prosinec 2021

• K poslednímu soutěžnímu zápasu roku 2021 nastoupila Slavia na horké půdě v Ostravě a byl to zápas, který měl úplně všechno. Po první půli se zdálo, že si červenobílí, hrající tentokrát v modrém, bez problémů odvezou tři body. Branky Schranze a Holeše stanovily vedení 2:0. Do druhé půle ovšem nemohla mít Slavia horší vstup. Už po minutě střídající Almasi snížil a po dvou byl vyloučen Oscar. Baník postupně otočil skóre, když na vyrovnání Kaloče navázal z penalty Almasi. Navíc do šatny odkráčel s červenou kartou i Kuchta, který na brankové čáře zasáhl rukou. Slavia se nevzdala a i v devíti dokázala Holešem vyrovnat. V nervydrásajícím nastavení čelil Mandous ještě jedné penaltě, ale dokázal jí Almásimu vyrazit. Sezónu tak červenobílí končí remízou, která po hodně divokém průběhu může mít příchuť vítězství.

• Blíží se Vánoce, Silvestr, Nový rok… a taky konec podzimní části nejvyšší české fotbalové soutěže. Slávisté už vědí, že do jarní fáze vstoupí na prvním místě tabulky, ale jistě by si rádi vytvořili co nejvyšší náskok před nejbližšími soupeři. Zabránit se jim v tom pokusí ostravský Baník, pátý tým ligové tabulky.

• Slavia porazila v 18. kole Fortuna ligy Mladou Boleslav 2:0 brankami Baha a Stancia, kterému skvěle asistoval opět Bah. Slávisté nepředvedli žádný oslnivý výkon, chvílemi byli pod tlakem soupeře, přesto opět udrželi čisté konto a v koncovce byli velice produktivní.

• V rámci 18. kola Fortuna ligy přivítá Slavia na svém stadionu Mladou Boleslav, která má v kádru dvě bývalé opory sešívaných Marka Suchého a Milana Škodu. Zápas se hraje v neděli od 15 hodin a vysílá jej O2 Sport.

• Slavia vyhrála v Olomouci těsně 1:0, když po přestávce rozhodl Kuchta. Sešívaní tak nadále zůstávají v čele ligové tabulky.

• Po sérii domácích nebo „skorodomácích“ zápasů čeká Slavii výjezd na Moravu. V rámci zápasu 17. kola české nejvyšší soutěže se utká se Sigmou Olomouc, průběžně 8. týmem tabulky.

listopad 2021

• Slavia porazila na závěr své série pražských zápasů Teplice bez větších problémů 3:0 brankami Stancia, Kuchty a Ousoua, i po šestnáctém kole tak povede tabulku o tři body před nejbližším pronásledovatelem, kterým je tentokrát Plzeň.

• V neděli odpoledne čeká Slavii třetí domácí zápas v rychlém sledu za sebou. Po demolici Jablonce minulý víkend a nepovedeném závěru utkání konferenční ligy, v němž oslabený Feyenoord v nastavení vyválčil remízu, přijíždějí do Edenu Teplice.

• Slavia porazila v Edenu Jablonec vysoko 5:0 a v polovině základní části navýšila svůj náskok v čele ligy na tři body před druhým Slováckem. O branky se postarali Olayinka, Kuchta, Bah a dvakrát Lingr.

• 3, 2, 1… a je to tady! Nekonečné odpočítávání konce reprezentační pauzy se pomalu chýlí ke konci. Slavia opět vtrhne na ligové trávníky, soupeřem ji bude severočeský Jablonec. V případě, že sešívaní zvítězí, nikdo nemůže ohrozit jejich pozici na čele tabulky.

• V posledním zápase před reprezentační pauzou nastoupila Slavia proti Pardubicím, které stále hrají své domácí zápasy ve Vršovickém Ďolíčku. Loňský nováček, jenž ve své první sezóně mezi elitou čeřil vody nejvyšší soutěže jako čiperná štika, letos připomíná líného kapříka. Osm bodů z třinácti kol zatím znamená čtrnácté místo a ještě s výstrahou, neboť poslední, čtyřbodová, Karviná má díky karanténě o dva zápasy méně. Slavia po rozpačité první půli, kdy Mandous čelil penaltě, zápas zvládla zásluhou skvělého druhého poločasu a po vysokém vítězství 5:0 se posunula do čela tabulky.

• Před reprezentační přestávkou čeká slávisty ještě jedno ligové utkání. Půjdou do něj v dobré náladě a se sérií tří vítězství a tří čistých kont v řadě. Rozšířit tuto bilanci se pokusí v Ďolíčku proti Pardubicím.

říjen 2021

• Slavia porazila vedoucí Plzeň 2:0 brankami Lingra a Krmenčíka. Hosté dohrávali zápas v osmi lidech, první červenou kartu viděl Řezník už v 11. minutě, v závěru se pak ze hřiště poroučeli ještě Pernica a Mosquera.

• Anglický ligový týden Slavie završuje zápas proti průběžnému lídrovi - plzeňské Viktorce. Dokáží-li sešívaní zvítězit, přiblíží se čelu tabulky na jediný bod. Případná porážka jim naopak velice zkomplikuje cestu za obhajobou titulu.

• Dohrávkou 3. kola proti Olomouci rozehrála Slavia šňůru několika zápasů, při které neopustí hranice Prahy. O vítězství sešívaných rozhodl už ve 4. minutě Olayinka.