září 2004

• Slávistická rezerva konečně dokázala poprvé letos vyhrát, přes nepříznivý úvod jsme otočili průběhu utkání a zasloušeně získali tři body.

• V předehrávaném 17. kole dnes slávistická juniorka získala druhý bod, ale vzhledem k průběhu utkání byl spíše ztrátou.

srpen 2004

• Až ve čtvrtém zápase získala juniorka první bod. K němu jí dnes dopomohly posily z A týmu i navrátilec Radek Sláma.

• Ani ve třetím zápase dnes slávistická rezerva nedokázala bodovat. Slávisté si přitom mohli z Liberce odvést alespoň bod, ale v 91. minutě inkasovali rozhodující branku.

• Ani ve druhém mistrovském zápase v sezóně dnes béčko nedokázalo zvítězit, když doma podlehlo Střížkovu.

• Vstup do nové sezóny naší rezervě po výsledkové stránce nevyšel, když prohrála 2:0 v Náchodě a navíc dostala červenou kartu.

• Když se řekne: "Velká slávistická legenda", každého asi napadne jméno Josef Bican. Nedávno jsem zde psal článek, ve kterém jsem se zmiňoval o knížce, kterou vlastním. Jmenuje se Bican, 5000 gólů. Není to chyba! Doopravdy je tam 5000 a ne 500! Něco bych vám teď rád o něm řekl.

• V sobotu začíná ligová soutěž nejen A týmu, ale i slávistickému béčku. Před prvním zápasem můžete nahlédnout do statistiky odehraných zápasů v přípravě, odehraných minut jednotlivých hráčů a změn v kádru.

červenec 2004

• Předposlední přípravný zápas před turnajem ve Vodňanech a startem české fotbalové ligy dnes sehrálo slávistické béčko. V dresu juniorky se objevili nejen dva v áčku testovaní Maďaři, ale i neznámá brazilská tvář.

• Slávistické béčko v dalším přípravném zápase nedokázalo porazit Velim a po špatném výkonu skončilo utkání bezbrankovou remízou.

• Slávistická rezerva dnes dopoledne vyhrála nad nováčkem třetí ligy čáslaví. O nulu na svém kontě přišel testovaný slovenský brankář Gramblička až v 89. minutě, kdy hosté snížili z penalty.

• Ani ve třetím přípravném zápase náš B tým nezvítězil, tentokrát remizoval s divizním soupeřem z Klatov. Přesto si i dnešní výkon svých svěřenců asistent trenéra Luboš Kozel pochvaloval. „Zápas byl kvalitní, otočili jsme nepříznivý výsledek a mohli jsme i vyhrát.“

• Na turnaji v Počátkách se dnes slávistickému béčku výsledkově nedařilo a skončilo čtvrté. Trenér Pavel Trávník vystřídal téměř všechny hráče, kteří jsou v přípravě, a velmi si pochvaloval výkon proti Jihlavě.

• První trénink letní přípravy dnes absolvovali hráči B týmu. Dnes výjimečně ještě trénovali na umělé trávě v Edenu, po soustředění v Žínkovech se již přesunou na Xaverov.