi budeme muset. Ale pokud se trefíme do černého s Jusufem, tak zas tak spěchat nemusíme.

   • Re: Milan Škoda

    vršek     před 2 lety 19.02.2019 15:34 |  
    8 2

    Když pominu vše ostatní co lze k tématu Milan Škoda - střelec - (snad jen pro Vás v lize 275 zápasů - celkem 87 gólů a tudíž 3,16 zápasů na vstřelený gól) pak Váš argument o gólech ze hry je demagogie (bohužel, stejně jako stejná argumentace Alanora o gólech ze hry během loňského roku po zranění). Ono proměnit penaltu není jen tak to tam fláknout a slíznout smetanu..... i proměněné penalty svědčí o úrovni hráče.

   • Re: Milan Škoda

    o5aradecek     před 2 lety 19.02.2019 19:24 |  
    3 1

    Ozzy, na tebe přesně sedí jedna slavná Werichova hláška o blbosti.

    • Re: Milan Škoda

     Wulfstan (přítel SN)     před 2 lety 19.02.2019 19:26 |  
     8 1

     Na něj sedí všechny hlášky o blbosti a nejen Werichovy. :-))

  • Re: Milan Škoda

   Oberyn_7     před 2 lety 19.02.2019 15:24 |  
   8 3

   Prvně bych chtěl říci, že ač s Alanorem často nesouhlasím a velice často mám opačný názor na fotbal, tak tady nemám důvod nic kritizovat. Skvěle napsané!

   Nyní bych se rád vyjádřil k velmi pěkně napsanému názoru kolegy Vrška. Čte se to velice hezky, ale dle mého tam je až moc názoru, který je prezentován jako fakt a to se mi nezdá fér. Také musím napsat, že obdivuji co Milan pro náš klub dokázal, ale nemůže se hrát za zásluhy. Nejde hrát díky skvělé minulosti.

   Šel bych postupně:
   - Milan býval rozdílový hráč v mistrovské sezóně a v sezónách, které bychom označili za dobu temna, ale nyní? Náš kapitán dal v této sezóně tři branky ze hry za 789 minut a 0 asistencí. Není to málo na ROZDÍLOVÉHO hráče, který hraje v útoku nejvíce produktivního týmu ligy? Evropská liga 185 minut a 0 branek, předkolo Ligy mistrů 75 minut a také nic. Celkově to je tedy i s Mol cupem 1114 minut a z toho tři branky ze hry. To znamená 371 minut na jeden gól.

   - Hráč do kombinace? Právě při nasazování našeho kapitána na hrot se i zde nesčetněkrát řešilo, že se uchylujeme pouze k nákopům. Milan je skvělý ve vyhrávání osobních vzdušných soubojů, ale rozhodně to není hráč do kombinace. Netvrdím, že to je nějaké dřevo, které neumí dát přihrávku, ale jeho výběr místa a náběhy v mezihře jsou prostě jiné než třeba u Tecla či Burena.

   - Teplice a Genk: Tady si půjčím slova od Alanora, která vystihují dle mého výkon Milana pro oba zápasy. "Můžeme mluvit o tom, že v poli podal Milan nadprůměrný výkon, dostával se do šancí a byl vidět. Ale v zakončení prostě selhal a gól nevstřelil," Také nesmíme zapomenout, že hra se zvedla znovu až po vystřídaní, kdy na place byl v prvním zápase Stoch a Mick a v druhém Mick, Peter a Král.

   Nechci tady na Milana házet špínu. Já si také myslím, že bude v určitém typu utkání rozhodně více platnější než třeba Mick či Peter, ale neadoroval bych našeho kapitána, který by nás v Plzni spasil.

   Snad každý útočník na světě potřebuje podporu od zbytku týmu a pokud nefunguje záloha, tak útočník nemůže mít dostatečný servis. V Plzni byla chyba někde úplně jinde a tady souhlasím s naším trenérem.

   Pokud se podíváme na ty největší evropské celky, tak rozhodně není pravidlem aby měli na hrotu nějakého bijce, ale
   trend jde spíše opačným směrem. Trpišovského vzor Kloop má na hrotu Firminha. Paříž dokázala vyhrát na Old Trafford s Mbappem vepředu či Man City má na hrotu "prcka" Agüera. Rád bych se inspiroval hrou těchto celků a nevracel se do minulosti.

