květen 2021

• Slavia v Olomouci prodloužila sérii neporazitelnosti, zvítězila 1:0, když si v boji o korunu krále střelců pomohl brankou Jan Kuchta. Těžkou ztrátu však znamená zřejmě vážné zranění Lukáše Provoda, který musel střídat už v průběhu první půle poté, co si zvrtl koleno.

• Slavia podruhé v krátké době míří za zápasem na hřiště olomoucké Sigmy. Po nedávné pohárové výhře ji čeká utkání 31. kola české nejvyšší soutěže. Titul už mají sešívaní v kapse, o motivaci však budou mít v zápase postaráno. Ve hře je totiž navýšení československého rekordu v neporazitelnosti a možnost dotáhnout do konce ligovou sezónu bez jediné prohry.

• Slavia oslavila svůj 21. titul demolicí Plzně, předvedla především v prvním poločase nádherný fotbal a nakonec nastřílela soupeři bojujícímu o poháry pět branek, o které se postarali Holeš, vlastní brankou Kaša, van Buren, Bah a Stanciu.

• Slavia ve 29.kole dosáhla na jeden z dlouhodobých cílů nejenom této sezóny: remíza v Ďolíčku znamenala překonání dlouholetého rekordu neporazitelnosti. Zisk jednoho bodu ještě nepřinesl jistotu mistrovského titulu, ale o tom, že Slavia bude na konci sezóny přebírat mistrovský pohár, asi nikdo nepochybuje. Zvláště, když déle než rok neporaženému týmu stačí získat jediný bod z posledních pěti zápasů.

duben 2021

• Slavia musela oslavy titulu ještě odložit, na hřišti Bohemians odehrála smolný zápas, v šancích trefovala hráče soupeře, VAR jí nepochopitelně upřel naprosto jasný pokutový kop a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. K titulu Slavii nyní stačí získat z dalších pěti zápasů jediný bod.

• Slavia se v neděli utká s Bohemians a ve hře jsou hned dva historické úspěchy – pokud získají sešívaní alespoň bod, osamostatní se v čele historické tabulky v sérii zápasů bez porážky. Když ukořistí všechny tři body, bude to navíc znamenat jistotu zisku třetího titulu v řadě. Je tady ostře sledované vršovické derby.

• Slavia přes špatný výkon dokázala porazit v Edenu Zlín 2:1 brankami Stancia a Kuchty. Hosté přitom vedli po brance Potočného z penalty. Od jistoty titulu je šest kol před koncem ligy dělí už jen dva body, které mohou získat v neděli ve vršovickém derby v Ďolíčku.

• V rámci 27.kola Fortuna ligy nastoupila Slavia v Liberci. V tvrdém utkání hraném na velice těžkém terénu padla spousta žlutých karet. Slávisté nakonec zvítězili, když v poslední dvacetiminutovce vystupňovali svůj tlak, který vyústil v penaltový zákrok na Kuchtu. Úspěšným střelcem ze značky pokutového kopu byl symbolicky nejskloňovanější muž minulého týdne - Ondřej Kúdela.

• Cesta Slavie za třetím titulem v řadě zavede sešívané v neděli do Liberce. Jen tři dny po vypadnutí s Arsenalem se slávisté postaví domácímu týmu, který ze všech sil bojuje o účast v pohárové Evropě, tahá však v tomto boji za kratší konec. Zápas začíná v 16 hodin a vysílá jej O2 TV Fotbal.

• V 298. derby se Slavia vítězstvím 2:0 výrazně přiblížila zisku třetího titulu v řadě. Po slabším začátku hru vyrovnala, v poslední minutě první půle otevřel skóre krásnou ranou zpoza vápna Tomáš Holeš, ve druhé půli pečetil výhru střídající Stanislav Tecl.

• Jeden z nejnabitějších týdnů v novodobé slávistické historii se pomalu přehupuje do druhé půlky. Mezi dvěma zápasy s londýnským Arsenalem čeká Slavii největší zápas, který český fotbal zná – derby proti Spartě. Odvěcí rivalové odehrají vzájemný zápas číslo 298 a i tentokrát toho bude ve hře víc než dost.

• Slavia po reprezentační přestávce nastoupila na hřišti ligového nováčka. Brněnští byli v probíhajícím ročníku zatím jediní, kdo si dokázal odvézt bod z Edenu a ani odveta se červenobílým nepovedla. Po brzké červené kartě pro gólmana Vágnera se hrál těžký a vyrovnaný zápas, který skončil bez branek.

• Reprezentační pauza je u konce a většina slávistů už se asi těšila na restart domácí soutěže. Aby také ne, Slavii v příštích týdnech čeká několik mimořádně důležitých a atraktivních zápasů na domácí i mezinárodní půdě. Jako jakýsi „předkrm“ by mohlo posloužit utkání s ligovým nováčkem z Brna.

březen 2021

• V rámci 24. kola přijel do Edenu předposlední tým tabulky: Slezský FC Opava. Zápas začal pro Slavii velkou komplikací, když ve 22. minutě dostal Sima po intervenci VARu červenou kartu. Slavia přesto v oslabení šla do vedení brankou Kuchty a po vyloučení Kulhánka ve druhé půli, které vedlo k penaltové trefě Stanciua, už zápas opanovala výsledkem 4:0.