srpen 2012

• V rámci druhého kola sezóny 2012/2013 sehrají slávisté od 18 hodin zápas na Bazalech s tamějším Baníkem Ostrava. Přenos z utkání nenabízí žádná televize, možnost sledovat zápas by však měl nabízet portál sazkatip.

červenec 2012

• V prvním kole potvrdily vysoké ambice jen týmy Liberce a Plzně. Naopak Sparta má jen bod, Mladá Boleslav i Olomouc jsou bez bodu. Slavia po hrůzostrašném poločase dokázala s Jihlavou jen vyrovnat a fanoušci tak asi mají poněkud ambivalentní pocity.

• Slávistům se první poločas v nové sezóně vůbec nepovedl, připsali si pouze dvě neúspěšné střely na bránu a naopak Čontofalský musel hned třikrát lovit míč ze své sítě. V tom druhém si ale alespoň částečně zachránili čest, když nakonec na poslední chvíli dokázali srovnat a připsat si alespoň bod do tabulky.

• Již zítra vstoupí slávisté do nové sezóny, která bude, jak všichni doufáme, snad úspěšnější než ta minulá. Soupeřem v derniéře prvního kola bude nováček z Jihlavy. Zápas začíná v 18:00 a ti, kteří nemohou dorazit do Edenu, jistě ocení možnost přímého přenosu na ČT2. Patronem zápasu je symbolicky celý A - tým.

• Krátce po poledni bylo rozlosováno pořadí zápasů Gambrinus ligy pro nadcházející sezonu. Sešívané čeká v prvním kole nováček z Jihlavy, derby pražských "S" je na programu v devátém kole.

květen 2012

• Je to téměř deset měsíců, co jsem si zkusil před ligou odhadnout, jak se asi jednotlivé týmy na konci sezóny umístí (zde). Podívejme se tedy, co se potvrdilo a kde jsem se těžce netrefil.

• V posledním kole přivítala Slavia na domácím hřišti již téměř jistě sestupující Bohemians 1905. Proti nejhoršímu týmu jara měl výkon týmu k pěkné podívané daleko, nakonec však sešívaní se štěstím zvítězili 3:1 a připravili tak fanouškům radostné rozloučení s jinak zpackaným ročníkem.

• Slávisté se s ligou rozloučili výhrou nad sestupující Bohemkou, dvakrát se prosadil Zbyněk Pospěch a první ligovou branku si připsal Daniel Veselý.

•    V předposledním kole se Slavia představila na ostravských Bazalech, kde se proti zachraňujícímu se Baníku vůbec nepředvedla v dobrém světle, a bez většího odporu mu podlehla 0:3. Zatímco stejná porážka v Plzni se dala omlouvat silou západočeského klubu, tak pro výbuch v Ostravě rozumné vysvětlení neexistuje. Doufejme, že si hráči připraví v závěrečném derby s Bohemkou alespoň malou náplast na neúspěšnou sezonu.

• Slávisté vyjeli k poslednímu venkovnímu zápasu této sezóny do Ostravy. Domácí hráli o záchranu, sešívaní už jen o čest a konečné umístění. Podle toho zápas také dopadl, slávisté své šance zahodili, domácí proměnili a byl z toho výsledek 3:0.

• V rámci předposledního kola letošního ročníku Gabrinus ligy změří Slavia síly s Baníkem Ostrava. Hraje se ve středu od 18:00, utkání můžete sledovat na sazkatip.cz.

• Slavia se zachránila v lize a navrch přidala konečně výborný výkon a hromadu vstřelených branek, jakou nejmladší fanoušci Slavie snad ani nepamatují.

• Ve 28. kole se Slavia utkala na domácím hřišti s Hradcem Králové. Oba týmy ještě neměly jistotu záchrany, zatímco ale soupeři stačil na definitivní jistotu účasti v příštím ligovém ročníku bod, Slavia k tomu potřebovala zvítězit. V deštivém počasí se nakonec radovali sešívaní, kteří v zápase dominovali a bezzubého soupeře deklasovali poměrem 5:0. Po dlouhé době tak měli příznivci červenobílých důvod k oslavě.

• Slávisté zachránili ligu ve velkém stylu, dvakrát se v první půli trefil Škoda, jednou Trubila, David Hubáček navíc parádní dělovkou trefil břevno a v druhé půli vstřelil z penalty první ligový gól za Slavii! Skóre završil Pospěch a Eden slavil, jako už dlouho ne!