   Dle mého má náš trenér rozhodně více variant než je právě Milan. Rozhodně bych ho neodstavil na druhou kolej, ale zbytečně bych si nezavíral varianty, které mohou být v důsledku pro Slavii prospěšnější.

   Oberyn

   • Re: Milan Škoda

    vršek     před 2 lety 19.02.2019 16:03 |  
    8 0

    Víte, mně se líbí, jak mnou popsané situace ze zápasů s Teplicemi a Genkem jsou zde popsána jako střelecké selhání. Během dvou utkání nastřelit tyč a břevno, navíc v dost složitých situacích, kdy jen ono zakončení realizovat je náročné - navíc ta penalta byla ukázka skvělé reakce na odražený míč a možná kdyby nedošlo k faulu a Milan by přestřelil no, snad bych i já, adorant, řekl - Škoda selhal, to však nelze posoudit. Navíc v obou zápasech donutil dalšími dvěma střelami brankáře vyrážet na roh...Kolik dalších takových zakončení ve třech odehraných zápasech bylo - tyč Zmrhala, nádherný gól van Burena, ofsajdový gól Součka a dál... snad jsem na něco zapomněl...
    Zvolená taktika v zápase s Plzní selhala a trenér nevyužil jak měl našeho v současnosti JEDINÉHO útočníka a to je to co kritizuji. To že by byl na hřišti stejně k ničemu protože by ho ostatní stejně nepodpořili je vlastně stejná argumentace jako mnou zmiňovaná situace před faulem Jeřábka, o tom lze mluvit až po odehrání v reálu. Já jsem přesvědčen o tom, že Škoda v současné formě by zápas v Plzni výrazně ovlivnil.
    A mám dojem, že jeho nastřelené tyče byl před střídáním...
    A ještě dovětek - až bude mít ve Slavii pan Trpišovský k dispozici útočníky Vámi jmenované pak jistě bude hra našeho týmu vypadat jinak, ale bohužel takové typy v naší lize těžko najdete.

  • Re: Milan Škoda

   cunak     před 2 lety 19.02.2019 17:56 |  
   11 2

   Náš problém není v osobě Milana Škody, ten si své uhraje. Náš problém je, že je to jediný (zdravý) útočník v kádru. A když je unavený, nebo zraněný, nebo se nehodí do připravované taktické varianty, tak hrajeme bez útočníka, resp. s krajním záložníkem na hrotu. Hlavně, že jsme přivedli v posledních přestupních obdobích tolik záložníků, že se nám nevejdou ani na lavičku...

 43. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  azorek27     před 2 lety 19.02.2019 15:31 |  
  14 1

  Přispěju s jedním zjištěním. Někdo tady po Teplicích nebo Genku psal o rozehrávce našich stoperů, že všechno míče dopředu jdou od Ngadeu, což docela rezonovalo s tím, co se tady často psalo. Schválně jsem se zaměřil na naše stopery a Kudela fakt neposlal vůbec nic dopředu. Všechno jenom zpátky na Míšu, jinak rozehrávka od něj nula. Podle mě si nezaslouží stejnou známku

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 19:58 |  
   0 10

   to je pravda. myslím že na něj dolehlo a doléhá to pozitivní hodnocení podzimu tak, že nechce nic zkazit. pak to takto vypadá.

 44. rudá bída

  slavistou50let     před 2 lety 19.02.2019 19:38 |  
  9 6

  Proč zde má tolik prostoru ten rudej odpad gillan, nebo jak si říká s.ráč jeden.

  • Re: rudá bída

   martas2019     před 2 lety 19.02.2019 19:52 |  
   0 14

   zdá se ti to jako normální, používat vulgarizmy na názory, které jsou třeba jiné než tvoje? od toho je diskuse. Dnes to není nějaké řízené svodce úderky....

   • Re: rudá bída

    kalex     před 2 lety 19.02.2019 20:18 |  
    13 3

    A zdá se ti normální to tady zasrat pod novým nickem?

