duben 2016

• Díky dnešnímu zaváhání Brna získala Slavia skvělou příležitost si utvořit již možná rozhodující náskok na páté příčce. Proti však bude zatím na jaře velmi dobře hrající Bohemka, která již několikrát prokázala, že především doma v Ďolíčku se umí na své slavnější pražské rivaly vytáhnout. Zápas je možno sledovat na ČT Sport.

• Před dost možná klíčovými zápasy celé sezóny nemá Slavia dobrou formu. Dokáže v posledních čtyřech kolech udržet za sebou Brno a obhájit páté místo, na kterém se nacházela po podzimu? Zda bude páté místo stačit k postupu do předkola Evropské ligy, o tom hodně napoví již dnešní první semifinále Mol Cupu.

• Slavia jen remizovala s Teplicemi 2:2, když vyrovnávací branku inkasovala tři minuty před koncem. V poslední minutě nastaveného času neproměnil penaltu Josef Hušbauer. Obě branky Slavie vstřelil uzdravený Milan Škoda.

• Do Edenu zajíždí tým, kterému se zatím na jaře příliš nedaří. Slavia se pokusí proti Teplicím po dvou remízových ztrátach bodovat opět naplno za tři body. Jestli se jí to podaří můžete krom návštěvy v Edenu sledovat také prostřednictvím ČT Sport.

• Slávisté předvedli v Olomouci slabý výkon, domácí naštěstí nebyli o moc lepší a podprůměrný zápas tak skončil zaslouženou remízou 1:1, branku Slavie vstřelil Jaromír Zmrhal.

• Na půdě neoblíbeného soupeře, který hraje o holé přežití v nejvyšší soutěži, se v sobotu představí Slavia. Ta naopak body potřebuje pro udržení teoretické šance na čtvrté místo v lize a minimálně zachování náskoku před šestým Brnem.

• Slavia nastřelila v Edenu proti Jablonci třikrát tyč, do sítě však míč nedopravila a ztratila tak dva body za remízu 0:0. Na čtvrté místo, které zaručí předkolo Evropské ligy, tak ztrácí už pět bodů.

• Po delší době opět zápas v Edenu a hned s atraktivním soupeřem. Slavii se postaví před sezónou velmi ambiciózní Jablonec, kterému to však nejde úplně podle představ. Zápas nenabízí žádná televize.

• Je za námi polovina jarní části sezóny a tak je docela příhodný čas se podívat, jak se Slavii daří pohledem statistických údajů.

• Slavia získala cenné tři body z Julisky, když porazila domácí Duklu 1:0 vlastní brankou Štětiny po akci Mihalíka.

• Po velkém derby se Spartou čeká sešívané to menší, ale co se týče bodové stránky, tak neméně důležité. Dukle to zatím na jaře moc nejde, Slavia však bude vinou ostatních výsledků pod velkým tlakem. Kdo v utkání uspěje můžete sledovat na O2 Sport.

březen 2016

• Dnes se odehrál největší zápas ligy - derby pražských S. Sparta vrátila Slavii podzimní porážku a navzdory první inkasované brance zaslouženě zvítězila 3:1.

• Slavii čeká jeden z vrcholů jara. První ze dvou derby pražských "S" v roce, kdy tento svátek fotbalu dosahuje 120 letého výročí, se odehraje již zítra. Oba týmy mají za sebou vpravdě rozdílné poslední zápasy. Derby je však specifické. Zápas nabízí O2 Sport.

• Slavia porazila v Edenu 1:0 brankou Součka už z šesté minuty zápasu. Po solidní první půli přinesl druhý poločas rozčarování, kdy se slávisté převážně jen bránili útokům nováčka ligy, který na jaře nezískal ještě ani bod.

• Sešívaná legenda, dvojnásobný mistr ČR, dělník fotbalu přijíždí opět zamávat slávistickým fanouškům. Jeho Zlín, kterému se na jaře zatím krutě nedaří, přijíždí do Edenu s dlouhou bezgólovou sérií. Zda se mu ji podaří zlomit, to lze zjistit samozřejmě na stadiónu, ale i prostřednictvím televizního přenosu ČT Sport.