Přípravná utkání

1. zápas: Slavia - Servette 3:0

Slavia porazila v prvním zápase Servette Ženeva 3:0 brankami Provoda, Tecla a vlastní brankou soupeře. Na hřiště se podíval na posledních deset minut i Jan Bořil.

Slavia byla v úvodu zápasu jasně lepším týmem, vysoko napadala a jen během prvních pěti minut měla několik velmi dobrých příležitostí ke skórování. Žádnou z nich ale neproměnila a po deseti minutách se hra více vyrovnala. Ve 22. minutě slávisté vystihli rozehrávku soupeře, Oscar předal Ewertonovi, ten od brankové čáry vrátil do vápna před odkrytou bránu Provodovi, který měl už snadnou pozici - 1:0! Velkou šanci vyrovnat měl Fofana, když po nepředvědčivém obranném zásahu Ogbua přišel faul na hranici vápna, jeho prudkou ránu z přímého kopu však Mandous bravurně vyrazil na roh. Druhý gól přidali slávisté v 32. minutě, Kričfaluši poslal nádherný dlouhý pas na Oscara, ten vrátil na hranici vápna Hronkovi. Střela zimní posile Slavie sice příliš nevyšla, míč si však ve vápně zastavil Tecl, otočil se a poslal jej nechytatelně do sítě - 2:0. Několik dalších nadějných šancí Slavie zůstalo neproměněno, neprosadili se ani hosté po několika standardních situacích, a tak poločas skončil vítězstvím Slavie 2:0.

Hned na začátku druhé půle měl velkou šanci Usor, který šel s míčem na brankáře, při pokusu o kličku a vyhnutí se dobíhajícím obráncům však upadl. červenobílí měli i další velké šance, které zůstaly neproměněny. Postupně se do hry dostali Olayinka, Talovjerov, Halinský a Šmiga. Čtvrt hodiny před koncem zápasu Oscar přihrál do středu hřiště Teclovi, ten z první poslal dopředu na Šmigu. Mladý slávista chtěl dělat kličku, kterou mu soupeř zablokoval tak nešťastně, že si poslal míč sám do sítě - 3:0. Na posledních deset minut se na hřiště podíval také Jan Bořil a měl dokonce šanci zvýšit skóre na 4:0, po chybě soupeře byl sám před gólmanem, kterého obstřelil, ale trefil jen tyč. Zápas tak skončil naprosto zaslouženou výhrou Slavie 3:0.

Pátek 13. 01. 2023 13:30