    • Re: rudá bída

     martas2019     před 2 lety 19.02.2019 20:59 |  
     0 11

     promiň ale vulgarizmy nebudu komentovat. již jsem to tvému kolegovi naznačil, že to není ve slušné společnosti normální.

 45. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  martas2019     před 2 lety 19.02.2019 21:44 |  
  0 9

  zajímavý názor včera dal v Tiki-Taka šmíca - a to o tom, že v momentu založení akce plísně byl Chorý v ofsajdu ale nešla na něj přihrávka, pak se linie obrany stáhla ale on pak z té pozice vytěžil. nejsem si jistý úplně názorem na takové pohledy, podle pravidel to bylo v pořádku

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   ezechiel     před 2 lety 19.02.2019 22:19 |  
   0 0

   podobně se kdysi hrával mrtvý off-side

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Alky (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 09:46 |  
   0 0

   Tohle už dneska nikdo neřeší, řeší se jen přihrávka. A i Šmíca musí vědět, že Ruud van Nistelrooy byl taky v ofsajdu (a pořádným), před gólem na 2:0 na ME 2004, a taky to nikdo neřešil. A že už je to nějaký pátek. A stejně jsme ty Oranjes nakonec sfoukli.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    M@rvin     před 2 lety 20.02.2019 10:03 |  
    1 0

    Dnes se tohle už nepíská, to máš pravdu, ale pamatuji si (doufám, že správně), že v tom roce 2004 se konkrétně nad tebou zmiňovaným gólem podivoval přímo při zápase Bosák a poukazoval na to, že Nistelrooy svým postavením získal rozhodující výhodu.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 10:04 |  
     4 1

     Jenže Bosák je jelito.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      M@rvin     před 2 lety 20.02.2019 10:10 |  
      2 0

      To v dnešní době rozhodně rozporovat nehodlám:-) Ale pravdou je, že dřív jsem ho měl celkem rád.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Alky (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 14:33 |  
     0 0

     Tohle nemá smysl řešit. Ono i tehdy si to každý vysvětloval po svém. Stejně jako dnes ruka a její "úmyslnost". Ale snad krom nějakých drobností se už dávno nepočítá výhoda získaná postáváním v ofsajdu. Ale věřím, že někteří rozhodčí v některých zápasech to vidí jinak. Nebo je to v šedé zóně...

