říjen 2021

• Uběhly tři dny a Slavia se chystá k dalšímu ligovému zápasu. Soupeřem v dohrávce 3. kola jí bude olomoucká Sigma. Dokáží-li sešívaní zvítězit, bodově dorovnají v tabulce průběžně druhou Spartu. Vyhrají-li o více než jeden gól, budou pak dokonce disponovat lepším skóre než jejich letenský rival.

• Slavia v Českých Budějovicích doplatila na neproměněné šance z úvodu zápasu a laxní bránění. Zápas, ve kterém prohrávala v poločase 0:2, dovedla jen k remíze, kterou zařídili brankami Olayinka z penalty a Oscar. Po jedenácti kolech má Slavia jen 26 bodů a na první Plzeň, která má však o zápas více, jich ztrácí už sedm.

• „Pojďme dělat, že čtvrtek se nestal.“, říká nejen autor článku, ale dost možná i trenéři a hráči červenobílých. Slavia se vrací k ligovému programu, který se ji zatím na rozdíl od evropských pohárů daří zvládat velice dobře. Dalším soupeřem v cestě za obhajobou titulu bude budějovické Dynamo.

• Po reprezentační přestávce se Slavia utkala doma s Libercem. Sešívaní vítězstvím 3:1 dokázali potvrdit dosavadní 100% domácí bilanci.

• Po reprezentační přestávce se k zápasovému rytmu konečně vrací i pražská Slavia. Na rozjezd ji čeká domácí ligové utkání proti libereckému Slovanu - soupeři, se kterým v Edenu prohrála naposledy v roce 2017. Rozsáhlá marodka ji ale cestu k vítězství může pořádně zkomplikovat.

• Slavia třísté derby prohrála na Letné 0:1 brankou domácího Haraslína, když padesát minut hrála oslabená o vyloučeného Ousoua.

• Největší zápas, který český fotbal zná, je po krátké pauze zpět. Rivalita, která zahořela už v roce 1896, zítra napíše svou 300. kapitolu. Podaří-li se sešívaným zvítězit, získají na svého odvěkého soka pětibodový náskok se zápasem dobru k tomu.

září 2021

• Slávisté porazili Hradec Králové vysoko 4:1, když první branku již v sedmé minutě daroval Kuchtovi hostující brankář Fendrich. Zbylé branky Slavie pak vstřelili Samek, znovu Kuchta a Traoré, za hosty až v poslední minutě snížil Kateřiňák.

• První zápas Českého poháru mají slávisté úspěšně za sebou, ale liga je liga, takže je čas se vrátit k nejprestižnější domácí soutěži. Sešívané čeká domácí zápas s nováčkem a překvapením dosavadního průběhu soutěže Hradcem Králové.

• Slavia v rámci osmého ligového kola nastoupila k malému derby proti Bohemians Praha ve Vršovickém ďolíčku. Do sestavy se vrátili Samek, Holeš, Stanciu, Schranz a Kuchta. Ve středu obrany se objevili Takács a Ousou. Slavii se nepovedl první poločas a šla do kabin s jednogólovým mankem, které obstaral Chramosta. Ovšem ve druhé půli červenobílí předvedli neskutečnou smršť, kterou přetavili v pět branek. Postupně se trefili Stanciu z penalty, Lingr, Kuchta, Krmenčík z další penalty a skóre uzavřel Schranz.

• V neděli v 19:00 se ve Vršovickém ďolíčku rozehraje další díl bitvy o Vršovice. Rivalita se sousedními klokany, jejichž stadion od Edenu oddělují dvě tramvajové zastávky, nedosahuje velikosti velkého derby pražských S, přesto v posledních letech nebývá o nervozitu a nepřátelskou atmosféru nouze. Příliš tomu neprospěl ani výrok trenéra Klusáčka, který loni po podzimní prohře v Edenu zpochybnil karanténu, jíž na Slavii v týdnu uvalila hygienická stanice.

• Slavia porazili v Edenu Slovácko 2:1. První branku vstřelil už ve čtvrté minutě Samek. Ve druhé půli byli slávisté pod tlakem, který otupili střídáními a druhou branku přidal Tecl. V závěru však snížil Vecheta a v nastaveném čase poslal hlavou míč jen velmi těsně vedle hostující Navrátil.

• Po reprezentační pauze se červenobílí vrací do ligového kolotoče. Jejich prvním soupeřem bude v rámci sedmého kola v Edenu tým 1.FC Slovácko. Nečeká je nic lehkého, protože v posledních letech se tým z Uherského Hradiště posunul do pozice nejlepšího celku sídlícího na území Moravy.

srpen 2021

• V posledním zápase šestého ligového kola hrála Slavia na hřišti Karviné a při výhře mohla zůstat jediným celkem v lize, který neztratil ani bod. To se nakonec nepovedlo. Slavia prohrávala 0:1, vedla 2:1 a 3:2, ovšem v poslední minutě o dva body přišla. O branky domácích se postarali Papadopulos, Svoboda a Zych, za Slavii skórovali Schranz, Kačaraba a Traoré. Více než ztráta dvou bodů však sešívané děsí zranění Ondřeje Kúdely.

• Zápas 6. ligového kola, pro sešívané ale teprve pátý v sezóně, čeká Slavii v Karviné. Zároveň to bude poslední zápas před reprezentační přestávkou a slávisté se v něm budou snažit potvrdit dosavadní skvělou ligovou bilanci.