 46. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 10:52 |  
  5 2

  Dobré dopoledne přeji Vám všem.
  Nechal jsem si trochu odstup od všeho, co se teď událo a znovu se vracím nejen k hodnocení a hře s Plzní, ale i celkově o způsobu naší hry.
  Ano, beru hodnocení přítele Alanora. Je velmi přísné, ale z logiky věci odehraného zápasu je to pochopitelné. Zvláště, když jsme byli všichni v očekávání, že Plzeň dáme. No, nedali.
  Nesouhlasím s tím, že to byl náš nejhorší výkon pod Trpišovským. Výkon minulý rok v Ostravě byl daleko horší.
  Tam jsme neměli za sebou žádné těžké pohárové utkání v EL, hráli jsme proti 10 a nehráli jsme vůbec nic.
  Proti Plzni to byl ve druhém poločase přeci jen maličko zlepšený výkon a to i přes prohru nakonec.
  Brankář Kolář už předvedl lepší výkony. Při druhé brance mohl možná na ten centr jít i s tím, že ten balón urazí pryč třeba i s tou hlavou.... Ale pouštěl jsem si to, a on udělal úkrok zátky k lajně. Nejsem gólman a nikdy jsem nechytal, tak je to jen můj pocit.
  Obránci odpovídají hodnocení a Honza Bořil byl asi opravdu přemotivovaný.
  Petr Olayinka byl hozen mezi dva stopery Plzně a hrál něco mezi hrotem a podhrotem, ale hlavně vůbec neplnil roli útočníka. Alespoň v prvním poločase určitě. Ano, snažil se presovat rozehrávku obránců soupeře, ale bylo to neefektivní, protože a to je ten problém , který Alanor dobře popisuje, totiž fungování naší zálohy.
  To, že si "Šéva s Hubym" lezou do zelí, to bylo vidět i v přípravných zápasech. Proto jsem psal, že Ševčíka si má srovnat Pepa Hušbauer (je to lídr). Myslel jsem si, že Ševčík bude hrát zálohu tak, že bude oběhávat prostor ve středu hřiště a rozbíjet souhru zálohy soupeře, Tím uvolní trochu právě Hušbyho k tvorbě a Stoch jako podhrot bude pomáhat cenrforwardovi. Navíc by Ševčík pomohl i vzadu, když se vysune Souček. Ale to si musí Ti kluci na place jasně vyříkat a usměrnit si to. To přeci ten "mladej Ševčík " neudělá. Ten se bude snažit se přetrhnout, aby byl všude a chce se ukázat, že je tam platný. To samé bude s Králem. Prostě Ti mladí kluci jsou běhavější a rychlejší a do toho by měl svou zkušeností vstoupit právě Pepa s Jaromírem. Zatím se to nedaří a efektivita individuálních schopností je v kopru.
  Je to práce pro trenéra na trénincích a nejde to nijak obejít.
  Zítra nás čeká další velmi důležitý zápas a pořád si myslím, že se to dá uhrát. Důležité bude, aby kluci makali a věděli, že se nic "nějak" samo navyhraje. A taky se nesmí nechat otrávit tím, že to nejde.
  V Plzni měl od začátku nastoupit Milan Škoda. To byla chyba, kterou Trpišovskému vyčítám.
  A počítal jsem s tím, že si to Deli v Plzni zkusí s Jugasem.
  Ano, třeba tu teď za tohle dostanu "naprdel", ale to nevadí. Nemyslím si, že bychom ztratili svou fotbalovou tvář.
  Mohli jsme v Plzni klidně hrát ten "autobus" a třeba by to bod byl. Hráli jsme fotbal a nepovedlo se to.
  Proto jsem psal o tom, že nám pomůže makat dál a pokusit se už v příštím zápase ukázat, že jdeme správným směrem. Ano, občas to bude bolet, ale to už tak bývá. A když půjde někdo na lávku, no tak holt to bude muset překousnout.
  Já věřím, že se to podaří, najdeme se a naše střelecká produktivita zase půjde nahoru.
  Ne náhodou pořád vedeme ligu.
  S úctou k Vám
  Sokrates55

  "Vůbec jsem nedoufal, že to dám takhle dohromady a že to bude tak krásné"
  Antonín Dvořák po uvedení "Novosvětské symfonie" v New Yorku.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   obiwan     před 2 lety 20.02.2019 13:39 |  
   3 0

   Zdravím příteli Sokrate, velmi rád čtu Vaše většinou hodně vyrovnané a korektní příspěvky, dovolil bych si ale tentokrát podotknout, že není pravdou tvrzení, že jsme byli všichni v očekávání našeho vítězství v Plzni. Nebyl jsem sám, kdo psal o tom, co se děje v mediálním prostoru - a bohužel se to s železnou pravidelností opakuje před našimi velkými souboji. Znovu se psalo, jak jsme připraveni, v lepší formě než minule, jak máme navrch a jestli 9 bodů náskoku už rozhodne o titulu. Stejný příběh, jaký se psal před posledními derby v té odporné plechové králíkárně, kdy jsme se štěstím uhráli remízy. Nechci být zajatý stihomamem, ale připadá mi to až jako cílené a obávám se, že se nám to kapku vloudilo do myslí a možná i do hlav našich hráčů. Já jen věřím, že nás všechny neopustí ta správně pojímaná pokora a respekt k síle soupeře. Můžeme to potvrdit zítra adoufám, že i v pondělí:-)
   S úctou
   obiwan

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 14:19 |  
    1 1

    Dobrý den přeji příteli.
    Díky za Vaší disputaci.
    Víte, možná jsem to napsal nešikovně. Všichni jsme si přeci přáli vítězství nad Plzní. A to mám ke každému soupeři respekt a nemyslím si, že je Slavia mistrem světa. Prostě jsem si to vítězství přál asi jako každý slávista a o to více potom ta prohra bolela. Tak asi takové upřesnění mé myšlenky.
    A pořád si myslím, že jen každodenní práce s mužstvem a odstraňování těch nedorazů a chyb ze zápasů při tréninku, je cestou k dobrému fotbalu z naší strany.
    Jednu dobu mě štval novinář Podroužek. Poslechl jsem rady zde disputujících, kteří to se mnou myslí dobře a tohoto novináře jsem vymazal. Tak to teď dělám i s dalšími. Nechci říci, že když se na Slávii snese oprávněná kritika a budou ukázány chyby, kterých se při hře dopouštíme, že budu zavírat oči. To ne. Ale "trojčit" taky nebudu.
    S úctou k Vám
    Sokrates55

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   zeleznik2     před 2 lety 20.02.2019 15:50 |  
   0 1

   Díky za článek, kéž byste měl pravdu. Bohužel výkon byl horší než v Ostravě, tam jsme měli daleko více šancí..a chyby Suka nás stáli nejméně bod, zde bohužel nebyl adekvátní výkon od většiny hráčů a navíc rozhodčí Franěk tomu nasadil korunu. Samozřejmě kdybychom dokázali vlítnout na Plzeň jako na podzim a dát rychle dva góly, tak bylo po utkání, bohužel ta naše produktivita je nízká..

 47. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  profesor     před 2 lety 20.02.2019 11:20 |  
  0 11

  Zdravím všechny slávisty. Připojuji se k hodnocení tím , že nevím proč nehrál Jugas v obraně nebo Baluta. To chce Trpiš tam mít v mužstvu jen Liberečáky? Anebo tito dva mnou zmiňovaní hráči jsou na odchodu? Slávie má kvalitní mužstvo, ale není přepychem, aby hrálo stále jen 15 hráčů a zbytek posedával na tribuně? Utkání v Plzni mne zklamalo i tím, že trenér střídá v 70 minutě a posílá tam Micka, proč ho neposlal do utkání dříve atd., proč staví Ševčíka když mu to nejde a těch otázek by bylo víc. Snad to sportovní úsek dobře vyhodnotí a udělá nápravu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   iwanowicz     před 2 lety 20.02.2019 11:24 |  
   4 0

   Trener stridal uz o prestavce Krale za Sevcika. A ze by hral Jugas, ktery za A tym pul roku nenastoupil asi nikdo necekal..

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   zeleznik2     před 2 lety 20.02.2019 15:45 |  
   1 1

   jugas ne. Ale Mick určitě, nevím a nechci kritizovat JT ale přijde mi, že některé hráče snad nestaví ze zásady a jiné (Bořil atd..) hrají i když jsou strašní.. pokud se vítězí, tak je to nepodstatné, ale při prohře se to projeví

 48. Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

  karpet     před 2 lety 20.02.2019 12:57 |  
  4 0

  Zdravím. Vzpomněl jsem si na jednu situaci ze zápasu, která mě zvrdla z křesla. Někdy v úvodu cca 10. minuta, kdy od nás šel vysoký pas na půli, který ale našel jen jednoho ze středních záložníků Plzně. Ten ho ale zahrál tak nešikovně, že vyslal do brejku Petera, který tou dobou stál asi 10m za obránci. Odmáváno, odpískáno, nikdo to už neřešil, ani zde jsem na to nenarazil. Bylo to ale posouzeno správně? Vždyť hráč Plzně hrál aktivně balon, který původně vůbec na Petera nebyl směřován. Neměli rozhodčí tuto situaci pustit? Já tím nechci svalovat porážku na rozhodčí, hráli jsme mizerně a zápas si prohráli sami. Ale u nás v "pralesní lize" se tohle naprosto běžně pouští, tak mě to zajímá.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 13:19 |  
   6 0

   Dobrý den přeji.
   Ano všiml a pouštěl jsem si to vícekrát. Peter marně protestoval a byl pomalu za blázna.
   To samé byla ruka obránce Havla u plzeňského pokutového území, také hned z počátku utkání, při úniku Bořila.
   A jako Ty to samé, nijak to neomlouvá našo porážku
   Zdravím Vás
   Sokrates55

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 13:33 |  
    0 0

    Kdy přesněji mělo dojít k té ruce Havla? Do 15. minuty jsem to nenašel.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Sokrates55 (přítel SN)     před 2 lety 20.02.2019 14:21 |  
     0 0

     Omlouvám se. Znovu si to odpoledne pustím a pak Vám řeknu i zhruba čas. Je to ale v prvním poločase určitě.
     S úctou
     Sokrates55

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 14:39 |  
      0 0

      Omluva není namístě, jen jsem to proklikal, nekoukal jsem na to v kuse, je možné, že jsem to třeba přehlídnul. Proto se radši ptám. Díky předem.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    zeleznik2     před 2 lety 20.02.2019 15:41 |  
    1 1

    Snad si nikdo z vás nemyslel, že v Plzni bude pískána rovina???

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 13:29 |  
   4 0

   Jo, to byl zářez jako vyšitej. Peter se rozčiloval oprávněně.

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   Rooney     před 2 lety 20.02.2019 15:16 |  
   5 0

   Bylo to posouzeno spatne a Peter mel pokracovat sam na branu. Zahral to tusim Hrosovsky a jelikoz to nebyla zadna tec, ale spatny odkop, tak se melo pokracovat ve hre. Rozebiralo se to i v Tiki-Taka, kde se k tomu vyjadroval jeden byvaly sudi (na jmeno si nevzpomenu). Omlouval pomezniho, ktery si hlidal postaveni obrancu a asi nevidel, ze to zahral plzenak, ale hlavni to videt musel a mel nechat pokracovat hru, ikdyz ten praporek mohl nektere plzenaky zmast - ale jak rekl, to je jejich problem. Jen by me zajimalo, zda to nejak resila/bude resit komise rozhodcich, protoze to byla hruba chyba.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 16:10 |  
    2 0

    Podle komuniké KŘ zveřejněné na webu FAČR neřešila.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 16:12 |  
     0 0

     KR tam mělo být

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 16:13 |  
      0 0

      a vůbec, celý je to zformulovaný úplně špatně a nesmyslně:D

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     Rooney     před 2 lety 20.02.2019 16:18 |  
     2 0

     Diky za doplneni, nejak jsem to nezaregistroval. Kazdopadne je to teda dost smutny, ze se to neresilo... Nechci prohru hazet na rozhodci, ale pokud ti uprou moznost jit sam na branu tak je to dle me hrube ovlivneni zapasu bez ohledu na to, zda by to Olayinka dal, nebo ne.

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      SirCohen     před 2 lety 20.02.2019 16:37 |  
      3 0

      Tak úplně sám na bránu by zas nešel, Někdo se tam stihl vrátit. Ale šance z toho mohla být hodně slušná.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       Rooney     před 2 lety 20.02.2019 17:50 |  
       2 0

       Je pravdou, ze se Olayinka musel otacet a obrance se vracel, ale zrovna pri jeho rychlosti by nakonec mozna sam sel. Ale to uz je detail, zmarena sance to byla a resit se to melo.

    • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

     vršek     před 2 lety 20.02.2019 16:35 |  
     2 2

     Taky proč by se řešilo takové "drobné" pochybení (navíc v úvodu zápasu, který měl přeci jasného vítěze) pomezního i hlavního rozhodčího, kteří měli onu "ofsajdovou situaci jako na podnose" - no, ono by se to jaksi nehodilo do scénářů o pravidelných schůzkách Nezmara s Berbrem a kamarádem Rogozem nebo o zákulisních dohodách Tvrdíka s Berbrem....
     Snad bych jen v tomto světle rád porovnal "pískání" v zápasech Slavie a Sparty, či Plzně i nářky nad počtem penalt odpískaných pro Slavii v letošním ročníku.
     Je to pořád stejný hnus!
     Pokud Slavia neposílí svou pozici ve FAČR budeme nadále v ligových zápasech poškozováni a s posledními výklady o pravidlech rozhodování VAR v zápasech Sparty nám možná ani to video nepomůže...

     • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

      Boss82     před 2 lety 20.02.2019 19:14 |  
      2 6

      Milana Škodu si tu hájil dobře, to jsem s tebou celkem výhradně souhlasil.

      Ale tohle tvoje věčné bulení, to je šílenost. Z té situace by stejně nejspíš nic nebylo a zápas jsme si prohráli sami.

      • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

       vršek     před 2 lety 20.02.2019 21:06 |  
       3 1

       Vážený pane , v celém mém příspěvku není slova o tom, že snad tato situace byla rozhodujícím momentem zápasu. Pokud jste jak předpokládám viděl zápas, jistě se mnou budete souhlasit, že se o ofsajd nejednalo a je s podivem, že se oba rozhodčí dopustí takto výrazné chyby. I když si neodpustím a musím říct, že Vaši reakci o bulení a šílenosti jsem očekával a tak se Vás ptám - byl to ofsajd nebo nebyl a jste dalším jasnozřivcem na zdejších stránkách, když víte, že by z toho nic nebylo....no jasně, Olayinka hrál špatně....
       Pokud jste zde vždy a znovu a znovu obhajoval čistotu ligy a hlavně Sparty v posledních letech - pak pískání v doposud odehraných ligových zápasech Sparty je hnus, o kterém tady píšu.

       • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

        Boss82     před 2 lety 20.02.2019 22:15 |  
        0 5

        Píšu snad něco o tom, že se zmiňuješ, že to je rozhodující moment zápasu? Tady jde o celkové vyznění tvého příspěvku, kde zase žvaníš o potřebě Slavie posílit v zákulisí, o jakémsi hnusu atd... Nikdo nás neřeže, jestli sis nevšiml, tak proč sem tohle vůbec taháš? Chceš snad, aby se nám připískávalo?

        Ofsajd to samozřejmě nebyl, chyba rozhodčích. Stane se. Ale Olayinka by do žádného brejku nešel, Hubník u něj byl 2 vteřiny poté, co převzal míč.

        Ten hnus v zápasech Sparty budeš jistě schopen specifikovat, že? Já jen abychom tu neplácali do větru a byli jsme trochu konkrétní.

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         vršek     před 2 lety 21.02.2019 19:20 |  
         1 1

         Tak tedy konkrétně - ve srovnání s jasnou chybou obou rozhodčích při zde řešeném naprosto jasném "ofsajdu" Olayinky .... dvě situace ze dvou zatím odehraných zápasů Sparty
         Derby S Bohemians 1/ Jasná penalta za sražení Závišky Chipciuem
         2/ Sáček bez karetního napomenutí za přerušení protiakce Bohemians v nastavení zápasu
         Obě situace měl rozhodčí Proske "jak na podnose", nikdo mu nebránil ve výhledu a odhrálo se v jeho blízkosti cca 10m 15m od něho...
         Derby s Duklou 1/ Dvojnásobná ruka Plechatého v závěru zápasu přičemž druhá byla naprosto úmyslná aměla být jednoznačně udělena žlutá karta

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          Boss82     před 2 lety 22.02.2019 09:34 |  
          0 1

          1) To byla hraniční situace, kde by jeden rozhodčí zapískal a druhý ne. Je to věc výkladu, uznávám, že pravidla jsou v tomto nešťastně napsána, takže v takto hraničních situacích není často jasné, co ještě faul není a co již je.

          2) Tuhle situaci si nevybavuji. Nicméně podobných ti najdu i v našich zápasech, kdy naopak našim hráčům nebyla udělena ŽK, spousty.

          Ruka Plechatého: Jestli byla úmyslná, je poněkud sporné. Opět to každý rozhodčí posoudí jinak a vždy si své rozhodnutí obhájí.

          A to je všechno?!!! Na základě těchto 3 sporných a nepříliš významných situacích tu zase bulíš a píšeš o nějakém hnusu? Škoda, že takhle vehementně nebojuješ za čistotu ligy, když se rozhodčí upísknou v náš prospěch nebo ve prospěch jiného týmu. Bože můj…

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           vršek     před 2 lety 22.02.2019 09:45 |  
           0 1

           Díky za osvětlení a erudovaný výklad, rudý trolle.

           • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

            Boss82     před 2 lety 22.02.2019 10:08 |  
            0 1

            Dej si mokrej hadr na čelo, plačko.

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         vršek     před 2 lety 21.02.2019 19:20 |  
         1 1

         Tak tedy konkrétně - ve srovnání s jasnou chybou obou rozhodčích při zde řešeném naprosto jasném "ofsajdu" Olayinky .... dvě situace ze dvou zatím odehraných zápasů Sparty
         Derby S Bohemians 1/ Jasná penalta za sražení Závišky Chipciuem
         2/ Sáček bez karetního napomenutí za přerušení protiakce Bohemians v nastavení zápasu
         Obě situace měl rozhodčí Proske "jak na podnose", nikdo mu nebránil ve výhledu a odhrálo se v jeho blízkosti cca 10m 15m od něho...
         Derby s Duklou 1/ Dvojnásobná ruka Plechatého v závěru zápasu přičemž druhá byla naprosto úmyslná aměla být jednoznačně udělena žlutá karta

         • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

          vršek     před 2 lety 21.02.2019 19:24 |  
          1 1

          a 2/ odpískání údajného faulu na Costu v nastavení při centru Dukly kdy vůbec nedošlo ke kontaktu hráčů
          Obě situace měl rozhodčí Královec "jak na podnose", nikdo mu nebránil ve výhledu a odehrálo se v jeho blízkosti cca 10m 15m od něho...

          • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

           Boss82     před 2 lety 22.02.2019 10:09 |  
           0 3

           Faul tam byl. Navíc to byla úplně bezvýznamná situace. Řešíš fakt voloviny.

        • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

         vršek     před 2 lety 21.02.2019 19:20 |  
         1 1

         Tak tedy konkrétně - ve srovnání s jasnou chybou obou rozhodčích při zde řešeném naprosto jasném "ofsajdu" Olayinky .... dvě situace ze dvou zatím odehraných zápasů Sparty
         Derby S Bohemians 1/ Jasná penalta za sražení Závišky Chipciuem
         2/ Sáček bez karetního napomenutí za přerušení protiakce Bohemians v nastavení zápasu
         Obě situace měl rozhodčí Proske "jak na podnose", nikdo mu nebránil ve výhledu a odhrálo se v jeho blízkosti cca 10m 15m od něho...
         Derby s Duklou 1/ Dvojnásobná ruka Plechatého v závěru zápasu přičemž druhá byla naprosto úmyslná aměla být jednoznačně udělena žlutá karta

  • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

   martas2019     před 2 lety 20.02.2019 18:54 |  
   0 6

   jasná chyby rozhodčích ale proč plakat? tato situace mohla znamenat sice že vystřelíme ale taky nemusela. nevystřelili jsme na bránu, naopak jsme udělali 2 hrubé chyby v obraně a zasloužene prohráli. někdy je potřeba polknout i hořkou pilulku.

   • Re: Hodnocení slávistů - 21. kolo

    vršek     před 2 lety 20.02.2019 21:09 |  
    2 0

    Bože, tady se snad nesmí hovořit o jasné chybě rozhodčích - co to má co společného s pláčem!!!!
    Takže, dle Vás to ofsajd byl? A i Vy víte, že by případné úspěšné zakončení Olayinkova brejku nemělo žádný vliv na zápas? To že jsme zaslouženě prohráli, zde nikdo nezpochybňuje!

 49. Ad: psychika

  zeleznik2     před 2 lety 20.02.2019 15:57 |  
  0 5

  Bohužel stále stejná písnička, další a další selhání v důležitém zápase. Kolikrát jsem si říkal, že konečně zvládneme tlak a pak přijde vystřízlivění..snad nás to zase nebude stát titul jako např. v sezónách 94/95, 99/00.

  • Re: Ad: psychika

   martas2019     před 2 lety 20.02.2019 18:48 |  
   0 4

   facka včas je dobrá facka. bordeaux bylo to samý. teď je to vážně JiT, kdo musí ukázat kvalitu pro stanovení taktiky, stylu hry a cit pro sestavu, o které tak rád mluví. zatím mu věřím, i když jak jsem jinde psal, někdy to zavání jen slovy. věřím že si večer zařveme, že jsme tam.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen